Jak zacząć biegać? Najważniejsze porady

Planujesz zacząć swoją przygodę z bieganiem? Nasza trenerka podpowie ci, jak się do tego przygotować i na co zwrócić szczególną uwagę podczas joggingu!
Agata Bernaciak / 15.06.2017 05:33

Bieganie to bardzo popularna dyscyplina sportowa, którą w zasadzie może uprawiać każdy z nas (o ile nie masz kłopotów ze zdrowiem i nie cierpisz na otyłość). Jak rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, by wytrwać i zauważyć pierwsze efekty? Zapraszamy do obejrzenia naszego video!

Jak wybrać najlepsze buty do biegania?

Jak zacząć biegać? Najważniejsze porady

Poza strojem i odpowiednim obuwiem, trenerka biegania - Barbara Urzędowicz - zwraca szczególną uwagę na konieczność przeprowadzenia przed treningiem rozgrzewki, a po treningu - rozciągnięcia mięśni.

Jeśli do tej pory nie miałaś styczności z tym sportem, zacznij swoje treningi od marszu i marszobiegów. Basia podpowie ci, jak połączyć te aktywności w jeden spójny trening.

Pamiętaj, by ćwiczenia nie trwały zbyt długo - szczególnie na samym początku. Jeśli na starcie przemęczysz swój organizm, stracisz zapał do kolejnych wyjść w plener. Idealna długość treningów biegowych dla początkujących wynosi od 20 do 40 minut. W tym czasie truchtając i na zmianę energicznie maszerując, możesz spalić nawet do 500 kcal. Czy nie brzmi to dobrze?

Jeśli jesteś gotowa, to zaczynamy!

Tylko u nas! 11 bezcennych rad profesjonalnych biegaczy