Tanie pierścionki zaręczynowe - hit dla oszczędnych par, czy wstyd?

Wokół pierścionków zaręczynowych toczy się wiele dyskusji. Jedni twierdzą, że to tylko symbol i nie powinien kosztować fortuny, inni - że jego cena odzwierciedla możliwości mężczyzny do utrzymania rodziny. Czy tani pierścionek zaręczynowy to, kolokwialnie mówiąc, obciach?
Wioletta Górecka / 16.05.2019 11:42

Pierścionek zaręczynowy to symboliczny wstęp do małżeństwa. Przez dziesięciolecia utarło się, że miarą poważnych zamiarów mężczyzny jest cena pierścionka - im droższy, tym lepiej rokowało to na przyszłość. Mężczyzna miał w ten sposób pokazać, że stać go na założenie i utrzymanie rodziny. Jak jest dziś?

Czy pierścionek zaręczynowy powinien być drogi?

Czasy się jednak zmieniają i młodzi ludzie coraz bardziej praktycznie podchodzą do wielu spraw, przede wszystkim finansowych. Organizacja ślubu i wesela pochłania mnóstwo funduszy, których zwyczajnie nie mają...

Z tego powodu szukają oszczędności tam, gdzie tylko to możliwe. Skromniejsza suknia ślubna, kameralne przyjęcie (często obiad zamiast wesela), prośba o gotówkę zamiast prezentów - to tylko kilka elementów, na których można zaoszczędzić, nie tracąc przy tym na jakości.

Oszczędzanie zaczyna się często jednak już o wiele wcześniej - mowa o zaręczynach.  Przyszłe żony zwykle nie mają nic przeciwko temu, by partner nie wydawał na pierścionek wielu pieniędzy, które można przecież przeznaczyć na ślub i wesele, podróż poślubną czy wyposażenie wspólnego mieszkania. To istotne zwłaszcza w sytuacji, gdy młodzi rozporządzają wspólnym majątkiem.

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Czy są na to jakieś reguły?

Tanie pierścionki zaręczynowe - hit dla oszczędnych, czy zniewaga?

Nie chodzi oczywiście o to, aby popadać w skrajności i ukochanej wręczyć odpustowy pierścionek z bazarku za 10 zł. Nowoczesne i oszczędne pary udowadniają, że za 500, 300 a nawet 100 zł można kupić wspaniałą biżuterię zaręczynową! Tanie pierścionki zaręczynowe mogą być naprawdę piękne i niewiele różnić się od tych, do ceny których trzeba dopisać kolejne zera! Przygotowałyśmy przegląd 10 modeli pierścionków poniżej 1000 zł - efekty sprawdź w galerii!

Poczytaj więcej na temat zaręczyn:
Jak wręczyć pierścionek zaręczynowy, by wybranka zapamiętała oświadczyny na całe życie?
O jakich zaręczynach marzą kobiety?