POLECAMY

Chcesz schudnąć? Sprawdź, jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne

Zobacz, jak samodzielnie obliczyć dobowe zapotrzebowanie kaloryczne w domu, bez specjalistycznego sprzętu. Przygotuj kartkę papieru, kalkulator i długopis! Do dzieła!

Barbara Dąbrowska / tydzień temu

Zapotrzebowanie kaloryczne - co to jest?

Skąd twoje ciało czerpie energię? Wyłącznie z pożywienia! Energia ta wykorzystywana jest do pokrycia bieżących potrzeb organów wewnętrznych, komórek mięśniowych, wszelkiej aktywności fizycznej i umysłowej oraz regeneracji tkanek.

Na twoje całodobowe zapotrzebowanie kaloryczne (nazywane też całkowitą przemianą materii) składają się:

  • PPM: podstawowa przemiana materii (zwana też spoczynkowym wydatkiem energetycznym)

oraz

  • energia wydatkowana na wszelką aktywnością fizyczną (określana jako niska, umiarkowana, wysoka).

To, ile twoje ciało zużywa kalorii zależy między innymi od wieku, płci, czy stanu fizjologicznego (potrzebujesz więcej energii np. w czasie ciąży, laktacji, przewlekłej choroby, czy przeziębienia, przy problemach hormonalnych). Większość metod obliczania zapotrzebowania kalorycznego nie uwzględnia tych szczególnych sytuacji. Jeśli któraś z nich dotyczy właśnie ciebie, skonsultuj swoje potrzeby z dietetykiem.

Dobry dietetyk - czyli jaki? 10 ważnych cech profesjonalisty

Obliczanie zapotrzebowania kalorycznego nie jest trudne, zobacz jak to zrobić!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/wczoraj
Oj ciężka sprawa z tym zapotrzebowaniem kalorycznym, bo to chyba zależy od wielu czynników i jak dla mnie to dość trudno jest idealnie trafić. Ja tam się staram unikać tłustych i słodkich rzeczy, do tego mam IQgreen - które podkręca metabolizm. A jak ma chwilę wolnego czasu to biegam, waga leci powoli w dół.
/3 dni temu
Lepszych tabletek niż Foreverslim chyba jeszcze nikt nie wymyślił.Zdecydowanie radzą sobie z nadwagą ale w sposób całkiem bezpieczny dla zdrowia.Mogę tylko polecić i namawiać do tego aby stosować te tabletki.
/5 dni temu
Polecam https://nedds24.pl/showthread.php?tid=2717
POKAŻ KOMENTARZE (1)