Najlepsze zabawy na wieczór panieński – w domu i na mieście! Znasz je wszystkie?

Wieczór panieński to ostatnia noc w życiu przyszłej żony, podczas której może zrobić coś, na co po ślubie już nie będzie miejsca. Rolą przyjaciółki jest zapewnienie jej niezapomnianych wrażeń i dostarczenie mnóstwa zabawy! Jakie zabawy na wieczór panieński rozbawią ją do łez? Podpowiadamy!
Wioletta Górecka / miesiąc temu
Najlepsze zabawy na wieczór panieński – w domu i na mieście! Znasz je wszystkie? fot. Adobe Stock

Dobra zabawa to podstawa udanego wieczoru panieńskiego. Organizując go, trzeba pamiętać o tym, że doskonale ma się bawić przede wszystkim przyszła panna młoda – to w końcu jej święto! Spędzenie wieczoru panieńskiego w wyjątkowym miejscu to najważniejsza, jednak nie jedyna część imprezy. Jej dopełnienie stanowią zabawy na wieczór panieński! Zadania dla panny młodej lub wspólne harce – wszystko zależy od pomysłowości i możliwości organizacji.

Podpowiadamy kilka zabaw na wieczór panieński, dzięki którym wszystkie zapomnicie tego wieczoru o wszystkich problemach i zmartwieniach, a panna młoda zapamięta ten dzień do końca życia!

4 klasyczne zabawy na wieczór panieński

Klasyczne, dobrze znane zabawy to dobry pomysł na początkowe godziny wieczoru panieńskiego. Wprowadzenie uczestniczek wieczoru w imprezowy nastrój będzie spokojne, ale z humorem. Taki wstęp pozwoli także na rozluźnienie atmosfery, jeśli niektóre z przyjaciółek panny młodej nie znały się wcześniej. Do takich klasycznych zabaw na pewno można zaliczyć:

Test wiedzy o przyszłym mężu

Ta zabawa wymaga współpracy z przyszłym panem młodym – oczywiście potajemnej. Organizatorka przygotowuje ankietę z pytaniami dotyczącymi pana młodego, na które on odpowiada zgodnie z prawdą. Następnie pannie młodej zadawane są pytania z ankiety, a odpowiedzi zaznaczane. Na koniec zlicza się punkty, które pokażą, jak dobrze wasza przyjaciółka zna swojego przyszłego męża!

Wspomnienia związane z panną młodą

Przyjaciółki biorące udział w wieczorze panieńskim spisują zabawne/żenujące wspomnienie związane z panną młodą. Mogą być spisane na karteczkach lub w zeszycie. Niech jednak nikt nie podpisuje się pod historią – zadaniem panny młodej będzie odgadnięcie, która z koleżanek opowiedziała daną historię.

Idealny wieczór panieński - wielki poradnik dla organizatorek! 

Suknia ślubna z papieru toaletowego

„Szycie” sukni ślubnej z papieru toaletowego to jedna z najpopularniejszych i lubianych zabaw, przy której wszystkie uczestniczki imprezy mają mnóstwo zabawy. Zadanie polega na ubraniu przyszłej żony w suknię z… papieru toaletowego! To jednak nie wszystko: tak odziana musi wyjść z wami na miasto! Zabierzcie jednak ze sobą normalną sukienkę, by mogła się przebrać.

Test na dobrą żonę

To jedna z najbardziej znanych i klasycznych zabaw. Przyszła żona musi umieć wiele rzeczy – przyszyć guzik, zacerować skarpetkę, wyprasować ubranie, przygotować pyszny obiad dla męża… Jeśli wieczór panieński jest organizowany w domu, to warunki do wykonania tego typu zadań będą doskonałe. Jeśli impreza odbędzie się na mieście, test umiejętności domowych przyszłej żony może być wstępem do pierwszorzędnej zabawy!

Zobacz również: 
Kto właściwie powinien zorganizować wieczór panieński?  Relaksujący wieczór panieński w SPA - jak przygotować idealny wypad? 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)