Prezent dla 2-latka i 3-latka na święta 2020 - 35 zabawek, książek i puzzli

Świąteczne prezenty dla 2-latka czy 3-latka warto kupić nieco na wyrost. Mogą to być bajkowe puzzle, garaż na samochody lub nietuzinkowy domek dla lalek. Warto też pomyśleć o zabawkach, które pobudzą jego wyobraźnie i pomogą realizować zabawę w sklep, teatr czy gotowanie.
Edyta Liebert / 13.11.2020 09:32

2-latek i 3-latek bez problemu wskaże zabawki, którymi lubi się bawić i książki, które chętnie poczyta. Bez mrugnięcia okiem odrzuci prezent lub zapała do niego miłością - prezent dla 2-latka i 3-latka na święta 2020 to nie błądzenie po ofertach, a konkretne wybory. Warto zdecydować się zatem na bestsellery lub postawić na nowości. Pomagamy je wybrać!

Zabawki dla dwulatka i prezenty dla dwulatki

Nie da się ukryć, że ta obszerna kategoria może przyprawić o zawrót głowy, bowiem pomysłów zabawkowy na prezent dla 2-latka i 3-latka mamy nieskończoną ilość, a sklepy prześcigają się w ofercie. Warto zgłębić temat i podpytać dziecko lub jego rodziców o zainteresowania i zawęzić pole wyboru.

Jeśli 2-latek pasjonuje się samolotami, szukaj zabawek o tej tematyce: może to być lotnisko z serii LEGO Duplo czy zdalnie sterowany samolot. Warto rozejrzeć się też za samolotami w wersji mini, kolorowankami, naklejkami, książkami czy wyszukiwankami z tym motywem i analogicznie postępować tak z każdym innym tematem zainteresowań zarówno w przypadku chłopca, jak i dziewczynki. 

Prezenty dla dwulatki często są silnie ukierunkowane na temat mody, akcesoriów, sprzątania i gotowania. Warto wyjść poza schemat, jeśli wiesz że dziewczynka lubi konstruować i budować z klocków lub interesuje się dinozaurami - warto rozwijać w niej te upodobania. Zakup zabawkowej kuchni, odkurzacza czy mopa, zostaw rodzicom dziecka. Jeśli nie chcesz ryzykować, polecamy także: naklejki wielorazowe Melissa & Doug, puzzle CzuCzu, ciastolinę Play-Doh.

Prezenty dla 3-latka i 3-latki na święta 2020 - puzzle i gry

Magiczna granica 3 lat często pojawia się na opakowaniach gier, zabawek i puzzli z mniejszymi elementami. To już podsuwa myśl, że dzieci w tym wieku potrafią się bawić samodzielnie w bardziej zaawansowany sposób. Jak można wesprzeć je w rozwoju poprzez prezent na święta 2020?

Postaw na atrakcyjne wizualnie puzzle. Już 2,5-roczne dziecko potrafi ułożyć 30-elementowe puzzle, jeśli obrazek ją zainteresuje. Może nawiązywać do ulubionej bajki lub innych zainteresowań. Z doświadczenia wiemy, że 3-latka może marzyć nie o lalce Barbie czy lalce-bobasie, a np. o samochodzie świnki Peppy lub koparce.

Z kolei trafionym prezentem dla 3-latka może być sklepowe stoisko w postaci warzywniaka lub zestaw młodego kucharza. Najczęściej zabawki dla 3-latków są sprofilowane płciowo, co ułatwia zadanie kupującym, ale ponownie zachęcamy do podpytywania rodziców, co mogłoby się spodobać maluchowi.

Książki dla 2-latka i 3-latka do 20 zł

Do znudzenia można powtarzać, że książka jest idealnym pomysłem na prezent - nie znamy jednak dziecka, które by książek nie lubiło kartkować, przeglądać, „czytać”, wpatrywać się w obrazki i wyszukiwać maleńkie szczegóły. Książka to udany prezent na święta dla dziecka w każdym wieku, niezależnie od płci. Jeśli ma stanowić dodatek do większego i droższego prezentu, to polecamy pozycje do 20 zł, szczególnie nowości: książki z serii o Kici Koci, Zuzi, Maksie (seria Mądra Mysz) czy Jadzi Pętelce.

Książki na prezent dla 2- i 3-latków na święta 2020

Pięknie ilustrowane, mądre, wartościowe i solidne: te książki skradną wasze serca. Warto wybierać pozycje, które będą też zdobić pokój malucha i z których będzie korzystać przez kilka lat, później przekazując kolejnym pokoleniom. Polecamy: „Rok na ulicy Czereśniowej”, „Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa”, „Rok w lesie” czy „Święta dzieci z dachów” z pięknymi ilustracjami Liny Boden.  

Prezenty artystyczne i kreatywne dla 2-latka i 3-latka

W tym wieku dzieci przejawiają już talenty plastyczne czy muzyczne. Z pewnością dostrzeżesz fakt, że dziewczynka chętnie siada do kolorowanek, a kredki i farby chowa do swojej torebki lub plecaka w pierwszej kolejności. Nie sposób też nie zauważyć klocków czy ciastoliny w rękach 2-latka, który z zapałem tworzy plac budowy, z kaskiem na głowie zaczynając dzień.

Gadżety plastyczne to artykuły pierwszej potrzeby i warto uzupełniać je na bieżąco, dlatego każdy 2-latek i 3-latek doceni kolorowe akcesoria, które służą rozwijaniu wyobraźni i artystycznemu wyrażaniu siebie. Dzieci ucieszy zmywalna tablica, kreda, farby w kredce, zestaw małego artysty. Szczególnie polecamy: zdrapka Scratch Art marki Avenir, zestaw artystyczny Wróżki od Janod, zestaw z masą plastyczną marki DJECO. 

Zobacz więcej pomysłów na prezenty świąteczne: Prezent dla mamy na święta
Prezent dla taty na święta
Wspólny prezent dla rodziców na święta
Prezent dla babci na święta
Prezent dla dziadka na święta
Prezent dla teścia na święta
Prezent dla teściowej na święta
Prezent dla żony na święta
Prezent dla męża na święta
Prezent dla chłopaka na święta
Prezent dla dziewczyny na święta
Prezent dla niemowlaka na święta
Prezent dla rocznego dziecka na święta


Prezenty dla 4-latków i 5-latków na święta
Prezenty dla 6-latków, 7-latków i 8-latków na święta
Prezenty dla 9-latków i 10-latków
Prezenty dla nastolatków na święta
Prezent dla szefa lub szefowej na święta
Prezent dla przyjaciółki na święta
Pomysły na tanie prezenty świąteczne
Pomysły na prezenty świąteczne do 20 zł
Pomysły na prezenty świąteczne do 50 zł
Pomysły na prezenty świąteczne do 100 zł