wegetariańska wielkanoc fot. Adobe Stock

Wegetariańska Wielkanoc - przepisy na świąteczne dania bez mięsa

Wegetariańska Wielkanoc nie musi wcale odbiegać daleko od tej tradycyjnej. Oczywiście, wegetarianin raczej nie skosztuje żurku czy pieczonych mięs, ale już bezmięsny pasztet czy jajka faszerowane mogą znaleźć się w jego menu.
Weronika Kwaśniak / 01.04.2020 13:53
wegetariańska wielkanoc fot. Adobe Stock

Wprawdzie duża część tradycyjnych przepisów świątecznych wymaga użycia mięsa - dotyczy to zarówno tych bożonarodzeniowych, jak i wielkanocnych - jednak wegetarianie nie muszą wcale czuć się wykluczeni z uroczystego biesiadowania. W menu na Wielkanoc bez trudu można umieścić co najmniej kilka bezmięsnych propozycji!

Wegetariańska Wielkanoc

Trudno byłoby przygotować żurek bez dodatku mięsa, jednak przyrządzenie wielkanocnych jajek, smakowitego pasztetu lub pysznej sałatki, nie wymaga wcale dodawania jakiegokolwiek wyrobu mięsnego!

W poniższym zbiorze znajdziesz sporo świątecznych hitów dla tych, którzy nie jedzą (lub po prostu nie lubią) mięsa. Chociaż nie jestem wegetarianką, na wegetariańską Wielkanoc polecam zwłaszcza nasze przepisy na bezmięsne pasztety - naprawdę palce lizać.

Jajka faszerowane możesz wypełnić pastą z awokado, podsmażonych pieczarek, startej na tarce cukinii lub ozdobić je żółtym serem. Chyba największe pole do popisu dają wielkanocne sałatki. Święta przypadają przecież podczas pierwszych wiosennych dni, kiedy na straganach i w warzywniakach królują barwne nowalijki.

Świeża rzodkiewka, zielony ogórek, pomidorki koktajlowe, duża ilość rzeżuchy lub kiełków, a także lekko podgotowany brokuł to tylko niektóre składniki, które możesz umieścić w wegetariańskiej sałatce. Warto zauważyć również fakt, że wegetariańska Wielkanoc nie wyklucza przyrządzenia tradycyjnych ciast, czyli pysznych babek i kuszących mazurków. No, chyba że ktoś jest weganinem, ale to już zupełnie inna bajka...

Zobacz najlepsze przepisy na wegetariańską Wielkanoc: