5 pomysłów na laurkę

Warto pokazać maluchom, jak wykonać niestandardowe kartki. Na pewno spodobają im się łatwe do wykonania: baloniki z serduszek, kwiatki z rąk i stopek, koperty z serc, odbijanki ze stempelków zrobionych z rolki po papierze toaletowym, czy przestrzenne serca z rączek. Laurki są łatwe do zrobienia, a wychodzą prześlicznie!

Dzieci uwielbiają wręczać laurki swoim rodzicom, dziadkom i nauczycielom. Okazji do obdarowywania bliskich własnoręcznie zrobionymi prezentami nie brakuje. Warto pokazać maluchom, jak wykonać niestandardowe kartki. Na pewno spodobają im się łatwe do wykonania: baloniki z serduszek, kwiatki z rąk i stopek, koperty z serc, odbijanki ze stempelków zrobionych z rolki po papierze toaletowym, czy przestrzenne serca z rączek. Laurki są łatwe do zrobienia, a wychodzą prześlicznie!

5 pomysłów na laurkę

Laurka dziecka jest wyrazem miłości, sympatii i szacunku, jakimi darzy bliskie sobie osoby. Propagowanie tej formy okazywania uczuć jest bardzo wartościowe. Nie jest sztuką kupienie kolejnego bukietu kwiatów, czy pudełka czekoladek. Praca, jaką dziecko wkłada w wykonanie laurki sprawia, że nabiera ona wyjątkowego znaczenia. Taki dar serca pozostanie na długo w pamięci osoby obdarowanej i będzie stanowić miłą pamiątkę. Zobaczcie kilka pomysłów na oryginalne laurki i spróbujcie wykonać je razem z dziećmi.

 

Baloniki z serduszek

5 pomysłów na laurkę

Fot. etsy.com

Przygotuj:

  • kartkę z brystolu;
  • kolorowy sznurek lub wełnę;
  • wycinankę;
  • kawałek tapety lub chropowatego papieru;
  • mocny klej, np. Magic.

Zegnij brystol na pół. Na głównej stronie laurki przyklej prostokąt tapety lub chropowatego papieru, który będzie tłem dla baloników. Na środku przyklej w pionie trzy kawałki kolorowej wełny lub sznurka. Wytnij kilka kolorowych serduszek, ze zgiętej na pół wycinanki. Przyklej serduszka do sznurka (klej nałóż tylko na środek serc, tak by ich boki lekko odstawały). Baloniki gotowe!

 

Koperta z serca

5 pomysłów na laurkę

Fot. casadaeapaixonada.blogspot.com

Z dużej wycinanki wytnij duże, symetryczne serce. Najlepiej, jeśli najpierw zegniesz kartkę na pół, a potem narysujesz ołówkiem kontur połowy serca, zaczynając od zgięcia papieru. Po wycięciu, wyprostuj zgięty środek i przystąp do składania koperty. Zegnij najpierw boki serca do środka, a potem jego „koronę”. Czubek będzie zamknięciem koperty. To takie łatwe!

 

Przestrzenne serce z rąk

5 pomysłów na laurkę

Fot. krokotak.com

Zegnij kartkę A4 na pół i przyłóż dłoń. Kciuk i palec wskazujący powinny znajdować się przy zgięciu (mogą nawet lekko wystawiać). Odrysuj dłoń i wytnij (uwaga, żeby nie przeciąć miejsca na zgięciu przy kciuku i palcu wskazującym). Otwórz kartkę. Nieprzecięte miejsca powinny stworzyć serduszko. Rączki można dowolnie pokolorować i ozdobić. Gotowe!

5 pomysłów na laurkę

Fot. krokotak.com

 

Stempelki z rolki

5 pomysłów na laurkę

Fot. rustsunshine.blogspot.com

Rolkę po papierze toaletowym spłaszcz, a potem jedno z powstałych zgięć wywiń do środka. Powstałe boki serduszka sklej od góry paskiem taśmy klejącej (nie będzie się odkształcać). Rolkę zamocz w farbie plakatowej i zrób serduszka na kartce papieru. Gotowe!

5 pomysłów na laurkę

Fot. rustsunshine.blogspot.com

 

Kwiatek z rączek i stopek

5 pomysłów na laurkę

Fot. allkidsnetwork.com

Z zielonego brystolu wytnij kontur stóp (liście) i długi prostokąt (łodyga). Z kolorowego brystolu wytnij 6 konturów rąk (płatki) i kółeczko (środek kwiatka). Wokół szczytu prostokąta przyklej najpierw płatki (tak aby jedna łapka nachodziła na drugą), a na ich środek przyklej kółko. Do dolnej części łodygi doklej liście (jedną stopkę przyklej na zewnątrz, a drugą od spodu prostokąta). Na listku napisz życzenia, a do środka kwiatka przyklej swoje zdjęcie. Gotowe!

5 pomysłów na laurkę

Fot. allkidsnetwork.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (22)
/rok temu
Fajne pomysły na laurki,polecam!
/rok temu
dlonie sa chore i wygladaja strasznie :D
/2 lata temu
to nie prawda
POKAŻ KOMENTARZE (19)