Aplikacja do biegania fot. Adobe Stock

Jaka aplikacja do biegania? Tak działają 4 najpopularniejsze appki

Aplikacje do biegania ułatwiają życie nie tylko zawodowcom, ale również amatorom. Chcesz wiedzieć, ile kalorii spaliłaś, jaki dystans przebiegłaś? Przekonaj się, jakie aplikacje warto zainstalować w swoim telefonie.
Agata Bernaciak / 13.05.2019 10:14
Aplikacja do biegania fot. Adobe Stock

Spis treści:

  1. Nike+ Running
  2. Endomondo Sports Trucker
  3. Runkeeper
  4. Runtastic

Chcesz zacząć biegać z pomocą aplikacji? Nic prostszego! Przetestowałyśmy dla was 4 najpopularniejsze darmowe aplikacje do biegania, które sprawdzą się podczas codziennych treningów. Przekonaj się, którą z nich powinnaś zainstalować w swoim telefonie!

1. Aplikacja do biegania Nike+ Running

To bardzo fajna, darmowa appka, która posiada wszystkie najważniejsze funkcje potrzebne dla biegowych amatorów. Dzięki niej możesz sprawdzić prędkość swojego biegu, długość pokonywanej trasy, liczbę spalonych kalorii, a także dokładne statystyki kilku treningów robionych np. w ciągu całego miesiąca.

Dodatkowo aplikacja ta jest bardzo łatwa w użyciu - wystarczy ją odpalić, zarejestrować się i... można startować! Nike+ Running jest dostępna dla telefonów z systemem Android, Windows i iOS, co w zasadzie daje możliwość jej zainstalowania na każdym telefonie.

Dodatkowym atutem jest wbudowany odtwarzacz muzyki, co umożliwia słuchanie ulubionych utworów w trakcie treningu, bez konieczności przełączania się między różnymi appkami.

Nike+ Running - podobnie do aplikacji "Aktywność" wbudowanej w system iOS - nagradza nas za coraz lepsze wyniki biegowe medalami. To dodatkowa forma motywacji, która skłania nas do przezwyciężania własnych słabości!

2. Aplikacja do biegania Endomondo Sports Tracker

To jedna z najpopularniejszych aplikacji sportowych na całym świecie. Podobnie jak Nike+ Running, jest dostępna na telefony z systemem Android, iOS i Windows. Appka ta jest szalenie intuicyjna, pozwala w jednym miejscu gromadzić statystyki z różnych rodzajów treningów - nie tylko biegowych.

Aby rozpocząć trening, pozwól aplikacji na korzystanie z GPSa wbudowanego w telefon. Po zakończeniu biegania w aplikacji widzisz przebytą trasę, liczbę pokonanych kilometrów i spalone kalorie. By czerpać z ćwiczeń jak najwięcej korzyści, aplikacja umożliwia korzystanie z "trenera audio", który np. po każdym przebytym kilometrze podaje tempo biegu i liczbę spalonych kalorii.

Endomondo posiada również odtwarzacz muzyki, dzięki czemu w trakcie ćwiczeń nie musisz przeskakiwać między okienkami w telefonie. W wersji podstawowej możesz pobrać ją za darmo, by korzystać jednak z wszystkich funkcjonalności musisz opłacić abonament (nieco ponad 10 zł miesięcznie).

Co daje bieganie? Przekonaj się jak zacząć i dlaczego warto uprawiać ten sport!

3. Aplikacja do biegania RunKeeper

Aplikacja jest dostępna na telefony z oprogramowaniem Android i iOS. Warto ją przetestować, ponieważ w swojej ofercie zawiera wiele funkcjonalności, które w innych appkach są dostępne tylko za dodatkową opłatą. Dzięki aplikacji RunKeeper masz dostęp do szczegółowych statystyk biegowych, odtwarzacza muzyki, trenera audio, a także masz możliwość tworzenia własnych kombinacji treningowych (np. treningów interwałowych).

RunKeeper ma dostęp do twojego kalendarza, dzięki czemu wiesz, co cię czeka w nadchodzącym tygodniu. Bogata wersja podstawowa daje szereg możliwości i to wszystko jest dostępne zupełnie za darmo! Jeśli jesteś zainteresowana wykupieniem abonamentu wiedz, że dzięki niemu wgląd do twoich treningów na żywo mogą mieć również twoi bliscy. To super motywacja, jeśli zależy ci na regularności i musisz mieć nad sobą mały bacik.

4. Aplikacja do biegania Runtastic

Bardzo łatwa w obsłudze aplikacja, która również posiada wbudowany odtwarzacz muzyki. Dzięki niej masz możliwość śledzenia trasy biegu, wiesz ile kalorii spaliłaś i ile kilometrów udało ci się przebiec.

To, co odróżnia Runtastic od reszty aplikacji do biegania, to bardzo fajna funkcja dodawania tzw. powersongs - piosenek, które dają ci energetycznego kopa. Wersja podstawowa aplikacji jest darmowa, abonament kosztuje zaś około 250 złotych rocznie.

Polecamy:
Jakie DAMSKIE BUTY DO BIEGANIA warto wybrać? Oto najważniejsze wskazówki (i propozycje!)
Jak biegać z psem? Tu znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje! (+wypowiedzi ekspertów)
Chcesz zacząć biegać? Mamy dla ciebie 6-tygodniowy plan - od zera do 30 minut biegu!