Laurka dla mamy na Dzień Matki fot. Adobe Stock

Laurka dla mamy na Dzień Matki - 9 pomysłów na prezent (szablony dla dzieci)

Własnoręcznie wykonana laurka dla mamy na Dzień Matki to najpiękniejszy prezent - laurkę można wykonać z papieru, odrysowując dłoń, wyciąć serce lub kwiaty, a nawet wykonać laurkę dla mamy z rolki po papierze toaletowym.
Laurka dla mamy na Dzień Matki fot. Adobe Stock

Laurka dla mamy to uroczy upominek na co dzień lub z okazji Dnia Matki. To piękny gest i na szczęście mnogość pomysłów na laurki dla mam wskazują na ich popularność - większą, niż cieszą się kupne prezenty czy kartki. Poniżej kilka inspiracji, jak zrobić laurkę na Dzień Matki. 

Laurka dla mamy na Dzień Matki

Dzieci uwielbiają wręczać laurki swoim rodzicom, dziadkom i nauczycielom. Na pewno spodobają im się łatwe do wykonania: baloniki z serduszek, kwiatki z rąk i stopek, koperty z serc, odbijanki ze stempelków zrobionych z rolki po papierze toaletowym, czy przestrzenne serca z rączek.

Laurka dziecka jest wyrazem miłości, sympatii i szacunku, jakimi darzy bliskie sobie osoby. Taki dar serca pozostanie na długo w pamięci osoby obdarowanej i będzie stanowić miłą pamiątkę. Zobacz kilka pomysłów na oryginalne laurki i spróbuj wykonać je razem z dziećmi!

Spis treści: 

  1. Laurka dla mamy z makaronu
  2. Laurka z rolki po papierze toaletowym
  3. Laurka z kwiatów z papieru
  4. Kartka na Dzień Matki z odrysowanej dłoni
  5. Tulipany z papieru
  6. Kartka dla mamy na Dzień Matki 3D
  7. Laurka w kształcie serduszka dla mamy
  8. Kwiatowa laurka na Dzień Mamy
  9. Ozdobne obręcze na kwiaty z rolki po papierze toaletowym

Laurka dla mamy z makaronu

Każda mama ma w kuchennej szafce makaron, prawda? Warto wykorzystać go, pokolorować farbami lub lakierami do paznokci i przyklejać mocnym klejem do kartek. Tak zrobiona laurka z makaronu kokardki wygląda bardzo imponująco. Nie musi to być kartka z makaronu kokardki - w sklepach są przecież też świderki, muszelki czy pióra. 

Laurka dla mamy z makaronufot. Adobe Stock

Laurka z rolki po papierze toaletowym

Rolka po papierze toaletowym to wdzięczna baza do tworzenia upominków, zabawek czy właśnie laurki dla mamy. Kształt walca pozwala na stworzenie z rolek wesołych postaci - weź marker w dłoń, a z kolorowego papieru wytnij włosy, spódnicę czy bluzkę. Czy to podobizna mamy? Może tak być!.

Laurka z rolki po papierze toaletowymfot. Adobe Stock

Laurka z kwiatów z papieru

Wydaje się proste, ale wymaga precyzji: kluczem jest wycięcie mały kółek jako środków kwiatów oraz równych płatków. Małe dzieci chętnie chwytają za kredki, więc równie dobrze taką kwiatową laurkę można narysować. Poza tym... czemu miałyby to być tylko kwiaty? Nasza propozycja to tylko sugestia, ale warto pokusić się o narysowanie np. zwierzątek, serduszek, uśmiechów i gwiazdek.

Laurka z kwiatów -wycinankafot. Adobe Stock

Kartka na Dzień Matki z odrysowanej dłoni

To dosłownie własnoręcznie zrobiona laurka dla mamy! Przygotuj sztywną kartkę, flamaster i nożyczki. Przyłóż do niej dłoń i odrysuj jej kształt. Następnie wytnij obrys, pokoloruj, ozdób wedle uznania np. koralikami czy brokatem. To piękna, personalizowana kartka, która wzruszy każdą mamę.

Laurka odrysowana dłońfot. Adobe Stock

Tulipany z papieru

Tulipany z papieru należy to jeden z prostszych sposobów na stworzenie efektownej kartki z życzeniami na Dzień Matki. Warto przygotować sobie np. czerwony papier, odrysować kilka takich samych kielichów tulipanów, a z kartonu przygotować doniczkę-wazon na wycięte kwiaty. Przyda się oczywiście klej i marker do napisania ciepłych słów czy podziękowań dla mamy. 

Tulipany z papieru na Dzień Matkifot. Adobe Stock

Kartka dla mamy na Dzień Matki 3D

W przypadku tej laurki dla mamy wymagana jest większa wprawa i cierpliwość. Z kawałków papieru należy tworzyć ruloniki, tzw. tutki, i sklejać, następnie mocując je obok siebie. Zwykły klej do papieru może nie wystarczyć i przyda się mocniejszy - warto poprosić o pomoc w robieniu tak wdzięcznej laurki 3D dla mamy tatę lub starsze rodzeństwo. Laurka dla mamy kwiaty 3D

fot. Adobe Stock

Laurka w kształcie serduszka dla mamy

Jak wyciąć serduszko dla mamy? Wystarczy złożyć kartkę na pół i od zgięcia prowadzić krzywą linię aż po sam dół i złożone części wyciąć - wtedy serduszko na laurkę dla mamy będzie symetryczne. Można wyciąć ich kilka i stworzyć piękną kompozycję 3D klejąc je w miejscu zgięć lub fragmentami. Należy pamiętać o życzeniach na Dzień Matki - warto dopisać je w centralnej części laurki. 

Laurka na Dzień Matki w kształcie sercafot. Adobe Stock

Kwiatowa laurka na Dzień Mamy

Kto powiedział, że kwiaty na Dzień Mamy muszą być cięte? Jeśli obdarowywana mama lubi kwiaty doniczkowe, to z pewnością ucieszy ją taka dedykowana jej laurka, która uwzględnia jej zainteresowania i hobby.  

Kwiaty na laurce dla mamyfot. Adobe Stock

Ozdobne obręcze na kwiaty z rolki po papierze toaletowym

Kolejny przykład na zastosowanie rolek po papierze toaletowym. Efektowne obręcze, pomalowane flamastrami i ozdobione kolorowym papierem czule obejmują tulipany dla mamy. To laurka i upominek w jednym - niejedną mamę może zaskoczyć tak kreatywna laurka na Dzień Matki

Ozdoby z rolek po papierze toaletowymfot. Adobe Stock

Chcesz stworzyć ze swoim dzieckiem wyjątkową laurkę? Pobierz kupony Aliexpress i zamów wyjątkowe ozdoby!

Artykuł pierwotnie opublikowany 15.10.2012.

Zobacz także: 57 deserów na Dzień Mamy - biszkopty, muffinki i innePrezent na Dzień Mamy DIY
Jak świętuje się Dzień Matki w różnych krajach?