26 nowości książkowych dla dzieci, które mają premierę w kwietniu 2022

Wiosna w pełni, a półki w księgarniach zamiast kwiatami, rozkwitają wspaniałymi nowościami wydawniczymi dla dzieci. Jak co miesiąc, prezentujemy w naszym cyklu absolutne perełki - te pozycje po prostu trzeba mieć w dziecięcej biblioteczce. Polecamy m.in. kolejną część przygód krowy Matyldy, a także nowości z serii Akademia Mądrego Dziecka.
Weronika Kwaśniak / 28.04.2022 11:05

Co nowego proponują wydawnictwa w kwietniu 2022? Jest w czym wybierać, dlatego w naszym przeglądzie jak zwykle ścisła selekcja. W tym miesiącu pojawiło się kilka naprawdę wyczekiwanych premier. Warto zajrzeć też do przeglądu książek o wiośnie dla dzieci, aby w pełni odkryć uroki najpiękniejszej pory roku.

Nauka przez zabawę

Może pojęcie książki edukacyjnej nie brzmi fascynująco, ale dzieci zazwyczaj uczą się przez zabawę. To właśnie dlatego naprawdę warto zerknąć w kierunku nowości z tej kategorii. Mnóstwo nowych pozycji pojawi się w serii Akademia Mądrego Dziecka - 4 książki w podserii Pokochaj naturę, 2 książeczki zapachowe, a także 2 pozycje Mój świat. Nieco starsi czytelnicy będą zachwyceni: „Między nami ząbkami” to książka dla przedszkolaków z ruchomymi elementami.

Ucieszą się mali fani dinozaurów - w kwietniu nakładem wydawnictwa Wilga ukazały się 2 nowe pozycje o tych pradawnych gadach. Jedna uczy rysowania dinozaurów krok po kroku, a druga świetnie prezentuje poszczególne gatunki tych stworów.

Warto zwrócić uwagę również na serię Wiem i ja!. Dzięki niej najmłodsi mogą poznawać kolory, kształty, liczby, a także litery. Nauka jeszcze chyba nigdy nie była tak przyjemna i prosta.

Nowości fabularne

Nie samą nauką człowiek żyje, więc zerknijmy też w stronę nowości fabularnych. W kwietniu jedną z gorących premier jest nowa część przygód krowy pocztowej, sympatycznej Matyldy. Ucieszą się fani króliczka Binga - ich ulubieniec pojawi się aż w 3 nowych książkach. 

Kuku i Rajtek sprawnie posprzątają pokój, Lena i Ignaś poznają nowe smaki, a Drużyna Oka podejmie się supertajnej misji. Wydawnictwo Olesiejuk wydało w kwietniu zbiór najciekawszych historii o Zygzaku McQueenie i innych bohaterach kultowego filmu Auta.

Czytaj także:
16 książek dla dzieci z ulubionymi bohaterami bajek - Peppa, Bing i nie tylko
Książki dla dzieci, które przybliżają tematykę wojny i uchodźców