Podziękowania dla świadków na ślubie: jak powinny wyglądać i co dać świadkom w prezencie? Gotowe pomysły i inspiracje

podziękowania dla świadków fot. Adobe Stock, swety76
Jak powinny wyglądać podziękowania dla świadków? Ślub to bardzo stresujące i wymagające organizacyjnie wydarzenie, dlatego pomoc świadków jest nieoceniona. Najczęściej część podziękowań przewidziana jest na drugą połowę wesela. Jeśli chodzi o prezenty, najczęściej są to kwiaty lub kosze prezentowe.
/ 01.07.2023 05:18
podziękowania dla świadków fot. Adobe Stock, swety76

Jak podziękować świadkom za pomoc w przygotowaniu i organizacji wesela, a także za obecność podczas składania małżeńskiej przysięgi? Najczęściej Para Młoda decyduje się na oficjalne podziękowanie w czasie trwania wesela. Zwykle jest to czas tuż przed lub po oczepinach. Co dać świadkom w prezencie?

Spis treści:

  1. Jakie podziękowania dla świadków?
  2. Co na prezenty dla świadków?
  3. Kiedy dać prezent świadkom?

Jakie podziękowania dla świadków?

Podziękować świadkom można na wiele sposobów. Najczęściej jest to fizyczny podarunek, choć pary często decydują się na inną formę. O ile podziękowania dla gości weselnych zwykle są drobne, o tyle prezent dla świadków powinien być bardziej "pompatyczny".

Jeśli nie chcesz kupować dużego prezentu, możesz postawić na bukiet lub butelkę dobrego alkoholu, a później przygotować coś ciekawego w ramach samego wesela. Jeśli np. masz smykałkę muzyczną, spróbuj zaśpiewać ulubione piosenki świadków albo zagraj coś pięknego na wybranym instrumencie. Pięknym sposobem na podziękowanie świadkom może być też wspólny taniec z Parą Młodą tuż przed oczepinami lub zaraz po nich.

pomysły na podziękowania dla świadków

fot. Podziękowania dla świadków: pomysły/Adobe Stock, sutlafk

Co na prezenty dla świadków?

Jeśli zamiast organizować jakieś konkretne wydarzenie lub w ramach dodatku do niego chcesz postawić na prezent dla świadków, wybierz gotowy kosz z drobiazgami albo bardzo dobry alkohol. Duże kosze prezentowe zawierają w sobie głównie kawę lub herbatę oraz słodkości.

Świetnym pomysłem jest także przygotowanie dużej kartki z podpisami (być może też zdjęciem) Pary Młodej. Niech ma format minimum A3 i będzie oprawiona w ozdobną ramkę. Taki prezent na pewno sprawi świadkom dużo radości i będzie piękną pamiątką.

Kiedy dać prezent świadkom?

Zwykle Para Młoda na przekazanie prezentów wybiera sobie końcówkę pierwszej połowy wesela. Dobrze, jeśli odbywa się to mniej więcej wtedy, co oczepiny i prezentacja tortu (jeśli decydujecie się na podanie go późnym wieczorem).

Podziękowanie dla świadków powinno mieć miejsce jeszcze w czasie pracy fotografów i filmowców, aby zachować ten moment na wieczną pamiątkę. Wiele Par Młodych obecnie decyduje się nie tylko na podziękowanie świadkom, ale także najbliższym przyjaciołom, którzy pomagali w przygotowaniach lub w inny sposób wspierali narzeczonych przed tym ważnym dniem.

kiedy dać prezent dla świadków

fot. Podziękowania dla świadków/Adobe Stock, tanialerro

Czytaj także:
Nazwy rocznic ślubów: znasz wszystkie?
Oryginalna prośba o świadkowanie
30 ślubnych przesądów