Tanie pierścionki zaręczynowe - hit dla oszczędnych par, czy wstyd?

Wokół pierścionków zaręczynowych toczy się wiele dyskusji. Jedni twierdzą, że to tylko symbol i nie powinien kosztować fortuny, inni - że jego cena odzwierciedla możliwości mężczyzny do utrzymania rodziny. Czy tani pierścionek zaręczynowy to, kolokwialnie mówiąc, obciach?
Wioletta Górecka / 16.05.2019 11:42

Pierścionek zaręczynowy to symboliczny wstęp do małżeństwa. Przez dziesięciolecia utarło się, że miarą poważnych zamiarów mężczyzny jest cena pierścionka - im droższy, tym lepiej rokowało to na przyszłość. Mężczyzna miał w ten sposób pokazać, że stać go na założenie i utrzymanie rodziny. Jak jest dziś?

Czy pierścionek zaręczynowy powinien być drogi?

Czasy się jednak zmieniają i młodzi ludzie coraz bardziej praktycznie podchodzą do wielu spraw, przede wszystkim finansowych. Organizacja ślubu i wesela pochłania mnóstwo funduszy, których zwyczajnie nie mają...

Z tego powodu szukają oszczędności tam, gdzie tylko to możliwe. Skromniejsza suknia ślubna, kameralne przyjęcie (często obiad zamiast wesela), prośba o gotówkę zamiast prezentów - to tylko kilka elementów, na których można zaoszczędzić, nie tracąc przy tym na jakości.

Oszczędzanie zaczyna się często jednak już o wiele wcześniej - mowa o zaręczynach.  Przyszłe żony zwykle nie mają nic przeciwko temu, by partner nie wydawał na pierścionek wielu pieniędzy, które można przecież przeznaczyć na ślub i wesele, podróż poślubną czy wyposażenie wspólnego mieszkania. To istotne zwłaszcza w sytuacji, gdy młodzi rozporządzają wspólnym majątkiem.

Odśwież swoją garderobę bez debetu na koncie, robiąc zakupy za pośrednictwem strony Monnari.pl kupony rabatowe

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Czy są na to jakieś reguły?

Tanie pierścionki zaręczynowe - hit dla oszczędnych, czy zniewaga?

Nie chodzi oczywiście o to, aby popadać w skrajności i ukochanej wręczyć odpustowy pierścionek z bazarku za 10 zł. Nowoczesne i oszczędne pary udowadniają, że za 500, 300 a nawet 100 zł można kupić wspaniałą biżuterię zaręczynową! Tanie pierścionki zaręczynowe mogą być naprawdę piękne i niewiele różnić się od tych, do ceny których trzeba dopisać kolejne zera! Przygotowałyśmy przegląd 10 modeli pierścionków poniżej 1000 zł - efekty sprawdź w galerii!

Nie chcesz poprzestawać tylko na pierścionku zaręczynowym? Wręcz swojej ukochanej dodatkowo subtelną, piękną biżuterię do kompletu!

Poczytaj więcej na temat zaręczyn:
Jak wręczyć pierścionek zaręczynowy, by wybranka zapamiętała oświadczyny na całe życie?
O jakich zaręczynach marzą kobiety?