POLECAMY

Ćwiczenia aerobowe potrafią w błyskawicznym tempie wymodelować sylwetkę. Na czym polegają?

Trening aerobowy jest w stanie wysmuklić sylwetkę i poprawić kondycję.
Ćwiczenia aerobowe potrafią w błyskawicznym tempie wymodelować sylwetkę. Na czym polegają? fot. Fotolia

Ćwiczenia aerobowe, czyli inaczej tlenowe, zawdzięczają swoją nazwę sposobowi, w jaki organizm pozyskuje energię podczas ich wykonywania. U osób wykonujących ćwiczenia aerobowe dochodzi do przyspieszenia oddechu i pracy serca. Do ćwiczeń aerobowych można zaliczyć jazdę na rowerze, pływanie, chodzenie, bieganie, jazdę na rolkach, skakanie na skakance lub bieg na nartach biegowych.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat: treningu aerobowego, ćwiczeń aerobowych w domu, ćwiczeń aerobowych na brzuch, treningu aerobowego w domu i treningu aerobowego na siłowni to czytajcie dalej.

Na czym polega trening aerobowy (tlenowy)?

Trening aerobowy

Trening aerobowy dzieli się na dwie fazy. W fazie pierwszej spalany jest głównie glikogen, czyli zmagazynowane w organizmie węglowodany. W drugiej fazie spalana jest tkanka tłuszczowa. Właśnie z tego względu trening aerobowy powinien być wykonywany przez ok. 40-50 minut. Wtedy będziecie miały pewność, że podczas treningu została spalona tkanka tłuszczowa, a nie sam glikogen. Spalanie tkanki tłuszczowej zazwyczaj rozpoczyna się po 30–35 minutach treningu aerobowego. Ćwiczenia aerobowe powinny być wykonywane w tym samym tempie, a tętno powinno być na poziomie 60-65% tętna maksymalnego.

Pragnąc, jak najszybciej zobaczyć rezultaty treningów zazwyczaj popełniamy jeden błąd - ćwiczymy krótko, ale intensywnie. Niestety przez to można się jedynie zniechęcić do treningów, lepiej ćwiczyć spokojnie, ale przez dłuższy czas. Trening aerobowy powinien być wykonywany 3 razy w tygodniu (najlepiej co drugi dzień), w celu zmaksymalizowania efektów ćwiczeń wybierzcie aktywność, która angażuje jak największą liczbę partii mięśniowych.

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Co powinnaś wiedzieć, zanim zaczniesz biegać?

Trening aerobowy dla początkujących

Nie ma znaczenia, jakie macie długofalowe cele. Najlepiej trening aerobowy zacząć od ćwiczeń bardzo delikatnych takich, przy których oddech jest tylko nieznacznie przyspieszony. Dzięki temu nieprzyzwyczajone do wysiłku ciało może powoli budzić się z letargu. Musicie dać mu czas na przyzwyczajenie się do zmian. W czasie spokojnych treningów wasze stawy, mięśnie i ścięgna nie będą mocno obciążone, więc ryzyko kontuzji jest znacznie mniejsze niż przy intensywnych treningach.

Już po kilku tygodniach zauważycie, że delikatny trening aerobowy daje wiele korzyści. Przyczynia się do poprawy samopoczucia i daje spory zastrzyk energii. Gdy poczujecie, że 30-minutowy spokojny trening nie sprawia wam kłopotu, to zacznijcie myśleć o bardziej angażujących ćwiczeniach.

Ten jeden przyrząd do ćwiczeń sprawi, że będziecie wyglądały zniewalająco. Orbitrek wraca do łask!

Trening aerobowy w domu

Trening aerobowy można wykonywać bez wychodzenia z domu. Możecie robić ćwiczenia, które wymagają dodatkowego sprzętu np. jazda na rowerze stacjonarnym lub chodzenie po bieżni, ale są również takie, do których nie są wymagane dodatkowe sprzęty. Do takich aktywności można zaliczyć burpees, skipy, przysiady z niewielkim obciążeniem, wchodzenie po schodach, brzuszki lub pompki.

Pamiętajcie, że przed każdym wysiłkiem fizycznym należy wykonać dokładną rozgrzewkę, która przygotuje organizm do dalszego wysiłku. Niestety wykonywanie ćwiczeń bez wcześniejszej rozgrzewki grozi poważnymi kontuzjami i konsekwencjami zdrowotnymi.

Przysiady w błyskawicznym tempie modelują pupę i uda. Jak wykonywać je prawidłowo?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Areoby jak najbardziej i w domu i w plenerze, natomiast moim zdaniem zajęcia pod okiem profesjonalisty oprócz efektów zapewnią nam bezpieczeństwo, ja właśnie miałam taki problem czyli zero wiedzy technicznej chodze na zajęcia teraz w Warszawie akurat do Akademii Walki i chwale sobie, każdemu polecam zajecia grupowe! Na prawde fajnie mozna spedzic czas :)