ĆWICZENIA NA UDA - ćwiczenia na uda i pośladki

Zgrabna kobieta fot. Fotolia
Zgrabne nogi to marzenie każdej kobiety. W naszym tekście znajdziecie najskuteczniejsze ćwiczenia na uda.
Karolina Kalinowska / 07.12.2018 14:34
Zgrabna kobieta fot. Fotolia

Ćwiczenia na uda i płaski brzuch, to jedne z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych ćwiczeń. Dlaczego? Bo chyba każda kobieta pragnie mieć smukłą i proporcjonalną sylwetkę. Na szczęście w przypadku ud sprawa nie jest wcale tak skomplikowana. Kształt nóg można poprawić w dość krótkim czasie. Oczywiście wymaga to sporo pracy, ale pierwsze efekty są widoczne już po 6 tygodniach regularnych treningów!

Jeżeli chcecie popracować nad swoim wyglądem, to koniecznie czytajcie dalej. W naszym tekście znajdziecie informacje o ćwiczeniach na uda i pośladki, ćwiczeniach na brzuch i uda oraz ćwiczeniach na szczupłe uda.

Jak trenować nogi, by wyglądały idealnie?

Ćwiczenia na szczupłe uda

Zgrabne i smukłe nogi to marzenie wielu kobiet. Jak doskonale wiecie, nogi składają się z wielu mięśni, przez co trudniej je wyrzeźbić niż, np. ramiona. Asame ćwiczenia mogą nie wystarczyć, dlatego najlepiej połączyć ćwiczenia na zgrabne uda z odpowiednią dietą. Starajcie się używać mniej soli, ograniczcie słodycze, spożywajcie więcej warzyw i owoców. Pijcie minimum 2 litry wody dziennie.

Jeżeli mięśnie nóg będą dobrze zbudowane, to automatycznie staną się jędrne i bardziej kształtne. Ćwiczenia na szczupłe uda najlepiej wykonywać co drugi dzień. W dni bez treningu powinnyście wybrać się na szybki spacer, który powinien trwać ok. 30 minut.

3 najlepsze ćwiczenia na szczupłe uda

Ćwiczenia na uda i pośladki

Jeżeli chcecie popracować nad tymi częściami ciała albo zauważyłyście, że pokryły się tłuszczykiem lub - co gorsza - cellulitem, to nie wpadajcie w panikę. Koniecznie zacznijcie wykonywać ćwiczenia na uda i pośladki. Dzięki nim szybko pozbędziecie się niedoskonałości, a przy okazji wzmocnicie mięśnie, które sprawią, że nogi uda będą dużo smuklejsze, a pupa stanie się jędrna i bardziej odstająca. Wystarczy, że poświecicie 10 minut na trening tych partii mięśniowych, a już po kilku tygodniach zauważycie pierwsze efekty.

Najlepsze ćwiczenia na uda i pośladki

Ćwiczenia na brzuch i uda

Najnowsze badania wykazały, że aż 84% kobiet jest niezadowolonych z wyglądu swojego brzucha, ud lub pupy. Dla wszystkich osób, które chcą popracować nad tą częścią ciała mamy skuteczne ćwiczenia na brzuch i uda.

Jak osiągnąć szybkie rezultaty? Najlepiej połączyć ćwiczenia kardio z treningiem siłowym. Różne odmiany brzuszków i przysiadów powinny być podstawą treningu, ale warto uzupełnić je szybkimi marszami, jadą na rowerze, bieganiem lub pływanie. Najlepiej, jeżeli będziecie ćwiczyły 3-4 razy w tygodniu po 30 minut.

Jak odchudzić brzuch, biodra i uda?

Redakcja poleca

REKLAMA