Orbitrek magnetyczny fot. Fotolia

Orbitrek magnetyczny – zalety, efekty ćwiczeń, cena

Orbitrek magnetyczny ma sporo zalet i jest skutecznym pomocnikiem w zwalczaniu zbędnego tłuszczu. Zobacz 5 ciekawych modeli orbitreków.
Karolina Kalinowska / 26.07.2019 16:33
Orbitrek magnetyczny fot. Fotolia

Orbitrek zwany również trenażerem lub rowerem eliptycznym służy do treningu cardio. Angażuje do pracy zarówno dolne, jak i górne partie ciała. Ćwiczenia pozwalają zrzucić zbędne kilogramy, poprawić kondycję i wysmuklić sylwetkę - wszystko dlatego, ponieważ łączą zalety bieżni, steppera i jazdy na rowerze. Podpowiadamy, jak ćwiczyć na orbitreku, czym jest oraz jakie przynosi efekty.

Spis treści:

Jakie efekty przynosi orbitrek?

W czasie treningu na orbitreku angażowanych jest wiele partii mięśniowych - pośladki, brzuch, ręce i nogi. Wiele osób uważa, że ćwiczenia na orbitreku są lepsze niż biegania, bo nie obciążają stawów i ścięgien, a przez to ryzyko wystąpienia kontuzji jest znacznie mniejsze. Dlatego orbitrek jest odpowiedni również dla osób, które mają słabą kondycję i nadwagę.

Trening wykonywany na rowerze eliptycznym jest bardzo łatwy, ale i wymagający, bo po 30-45 minutach poczujesz olbrzymie zmęczenie. Dużym plusem tego urządzenia jest możliwość dopasowania poziomu trudności treningu do osoby ćwiczącej. Wszystko dzięki regulacji oporu i programom treningowym dostępnym w ustawieniach urządzenia.

W czasie treningu na orbitreku intensywnie pracują pośladki, uda i łydki, czyli miejsca, gdzie najczęściej pojawia się cellulit. Dlatego regularne ćwiczenia na orbitreku pozwalają spalić tłuszcz i poprawić krążenie, a tym samym pomagają w walce ze skórką pomarańczową.

Jak ćwiczyć na orbitreku?

Ćwiczenia na orbitreku są dla każdego. Jednak przed rozpoczęciem treningu zrób krótką rozgrzewkę. Kilka przysiadów, pajacyków, wykroków i skłonów to minimum. Pamiętaj, by w trakcie ćwiczeń na orbitreku nie odrywać stóp od pedałów (zawsze ćwicz w sportowych butach!) i miej proste plecy.

Treningu nie kończ gwałtownie. Przez ostatnie 5 minut zwolnij tempo w celu uspokojenia oddechu. Aby schudnąć i poprawić kondycję ćwicz 2-3 razy w tygodniu. Ćwiczenia powinny trwać ok. 30 minut, a z czasem wydłużaj ich czas i intensywność.

5 najlepszych orbitreków magnetycznych

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów rowerów eliptycznych. Można podzielić je na 3 grupy - mechaniczne, magnetyczne i elektromagnetyczne.

  • Orbitrek mechaniczny - jest najtańszy i najprostszy, ale dość hałaśliwy.
  • Orbitrek elektromagnetyczny - to najbardziej zaawansowany technologicznie, a tym samym najdroższy model. Posiada komputer do sterowania, a opór jest wytwarzany przy pomocy elektromagnesu.
  • Orbitrek magnetyczny - jest cichy i z powodzeniem można korzystać z niego w domowym zaciszu. Do działania wykorzystują magnesy, które wytwarzają opór.

Domowe orbitreki magnetyczne:

  1. Zipro Shox, 549 zł
  2. Rambler NW-900, 1300 zł
  3. Hulk Rs, 850 zł
  4. Orbitrek Elitum, 2200 zł
  5. Zipro Dunk, 1400 zł

Szukasz wygodnego stroju sportowego? Znajdziesz go w promocji na Modago.pl. Zobacz na przykład legginsy sportowe.

1. Zipro Shox, 549 zł

Zgrabny orbitrek o wymiarach: 152 x 109 x 67 cm. Urządzenie waży 29 kg i jest przeznaczone dla użytkownika do masy ciała 120 kg. Koło zamachowe waży 7 kg. Urządzenie pozwala na osiem stopni regulacji oporu. Na uchwytach po boku wyświetlacza znajdują się sensory mierzące puls. Komputer mierzy czas, prędkość, dystans i liczbę spalonych kalorii.

orbitrek magnetyczny Zipro Shox

2. Rambler NW-900, 1300 zł

Orbitrek wyposażony w koło zamachowe o masie 14 kg. Udźwig urządzenia wynosi 140 kg. Liczba stopni oporu treningowego: 8. Solidny mechanizm i dobra jakość wykonania gwarantują cichą pracę. Wyświetlacz ma niebieskie podświetlenie i pokazuje najważniejsze informacje: czas, prędkość, spalone kalorie, pokonany dystans. Wymiary orbitreka: 157 x 66 157 cm.

orbitrek magnetyczny Rumbler

3. Hulk Rs, 850 zł

Waga koła zamachowego: 8 kg. Osiem stopni oporu regulowanego ręcznie. Udźwig orbitreka to aż 150 kg. Samo urządzenie waży 38 kg i ma wymiary: 160 x 133 x 60 cm. Orbitrek mierzy tętno i informuje o przekroczeniu wartości tętna maksymalnego. Wyświetlacz zasilany bateriami.

orbitrek magnetyczny Hulk RS

4. Orbitrek Elitum, 2200 zł

Model elektro-magnetyczny, a więc najlepszy technologicznie. Koło zamachowe waży 24 kg, co daje duży komfort ćwiczeń. Obciążenie ustawianie jest elektronicznie, a nie ręcznie. Wymiary urządzenia: 181 x 179 x 70 cm, waga: 66,5 kg. Orbitrek ma sensory mierzące tętno i podaje różne parametry treningu. W cenie jest mata pod płozy urządzenia.

orbitrek magnetyczny Elitum

5.  Zipro Dunk, 1400 zł

Urządzenie wyposażone w Bluetooth. Waga koła zamachowego: 8 kg. Udźwig: 150 kg. Wymiary: 163 x 150 x 73 cm. Całość waży prawie 55 kg. Komputerowa, dość płynna regulacja obciążenia. Na kierownicy sensory tętna. Urządzenie ma 6 programów treningowych. Do ściągnięcia darmowa aplikacja - można efektami treningu dzielić się na Facebooku!

orbitrek magnetyczny Zipro Dunk