Wieczór panieński w domu - zabawy, zadania, gotowe pomysły

Wieczór panieński w domu fot. Adobe Stock
Jak zorganizować wieczór panieński w domu? Oto gotowe pomysły na wieczór panieński, dzięki którym zorganizujesz imprezę dla kilku lub kilkunastu osób. Striptizer okaże się zbędny, bo i bez niego będziecie się świetnie bawić.
/ 19.04.2021 07:30
Wieczór panieński w domu fot. Adobe Stock

Wieczór panieński w domu to nie konieczność (choć i tak bywa), ale świetny wybór. Gdzie jak nie w mieszkaniu przyszłej panny młodej czy świadkowej można czuć się tak swobodnie? 

Wieczór panieński w domu ma wprawdzie swoje ograniczenia (głównie z uwagi na metraż mieszkania), za to większość szalonych pomysłów uda się wcielić w życie. Najważniejsze pozostają preferencje przyszłej panny młodej.

Spis treści:

  1. Wieczór panieński w domu - o czym pamiętać?
  2. Pomysły na wieczór panieński w domu

Wieczór panieński w domu - o czym pamiętać?

Jeśli to ty masz zająć się organizacją wieczoru panieńskiego, postaraj się, by gry i zabawy na wieczór panieński wpisywały się w gust przyszłej panny młodej. Nie ma nic gorszego niż robienie dobrej miny do złej gry... na własnym wieczorze panieńskim.

To samo tyczy się choćby osławionego striptizera, który wcale nie jest tak pożądanym gościem, jak wielu osobom się wydaje. Jego obecność zamiast gwarantować dobrą zabawę często wprawia przyszłe panny młode w zakłopotanie, a nawet... zażenowanie. Znamy przynajmniej kilka lepszych atrakcji na wieczór panieński.

Organizując imprezę w domu, nie możesz zapomnieć o tym, by odpowiednio przystroić wnętrze. Warto wybrać jeden motyw przewodni (np. Hawaje, lata 20., bajki z dzieciństwa, rock, glamour, boho, luksus ociekający złotem, pink, króliczek Playboya), wtedy łatwiej będzie określić styl dodatków, w jakim należy podążać.

Przydadzą się girlandy, balony, słomki do napojów, peruki, opaski i inne gadżety. 

Przygotowując dekoracje na wieczór panieński w domu nie musisz wydawać fortuny - pieniądze przydadzą się na prezent dla przyszłej panny młodej. Wiele z nich można przygotować samodzielnie.

Szykując ważne przyjęcie, jakim jest wieczór panieński w domu, nie można zapomnieć o przekąskach na imprezę i o torcie. Jeśli budżet na wieczór panieński w domu jest skromny, dogadajcie się między sobą, kto upiecze tort, a kto zorganizuje sałatki, ciepłe i zimne przekąski.

Nie zapomnij także o napojach - zobacz gotowe pomysły na drinki z prosecco i drinki z martini. Przyszła panna młoda jest w ciąży? Wykorzystaj przepisy na drinki bezalkoholowe.

Jeśli przyszła panna młoda się odchudza, wcale nie musisz rezygnować z tego powodu z zakupu słodkości czy zamówienia wypasionego cateringu. Jedzenie nie musi być nagrodą, może być... karą za złą odpowiedź na pytanie o narzeczonego.

Gotowe pomysły na wieczór panieński w domu

Jeśli już wybierzecie motyw przewodni na wieczór panieński w domu, sama organizacja nie powinna sprawić problemu.

W zależności od upodobań przyszłej panny młodej, możecie wybrać:

  • domowe spa,
  • warsztaty (szycia, gotowania, makijażu),
  • wieczór gier, quizów i zabaw,
  • sesję zdjęciową w domu (wystarczy 1 telefon z dobrym aparatem i przebrania),
  • wróżby.

Wszystkie powyższe propozycje na wieczór panieński w domu to niskobudżetowe pomysły. Wykorzystaj też gotowe scenariusze i pomysły na wieczór panieński.

pomysły na wieczór panieńskifot. Adobe Stock

Zadania na wieczór panieński

Aby rozstanie panny młodej ze stanem wolnym nie było zbyt proste i aby weszła na nową drogę życia odpowiednio przygotowana, można zorganizować dla niej kilka quizów i zadań do wykonania.

Komisja składająca się z koleżanek może sprawdzić jej:

  • umiejętności w zakresie rozpoznawania produktów spożywczych z zawiązanymi oczami (żeby dobrze radziła sobie później w kuchni),
  • przewijania dziecka (lepiej nie ryzykować z niemowlęciem i na początek powierzyć jej lalkę),
  • wiązania krawata, przyszywania guzika, itd.

Należałoby także sprawdzić jej wiedzę dotyczącą przyszłego męża (w tym celu najpierw w tajemnicy przeprowadź z nim wywiad, a następnie sprawdź zgodność odpowiedzi): czy zna jego ulubiony kolor, ulubioną potrawę, ulubioną pozycję seksualną, marzenia dotyczące podróży, marzenia z dzieciństwa, plany na przyszłość, czy wie co mu się w niej najbardziej podoba, czy pamięta okoliczności zaręczyn, itd.

Zakres pytań zależy tylko od waszej wyobraźni: oto przykładowe pytania na wieczór panieńskiAby wprowadzić pannę młodą w odpowiedni nastrój, za każdą błędną odpowiedź można zarządzić „karniaka”. To nie musi być kieliszek wódki, ale np. plasterek cytryny czy czekoladowy baton.

Inny ciekawy quiz może dotyczyć wiedzy panny młodej o zgromadzonych koleżankach (pytania typu: „Która z tu obecnych zrobiła kiedyś to i to, lubi to i to, itd.” lub rozpoznawanie, do której z koleżanek należy jakaś rzecz).

Upewnicie się w ten sposób, czy żegnając stan panieński, nie zapomni o swojej przeszłości.

Organizując wieczór panieński w domu, możecie pozwolić sobie na większe szaleństwa niż zwykle: ekstremalne makijaże, ekstremalne stroje, konkurs karaoke i wszystko, co tylko przyjdzie wam do głowy.

Artykuł został pierwotnie opublikowany 12.10.2009 na zlecenie Edipresse.

Zobacz też:
Ślubne przesądy - czy znasz je wszystkie?
Życzenia ślubne - czego życzyć młodej parze?
Powitanie chlebem i solą - tekst powitania

Redakcja poleca

REKLAMA