Prezent dla dziadków na święta 2023 - 20 pomysłów na najlepsze upominki pod choinkę

Prezent dla dziadków na święta 2023 powinien być wyjątkowy i od serca, ale dobrze też, jeśli będzie praktyczny. Dziadkowie chętnie przyjmą gadżety i przedmioty codziennego użytku, których sami być może nie zdecydowaliby się kupić. Postaw więc na stację pogodową, dyfuzor zapachów albo zestaw narzędzi, który ułatwi im wykonywanie codziennych czynności. Zobacz, co kupić dziadkom na święta.
/ 24.10.2023 16:17

Wybór prezentów dla dziadków na święta to często nie lada problem. Bo co kupić komuś, kto twierdzi, że wszystko ma i niczego więcej nie potrzebuje? Na szczęście udało nam się znaleźć propozycje na prezenty dla dziadków na święta 2023, z których seniorzy z pewnością się ucieszą.

W naszej galerii znajdziesz propozycje prezentów praktycznych, umilających życie i takich, które są eleganckie i ponadczasowe. Dorzuciłyśmy też garść pomysłów na prezenty dla seniorów, którzy dbają o zdrowie oraz lubią spędzać wolny czas, zagłębiając się w lekturze czy majsterkowaniu. Poznaj nasze pomysły na prezenty świąteczne dla babci i dziadka.

Spis treści:

  1. Coś praktycznego
  2. Coś umilającego czas
  3. Coś rozwijającego umiejętności
  4. Coś poszerzającego wiedzę

Prezent dla dziadków na święta 2023: coś praktycznego

Większość babć i dziadków twierdzi, że nie czego nie potrzebują — przez lata zdążyli uzbierać już niemal każdą przydatną rzecz. Z pewnością jednak ucieszą się z czegoś, co wymaga wymiany. Nowy garnek, zestaw eleganckiej pościeli albo imbryk z podgrzewaczem?

Na prezent dla dziadków na święta świetnie sprawdzi się też coś z działu beauty — tradycyjna golarka do zarostu, rolery na zmarszczki, lepszej jakości kremy czy nawet witaminy. 

Dobrym prezentem będzie także praktyczne i lekkie urządzenie, które w mig wymyje podłogi bez niepotrzebnego schylania się i przemęczania. To ważne, aby ułatwić najukochańszym seniorom codzienną pracę w domu.

Prezenty dla dziadków na święta 2023 umilające czas

Świąteczny kubek, ciepły koc, puchate kapcie, a może zestaw pachnących herbat? To wszystko umili dziadkom długie zimowe wieczory. Warto postawić też na zapachowe świece lub kadzidła, obrusy, ozdobne poduszki czy narzutę na łóżko.

Dobrym pomysłem będzie także książka lub cała seria konkretnego autora, opakowana w eleganckie, prezentowe opakowanie. W okresie świątecznym jest ich w księgarniach mnóstwo.

Coś rozwijającego umiejętności dla dziadków na święta 2023

Zastanów się, w jaki sposób dziadkowie lubią spędzać czas. Jeżeli aktywnie — dla dziadka idealnym rozwiązaniem może być nowa wędka, a dla babci kijki do nordic walking, zapas krzyżówek na cały rok albo zestaw do dziergania. 

Zamiast codziennego oglądania telewizji, może babcia zrobi użytek z zestawu do dekupażu, robienia biżuterii albo do malowania akwarelami? Na rozwijanie talentów nigdy nie jest za późno. 

A może by tak połączyć aktywność obojga dziadków i sprawić im gry planszowe takie jak chińczyk, szachy, warcaby czy jenga. 

Prezent dla dziadków na święta 2023: coś poszerzającego wiedzę

Książka biograficzna lub historyczna jest zawsze dobrym pomysłem na prezent dla dziadków na święta 2023. Jeśli oczywiście dziadkowie lubią ten typ literatury. Dobrym pomysłem są również wspomnienia polityków, znakomitych osobliwości kina i teatru ich młodości, czy chociażby podróżników. Złym pomysłem nie są też poradniki, szczególnie te rozwijające aktywność fizyczną seniorów. 

Jeśli dziadkowie lubią spędzać czas w kuchni, postaw na książki z przepisami. Kto wie, może babcia wrzuci coś nowego w słoiki, którymi obdarowuje swoje dzieci i wnuki od lat.

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 12.11.2021.

Pomysły na prezenty na mikołajki:
Prezent na mikołajki dla chłopaka
Co kupić dziewczynie na mikołajki?
Prezent na mikołajki dla dzieci w szkole. Co na mikołajki klasowe?
Co kupić dziecku na Mikołaja?
Prezent na mikołajki dla nastolatków

Pomysły na prezenty świąteczne:
Prezenty na święta 2023 - katalog
Prezent dla rodziców na święta 2023
Prezent dla taty na święta 2023
Prezent dla mamy na święta 2023
Prezent dla dziadków na święta 2023
Prezent dla 10 i 9-latka na święta
Prezenty na święta 2023 dla nastolatków
Prezenty na święta 2023 dla przedszkolaka
Co kupić dziewczynie na święta 2023?
Prezent dla chłopaka na święta 2023
Tanie prezenty do 20 zł
Prezent do 50 zł
Prezent do 100 zł
Prezent dla siostry na święta 2023
Prezent dla teściów na święta 2023
Prezent dla fana F1
Kosmetyki na prezent na święta 2023

Redakcja poleca

REKLAMA