Nie tylko lalki i samochody. 35 prezentów dla 2-latka, 3-latka i malucha na święta 2021

Świąteczne prezenty dla 2-latka czy 3-latka warto kupić nieco na wyrost. Mogą to być bajkowe puzzle, garaż na samochody lub nietuzinkowy domek dla lalek. Warto też pomyśleć o zabawkach, które pobudzą jego wyobraźnie i pomogą realizować zabawę w sklep, teatr czy gotowanie.
Edyta Liebert / 18.11.2021 09:32

2-latek i 3-latek bez problemu wskaże zabawki, którymi lubi się bawić i książki, które chętnie poczyta. Bez mrugnięcia okiem odrzuci prezent lub zapała do niego miłością, a najlepiej, jeśli pieniądze wydane na upominek będzie i bawił, i uczył - to długi czas. Pomagamy wybrać fajne prezenty dla maluchów i 3-latków.

Klocki to zawsze dobry pomysł na prezent

Nie da się ukryć, że ta obszerna kategoria może przyprawić o zawrót głowy, bowiem pomysłów zabawkowy na prezent dla 2-latka i 3-latka mamy nieskończoną ilość, a sklepy prześcigają się w ofercie. Warto zgłębić temat i podpytać dziecko lub jego rodziców o zainteresowania i zawęzić pole wyboru.

Jeśli 2-latek pasjonuje się samolotami, szukaj zabawek o tej tematyce: może to być lotnisko z serii LEGO Duplo czy zdalnie sterowany samolot. Niezmiennie warto decydować się na zestawy z postaciami z bajek (np. z Myszką Miki). 

Z kolei jeśli masz do czynienia z fanem motoryzacji, postaw na przyszłościowe i rozwijające prezenty - u mnie prawdziwym hitem okazał się zestaw od marki BOSCH - można kupić wkrętarkę, śrubokręty i pokazywać dziecku w jaki sposób rozkręcić i skręcić samochód. Zdalnie sterowane auto też jest fajnym gadżetem, ale może warto je złożyć? Radość jest podwójna.

Prezenty dla dwulatki często są silnie ukierunkowane na temat mody, akcesoriów, sprzątania i gotowania. Warto wyjść poza schemat, jeśli wiesz że dziewczynka lubi konstruować i budować z klocków lub interesuje się dinozaurami - warto rozwijać w niej te upodobania. Zakup zabawkowej kuchni, odkurzacza czy mopa, zostaw rodzicom dziecka. Jeśli nie chcesz ryzykować, polecamy także: naklejki wielorazowe Melissa & Doug, puzzle CzuCzu, ciastolinę Play-Doh.

Prezenty dla 3-latków na Gwiazdkę - puzzle i gry

Magiczna granica 3 lat często pojawia się na opakowaniach gier, zabawek i puzzli z mniejszymi elementami. To już podsuwa myśl, że dzieci w tym wieku potrafią się bawić samodzielnie w bardziej zaawansowany sposób. 

Postaw na atrakcyjne wizualnie puzzle. Już 2,5-roczne dziecko potrafi ułożyć 30-elementowe puzzle, jeśli obrazek je zainteresuje. Może nawiązywać do ulubionej bajki lub innych zainteresowań. Z doświadczenia wiemy, że 3-latka może marzyć o lalce Barbie czy lalce-bobasie, a także np. o samochodzie świnki Peppy lub koparce. 

Z kolei trafionym prezentem dla 3-latka może być sklepowe stoisko w postaci warzywniaka lub zestaw młodego kucharza. Najczęściej zabawki dla 3-latków są sprofilowane płciowo, co ułatwia zadanie kupującym, ale ponownie zachęcamy do podpytywania rodziców, co mogłoby się spodobać maluchowi.

Książki do 20 zł dla dwulatków i trzylatków

Do znudzenia można powtarzać, że książka jest idealnym pomysłem na prezent - nie znamy jednak dziecka, które by książek nie lubiło kartkować, przeglądać, „czytać”, wpatrywać się w obrazki i wyszukiwać maleńkie szczegóły. Książka to udany prezent na święta dla dziecka w każdym wieku, niezależnie od płci. Jeśli ma stanowić dodatek do większego i droższego prezentu, to polecamy pozycje do 20 zł, szczególnie nowości: książki z serii o Kici Koci, Zuzi, Maksie (seria Mądra Mysz) czy Jadzi Pętelce. Koniecznie zerknij na oferty nowości książkowych dla dzieci lub serie świąteczne. 

Pięknie ilustrowane, mądre, wartościowe i solidne: te książki skradną wasze serca. Warto wybierać pozycje, które będą też zdobić pokój malucha i z których będzie korzystać przez kilka lat, później przekazując kolejnym pokoleniom. Polecamy: „Rok na ulicy Czereśniowej”, „Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa”, „Rok w lesie” czy „Święta dzieci z dachów” z pięknymi ilustracjami Liny Boden.  

Prezenty artystyczne i kreatywne dla 2-latka i 3-latka

W tym wieku dzieci przejawiają już talenty plastyczne czy muzyczne. Z pewnością dostrzeżesz fakt, że dziewczynka chętnie siada do kolorowanek, a kredki i farby chowa do swojej torebki lub plecaka w pierwszej kolejności. Nie sposób też nie zauważyć klocków czy ciastoliny w rękach 2-latka, który z zapałem tworzy plac budowy, z kaskiem na głowie zaczynając dzień.

Gadżety plastyczne to artykuły pierwszej potrzeby i warto uzupełniać je na bieżąco, dlatego każdy 2-latek i 3-latek doceni kolorowe akcesoria, które służą rozwijaniu wyobraźni i artystycznemu wyrażaniu siebie. Dzieci ucieszy zmywalna tablica, kreda, farby w kredce, zestaw małego artysty. Szczególnie polecamy: zdrapka Scratch Art marki Avenir, zestaw artystyczny Wróżki od Janod, zestaw z masą plastyczną marki DJECO. 

Po więcej inspiracji zapraszamy do galerii 35 prezentów dla 2-latków i 3-latków na Gwiazdkę.

Pomysły na prezenty na mikołajki
Prezent na mikołajki dla chłopaka
Co kupić na mikołajki?
Prezent na mikołajki do szkoły
Co kupić dziecku na Mikołaja?

Pomysły na prezenty świąteczne
Prezent dla rodziców na święta 2021
Prezent dla taty na święta 2021
Prezent dla mamy na święta 2021
Prezenty dla dziadków na święta 2021
Prezenty dla dzieci z Psim Patrolem
Prezenty z motywem Barbie
Kreatywne prezenty dla małych artystów
Prezent dla 9-latka i 10-latka
Prezenty na święta dla nastolatków
Prezent dla dziewczyny na święta 2021
Prezent dla chłopaka na święta 2021
Prezenty świąteczne do 20 zł
Prezenty świąteczne do 50 zł
Prezenty świąteczne do 100 zł