Jak zatem nie zwariować w dniu ślubu, tylko cieszyć się maksymalnie tym dniem? fot. kolekcja Sylwii Majdan

Stres przed ślubem i na weselu - porady psychologa

Stresują Cię przygotowania do ślubu i wesela? Chcesz, żeby wszyscy goście dobrze się na nim bawili? Chcesz przeżyć to wydarzenie, a nie wciąż zabiegać o to, żeby wszyscy inni byli zadowoleni? Jak sobie poradzić ze stresem przedślubnym i zdenerwowaniem w dniu ślubu radzi psycholog - ekspert wieszjak.pl.
/ 20.10.2010 09:16
Jak zatem nie zwariować w dniu ślubu, tylko cieszyć się maksymalnie tym dniem? fot. kolekcja Sylwii Majdan

Niedługo mam ślub i wesele. Przygotowania do tego wydarzenia bardzo mnie stresują. Nie chodzi o sam ślub, tylko chciałabym, żeby wszyscy goście dobrze się bawili, ale wiem , że jeszcze się taki nie urodził coby wszystkim dogodził. Chciałabym jednocześnie skoncentrować się na samym wydarzeniu, a nie myśleć o gościach, poczęstunku, trunkach itd, itp. Jak to zrobić ? Nie stać nas na takiego wedding plannera, który wziąłby na siebie wszystko więc sami wszystko dopinamy i organizujemy. Jak zatem nie zwariować w dniu ślubu, tylko cieszyć się maksymalnie tym dniem?

Bartłomiej Perczak, Ekspert serwisu radzi:

Ślub oczywiście zawsze jest źródłem poważnego stresu i chociaż często jego źródeł upatrujemy właśnie w sprawach organizacyjnych, często jest to tylko dorabianie ideologii do emocji związanych z samym faktem zamążpójścia. Niemniej sama organizacja uroczystości też przynosi wiele napięć i niepewności.

Co jeszcze radzi psycholog? Czytaj więcej w serwisie zdrowie.wieszjak.polki.pl. Polecamy!