POLECAMY

Jak wybrać najlepsze buty do biegania?

Dobre buty do biegania to podstawowy sprzęt każdego biegacza.

Odpowiednie buty do biegania to podstawowy sprzęt treningowy każdego biegacza. Specjalistyczne obuwie jest w stanie zagwarantować wygodę, większą efektywność treningu i ograniczyć liczbę kontuzji. Dlatego warto poświęcić trochę czasu, aby wybrać buty, które zagwarantują poczucie maksymalnego komfortu.

W naszym mini poradniku znajdziecie wszystko na temat butów do biegania damskich i butów męskich do biegania. Podpowiemy gdzie kupić najlepsze buty do biegania i tanie buty do biegania. Bo okazuje się, że jedno nie wyklucza drugiego.

7 porad, jak dobrać buty do biegania

Jakie buty do biegania wybrać?

Bieganie jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych, a cały sprzęt jaki jest wam potrzebny, to właśnie odpowiednie buty do biegania. Jednak wybór odpowiedniego modelu wbrew pozorom nie jest prosty. W sklepie sportowym staniecie przed ogromnym regałem i zaczniecie się zastanawiać co wybrać. Które spośród setek modeli i kategorii są tymi odpowiednimi?

Przy wyborze butów do biegania trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów. A długie i niezrozumiałe nazwy poszczególnych modeli na metkach, wymieniona niezliczona liczba nowoczesnych technologii i systemów może zdezorientować każdego. Więc co najlepiej zrobić? Dobrze jest poradzić się sprzedawcy. Musi on jednak świetnie znać się na rzeczy. Najlepiej wybrać się do sklepu przeznaczonego dla biegaczy. Tam znajdziecie fachowców, którzy doskonale znają się na rzeczy i najczęściej są zapalonymi biegaczami.

Jeżeli zastanawiacie się, czy osoba, która wam doradza faktycznie wie co robi, to zapytajcie ją o detale dotyczące technologii i jej własne doświadczenie biegowe. Jeżeli bez rozmowy wskaże buty "idealne" dla was, to również powinno dać wam do myślenia.

Dobry sprzedawca powinien wypytać was dokładnie o to, jak biegacie, ile, po jakim podłożu i jak często. Bardzo duże znaczenie ma również wasza waga, ewentualne przebyte kontuzje oraz ułożenie stopy (czy macie np. płaskostopie).

Jak wybrać buty do biegania?

Najlepsze buty do biegania

Jeżeli już macie pewność, że jesteście w rękach specjalisty, to zdajcie się na jego doświadczenie i słuchajcie jego rad. Jednak nie zapominajcie, że w czasie wyboru butów powinien zwrócić szczególną uwagę na wasz indywidualny styl biegania. To może brzmieć dziwnie, ale każdy go ma. Dlatego nie bądźcie zaskoczeni, gdy sprzedawca poprosi was, żebyście się kawałek przebiegli, wtedy rozpozna wasz styl biegania i łatwiej będzie mu dobrać najlepsze buty do biegania. Jeżeli możecie, to zabierzcie ze sobą stare buty, wtedy specjalista bez problemu wyczyta z nich, jak biegacie.

Kolejny punkt to przymierzanie. Najprawdopodobniej przymierzycie kilka par, zanim znajdziecie te idealne. Gdy już założycie na nogi nowe buty, to warto się w nich przebiec po sklepie. A do sklepu najlepiej wybrać się po południu lub po treningu, gdy nogi są nieco spuchnięte.

Na co zwracać uwagę przy zakupie butów do biegania?

Macie już piękne nowe buty do biegania i jedyne, o czym marzycie to iść w nich biegać? Nie tak szybko! Nawet najlepsze trzeba najpierw rozchodzić. Powinniście móc biegać w nich swobodnie i nie dorobić się bolących pęcherzy. W nowej parze butów stopa uderza o podłoże inaczej niż w starych. Zanim przyzwyczaicie się do zmiany, mogą was boleć stopy i nogi. Dlatego (na początku) nowe buty wkładajcie tylko na krótkie dystanse.

Jeżeli szukacie dobrych butów do biegania, to zajrzyjcie do naszej galerii!

Buty do biegania - poradnik zakupowy

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/9 miesięcy temu
Przed zakupem stroju sportowego polecam zajrzeć najpierw do nas na mzakupy.com ♥ Mamy mnóstwo przecen z różnych sklepów w jednym miejscu :)
/rok temu
ja tez bieganie zaczęłam od wybrania butów i ubrania :P ale dzęki temu teraz mam motywacje. Lubie moje ciuchy JTB Poland z fitstore, jak je zakładam to aż chce mi się pobiegać :)