POLECAMY

Nowa moda - plastry odchudzające! Sprawdzamy, czy działają?

Przyklejasz i chudniesz, w dzień oraz w nocy, bez wysiłku, bez diety! Bajka?
Barbara Dąbrowska / 6 miesięcy temu
Nowa moda - plastry odchudzające! Sprawdzamy, czy działają? fot. Adobe Stock

Producenci plastrów odchudzających obiecują błyskawiczny efekt i bezpieczne działanie. To złudne deklaracje! Substancje zawarte w plastrach odchudzających zazwyczaj nie pokonują w ogóle bariery skóry właściwej. Jedyne działanie, jakie mogą wykazywać to miejscowe rozgrzanie naskórka przez substancje aktywne takie jak pieprz cayenne. Na stronach internetowych sprzedających plastry na odchudzanie ciężko znaleźć ich precyzyjny skład, a często nie ma nawet informacji kontaktowych producenta.

Skład plastrów odchudzających

Z opakowania krzyczą napisy:

  • zmniejsza apetyt,
  • spala tkankę tłuszczową,
  • przyspiesza przemianę materii.

Wystarczy, że przykleisz plaster na odchudzanie na wybranej części ciała i chudniesz. Nie musisz już stosować diety ani intensywnej aktywności fizycznej. Istny cud! Producenci plastrów odchudzających ogólnikowo piszą o składzie, wymieniając wśród substancji czynnych między innymi ekstrakt z zielonej herbaty, L-karnitynę, pieprz cayenne, guaranę czy kwas HCA. Nigdzie jednak nie można znaleźć dokładnych danych ilościowych, ile danego składnika jest w pojedynczym plastrze.

Jak działają plastry na odchudzanie?

Większość substancji zawartych w plastrach odchudzających nie jest w stanie w ogóle przeniknąć przez barierę skóry właściwej. Podobnie dzieje się w przypadku balsamów odchudzających. Te same substancje podane doustnie, w postaci suplementu diety w tabletkach, wchłaniają się i mogą działać wsparte dietą i ruchem.

Fizjologicznie nie jest możliwa redukcja tkanki tłuszczowej z wybranej części ciała. Taki efekt można uzyskać tylko przez działania chirurgii plastycznej. Plastry odchudzające nie są w stanie odchudzić wyłącznie brzucha, czy ud.

Plastry na odchudzanie działają wyłącznie na poziomie naskórka, czyli tam gdzie je przykleiłaś. Większość z nich zawiera substancje rozgrzewające jak pieprz cayenne, dlatego czujesz ciepło i pieczenie. Masz złudne wrażenie, że „coś się dzieje”. Wiele osób, które próbowały plastrów odchudzających skarży się, że wywołują silne podrażnia, wysypki, reakcje alergiczne.

Gdzie kupić plastry odchudzające?

Pamiętaj, że plastry odchudzające to nie leki. Plastry na odchudzanie to kategoria suplementów diety. Żeby je sprzedawać nie trzeba przeprowadzać żadnych badań. Nie spodziewaj się zatem, że ich skuteczność została potwierdzona badania z udziałem ludzi, tak jak to się dzieje w przypadku leków w plastrach (np. z nikotyną, czy z hormonami).

Plastry na odchudzanie często oferowane są przez internet, czyli w tzw. kanale pozaaptecznym. Jeśli spojrzysz krytycznym okiem na sklepy internetowe oferujące plastry odchudzające okaże się, że często:

  • nie ma nim regulaminu zakupów,
  • nie ma danych kontaktowych do producenta.

Bywa, że plastry poleca dietetyk czy trener „słup”. Wyszukiwarka internetowa po wpisaniu danego nazwiska milczy jak zaklęta.  Uważaj także na opinie na forach internetowych. Niektóre są pisane przez tzw. marketingowców szeptanych, którym płaci się za kilka pochlebnych zdań o produkcie.

Dlaczego więc chcesz wydać kilkaset złotych na nieskuteczne plastry od nierzetelnego producenta? W biegu szukasz rozwiązań, które nie wymagają twojego udziału. Gdyby takie istniały świat nie tyłby na potęgę. Nie ma cudownego rozwiązania na nadwagę i otyłość, nigdy go nie będzie, bo to problem złożony. Z pewnością nie rozwiąże go żaden drogi plaster na odchudzanie!

Zobacz także:

Czy naprawdę potrzebujesz suplementu na włosy?
Słyszałaś o tyrozynie? Ten suplement zaskoczy cię działaniem
Co powinien mieć w składzie dobry suplement wspomagający odchudzanie?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/5 miesięcy temu
Odchudzając się z pomocą Slimunox nie trzeba wprowadzać jakiś drastycznych zmian w swoim jadłospisie.U mnie wystarczyła rezygnacja ze słodyczy kolorowych napoi .Do tego jadłam pięć mniejszych posiłków zamiast dwóch ogromnych.Udało mi się schudnąć dzięki tym zmianą aż 13 kg.
/5 miesięcy temu
Ja polecam Igora (igortreneronline.pl) Nie wierzyłam, że da się osiągnać takie efekty w takim krótkim czasie. Igor zmienił moje życie o 180*! W życiu nie ćwiczyłam, nie przejmowałam się masą rzeczy, w moim słowniku nie występowała dieta i gdy spojrzałam na siebie w lustrze, chciało mi się płakać... Bardzo chciałam coś zmienić i tak trafiłam na niego w internecie. Pokazał mi jak przestawić swoje nawyki, dobrał do mnie lekkie, nieszkodliwe i efektywne treningi oraz pokazał mi jak zdrowo żyć, aby nie popaść w paranoje. Częsta jest depresja z powodu tego jak wyglądasz, zdarzają się takie przypadki, które doprowadzają się do anoreksji lub bulimi, autoagresji... Wszystko jest bardzo przykre i szkodliwe, niektórzy kończą tak swoje życie. Pomógł mi znaleźć moją wartość. Jest najlepszym trenerem w Polsce, zaufałam mu i nie żałuje. Igor może dać szansę i Tobie - igortreneronline.pl Zmień swoje życie tak jak ja :)
/5 miesięcy temu
Moim zdaniem nie ma innego sposobu na zdrowe odchudzanie jak tylko zbilansowana dieta:)
POKAŻ KOMENTARZE (9)