Prezenty dla dziadków na święta 2021. Ponad 30 pomysłów

Prezent dla dziadków na święta 2021 powinien być wyjątkowy, od serca. Sprawdź ponad 30 naszych propozycji, które z pewnością umilą dziadkom czas.
Małgorzata Machnicka / 12.11.2021 06:50

Wybór prezentów dla dziadków na święta to często nie lada problem. Bo co kupić komuś, kto twierdzi, że wszystko ma i niczego więcej nie potrzebuje? Na szczęście udało nam się znaleźć kilkadziesiąt prezentów, z których seniorzy z pewnością się ucieszą.

W naszej galerii znajdziesz propozycje prezentów praktycznych, umilających życie i takich, które są po prostu... ładne! Dorzuciłyśmy też garść pomysłów na prezenty dla aktywnych seniorów, fanów sportu, muzyki i klasyki polskiego filmu. Poznaj nasze pomysły na prezenty świąteczne dla babci i dziadka! 

Spis treści:

  1. Coś praktycznego
  2. Coś umilającego czas
  3. Coś rozwijającego umiejętności
  4. Coś poszerzającego wiedzę

Coś praktycznego dla dziadków

Większość babć i dziadków twierdzi, że nie czego nie potrzebują - przez lata zdążyli uzbierać już niemal każdą przydatną rzecz. Z pewnością jednak ucieszą się z czegoś, co wymaga wymiany. Nowy czajnik? Garnki?

Na prezent dla dziadków na święta świetnie sprawdzi się też coś z działu Beauty - golarka do zarostu, suszarka do włosów lub lokówka.

Prezent dla dziadków umilający czas

Świąteczny kubek, ciepły koc, puchate kapcie, a może zestaw pachnących herbat? To wszystko umili długie zimowe wieczory. Warto postawić też na zapachowe świece (najlepiej te o świątecznych aromatach), ozdobne poduszki czy narzutę na łóżko.

Coś rozwijającego umiejętności

Zastanów się, w jaki sposób dziadkowie lubią spędzać czas. Jeżeli aktywnie - dla dziadka idealnym rozwiązaniem może być nowa wędka, a dla babci kijki do nordic walking. Będą mogli wraz ze znajomymi spędzić wspaniałe chwile na świeżym powietrzu.

Twoja babcia uwielbia robić na drutach? Spraw jej nowe, koniecznie z dużym zestawem włóczek. Zamiast codziennego rozwiązania krzyżówek, może babcia zrobi użytek z zestawu do dekupażu, robienia biżuterii albo do malowania akwarelami? Na rozwijanie talentów nigdy nie jest za późno.

Coś poszerzającego wiedzę

Książka jest zawsze dobrym pomysłem. Jeśli twoja babcia lub dziadek lubuje się w biografiach, kup najnowszą książkę o Jerzym Pilchu. A jeśli wolą przeglądać albumy, może coś z oferty Taschena?

Pomysły na prezenty na mikołajki:
Prezent na mikołajki dla chłopaka
Co kupić na mikołajki?
Prezent na mikołajki do szkoły
Co kupić dziecku na Mikołaja?

Pomysły na prezenty świąteczne:
Prezent dla rodziców na święta 2021
Prezent dla taty na święta 2021
Prezent dla mamy na święta 2021


Prezenty dla dzieci z Psim Patrolem
Prezenty z motywem Barbie
Kreatywne prezenty dla małych artystów
Prezent dla 9-latka i 10-latka
Prezenty na święta dla nastolatków
Prezent dla dziewczyny na święta 2021
Prezent dla chłopaka na święta 2021
Prezenty świąteczne do 20 zł
Prezenty świąteczne do 50 zł
Prezenty świąteczne do 100 zł