Największy trend 2021 roku, czyli kameralne przyjęcie weselne

Restauracja Świętoszek Tartuffe, Warszawa fot. Przystrojony stół weselny, restauracja Świętoszek Tartuffe, Warszawa
Obecnie coraz więcej par wybiera kameralne przyjęcie weselne zamiast wielkiej, kilkudniowej imprezy z mnóstwem gości. Do zmiany w dużej mierze przyczyniła się pandemia. Nowożeńcy w obawie przed zachorowaniami oraz z powodu ograniczeń związanych z wirusem redukują liczbę zapraszanych gości i organizują wesele w małych restauracjach w centrum miasta.
Redaktorki Polki.pl / 07.07.2021 06:42
Restauracja Świętoszek Tartuffe, Warszawa fot. Przystrojony stół weselny, restauracja Świętoszek Tartuffe, Warszawa

W ostatnim czasie widzimy coraz większe zainteresowanie naszych gości organizacją kameralnego przyjęcia weselnego, jedynie w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Pary młode przychodzą do nas ze względu na lokalizację naszej restauracji, wykwintne tradycyjne polskie dania serwowane przez szefa kuchni oraz zabytkowy wystrój. Furorę zrobiły nasze vouchery prezentowe, które goście weselni zakupują na miejscu lub na naszej stronie i wręczają nowożeńcom zamiast wina czy kwiatów. To chyba największe pozytywne zaskoczenie, które przyniosła nam pandemia – mówi Hieronim Piotrowski, właściciel restauracji Świętoszek Tartuffe na warszawskiej starówce.

fot. Restauracja Świętoszek Tartuffe, Warszawa

4 powody, dla których warto zorganizować małe wesele

Tylko najbliższe osoby

Wesele, na którym wszyscy goście siedzą przy jednym stole i mogą swobodnie ze sobą porozmawiać? Kameralne przyjęcia gwarantują gościom intymność i kameralną atmosferę, dzięki której nawet najwięksi introwertycy i przeciwnicy wesel będą czuli się komfortowo. Dodatkowo para młoda uniknie „bycia na świeczniku”.

Jedzenie na najwyższym poziomie

Dzięki ugoszczeniu mniejszej liczby osób można pozwolić sobie na serwowanie wykwintnych dań z kuchni regionalnych, przygotowywanych przez najlepszych w mieście szefów kuchni. Goście z pewnością zapamiętają tę niezwykłą podróż kulinarną, której raczej nie doświadcza się na standardowych weselach. 


fot. Restauracja Świętoszek Tartuffe, Warszawa

Większy wybór lokalizacji

Dotychczas małe przyjęcia weselne popularne były głównie we Włoszech, Hiszpanii, Francji czy Grecji. Teraz przebojem podbijają największe polskie miasta, w których niemało jest urokliwych restauracji, które urzekają miejskim klimatem.


fot. Restauracja Świętoszek Tartuffe, Warszawa

 

Pandemia pokrzyżowała nam plany i zmusiła do odwołania hucznego wesela na 160 osób w pobliżu mojej rodzinnej miejscowości. Nie chcieliśmy organizować z mężem wesela dopiero za dwa lata, dlatego zdecydowaliśmy się na kameralne przyjęcie na Starówce Warszawskiej, w restauracji Świętoszek Tartuffe. Było elegancko i klimatycznie, a co najważniejsze, nasi goście nie mieli problemu z dojazdem czy noclegiem – opowiada pani Anna z Warszawy, świeżo upieczona mężatka.

Oszczędność

Niewielka liczba gości pozwala na zwrócenie uwagi na detale, co przekłada się na wyższą jakość przyjęcia, ale niekoniecznie na wyższą cenę. Budżet nie musi być ogromny, jak w przypadku hucznych imprez. Zaoszczędzone pieniądze można za to przeznaczyć na podróż poślubną.

Więcej informacji znajdziesz na www.swietoszek.pl

Tagi: wesele

Redakcja poleca

REKLAMA