5 sposobów na tańsze wakacje fot. Fotolia.pl

Sposób na tańsze wakacje - Rodzina w podróży

Chciałabyś mieć udane wakacje i nie wydać na nie fortuny? Zaplanuj je z ołówkiem w ręku.
Karolina Kalinowska / 26.05.2015 15:03
5 sposobów na tańsze wakacje fot. Fotolia.pl
Koszt urlopu to nie tylko cena noclegów i wyżywienia. Dość dużą część wydatków stanowi dojazd i korzystanie z miejscowych atrakcji. Jest jednak kilka sposobów na ich ograniczenie.

Sprawdzone sposoby na tańsze wakacje:

1. Tnij koszty podróży

Nawet jeśli planujesz wypoczywać stosunkowo niedaleko od domu, to i tak jadąc samochodem, wydasz na benzynę ok. 200-500 zł. Jeśli masz wolne miejsce w samochodzie, daj ogłoszenie na stronie www.blablacar.pl lub www.otodojazd.pl o terminie podróży. Może znajdzie się ktoś, kto chętnie się z tobą zabierze, pokrywając część kosztów paliwa.

Jeżeli nie masz samochodu, może zdecydujesz się na podróż autokarem. Może zdecydujesz się na podroż Polskim Busem (www.polskibus.com). Kupując bilet z dużym wyprzedzeniem możesz kupić go nawet za 1 zł.

2. Wynajmij niedrogi pokój

Warto skorzystać z portali internetowych, np. www.trivago.pl, booking.com lub hotelcalculator.com.pl. Umożliwiają wyszukanie najtańszego zakwaterowania w kraju za granicą. Jeśli nie zabierasz na wczasy małych dzieci, a jedziesz w góry lub nad morze, nie musisz wcześniej rezerwować kwatery. Na miejscu wynegocjujesz lepszą cenę!

3. Korzystna zamiana

Możesz na czas wakacji wymienić się mieszkaniem z osobą z innego regionu a nawet kraju. W poszukiwaniu osób chcących skorzystań z takiej opcji pomoże wam  portal: www.domzadom.pl.

4. Wycieczki po okolicy

Zabierz ze sobą rower lub korzystaj z wypożyczalni jednośladów - wydasz mniej na autobusy. Gdy jedziesz na wakacje pociągiem z rodziną lub znajomymi, możecie kupić tańsze bilety rodzinne lub grupowe.

5. Zwiedzanie

Dowiedz się w informacji turystycznej, w jaki dzień tygodnia jest wstęp wolny do poszczególnych muzeów. Zapytaj też o darmowe atrakcje organizowane przez lokalne centra kultury.

Tekst na podstawie artykułu zamieszczonego w dwutygodniku Pani Domu

Więcej podróżniczych inspiracji:


Tagi: podróż