Kreatywne prezenty dla małych artystów fot. Adobe Stock, Photographee.eu

Kreatywne prezenty dla małych artystów - najlepsze pomysły

Kreatywne prezenty dla małych artystów, czyli kolorowanki, mozaiki, flamastry, zestawy kredek, sztalugi, klocki konstrukcyjne i całe mnóstwo innych zabawek, które rozwiną talent twojej pociechy.
Małgorzata Machnicka / 27.10.2021 10:20
Kreatywne prezenty dla małych artystów fot. Adobe Stock, Photographee.eu

Kreatywne prezenty dla małych artystów pozwolą nie tylko rozwinąć talent u malucha, ale również zająć go na długie godziny. 

W naszym zestawieniu znajdziesz kreatywne prezenty podzielone na 4 kategorie: malowanie i rysowanie, konstruowanie i tworzenie, wyklejanie i wycinanie oraz te związane wyłącznie ze świętami Bożego Narodzenia.

Spis treści:

  1. Malowanie i rysowanie
  2. Konstruowanie i budowanie
  3. Wyklejanie i wycinanie
  4. Gadżety świąteczne

Malowanie i rysowanie

Kredki, flamastry i farby

Kredki i mazaki to pierwsze co przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o prezencie dla małego artysty. Ten z pewnością ma ich całe mnóstwo, ale tym nie należy się przejmować - jeśli naprawdę lubi rysować i malować, zestawy kredek czy mazaków kończą się w kilka tygodni, więc ciągle potrzebuje nowych. 

W sklepach znajdziesz całe mnóstwo bardzo niezwykłych farb i mazaków - te z pieczątkami, świecące w ciemności, pachnące czy zmieniające kolor. To jeden z lepszych pomysłów na prezent do 20 zł.

Zestawy, akcesoria i sztalugi

Jeśli twój budżet jest nieco wyższy, postaw na zestaw do rysowania i malowania. Najczęściej zawiera całe mnóstwo kredek, flamastrów i farb a do tego linijki, szablony czy kolorowe kartki. Wszystko zapakowane jest w wygodną do przenoszenia walizkę, którą dziecko może zabrać ze sobą wszędzie, gdzie tylko ma na to ochotę.

Konstruowanie i budowanie

Zestawy do tworzenia biżuterii

Pudełko po brzegi wypełnione kolorowymi koralikami i sznurkami, to marzenie każdej dziewczynki. Piękne zestawy z drewnianymi lub plastikowymi dodatkami kupisz za około 50 zł

Zestawy klocków do skręcania

O ile tworzenie biżuterii rzadko interesuje chłopców, o tyle budowanie prostych, jak i tych skomplikowanych konstrukcji z rurek i klocków, nie ma płci. Zestawy kupisz już od 30 zł

Wyklejanie i wycinanie

Mozaiki i wyklejanki

Grube książki z 1000 naklejek to zadanie na dobrych kilka godzin - w długie, zimowe wieczory maluch będzie miał co robić.

Jeśli szukasz czegoś bardziej oryginalnego, postaw na mozaiki - są obecnie szalenie modne i znajdziesz je w ofercie wielu marek. Mozaiki, czyli teksturowe obrazki dostępne w wielu wzorach (zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców), które należy uzupełnić drobnymi, różnokolorowymi, często błyszczącymi kawałkami pianki lub papieru.

Wycinanki, witraże i stemple

Dzieci kochają wycinać! Zwłaszcza 3 i 4 latki. Warto postawić na duży zestaw różnokolorowych i wzorzystych kartonów, z których wyczarować będzie można dosłownie wszystko, nawet meble i akcesoria do drewnianego domku dla lalek.

Gadżety świąteczne

Wśród bożonarodzeniowych prezentów nie może zabraknąć gadżetów do zabawy ze świątecznymi motywami - dzieci je kochają!

Szopka bożonarodzeniowa, witraże z Mikołajem, kolorowanki zimowe czy książki z zadaniami - to wszystko już w tej chwili znajdziesz w sklepach!

Świetnym pomysłem jest również stworzenie własnego zestawu kreatywnego - kup kilka arkuszy kolorowego filcu, koraliki, cekiny w kształcie gwiazdek, kolorowe brokaty, błyszczące pisaki i pozwól dziecku działać. 

Pomysły na prezenty na mikołajki
Prezent na mikołajki dla chłopaka
Co kupić na mikołajki?
Prezent na mikołajki do szkoły
Co kupić dziecku na Mikołaja?

Pomysły na prezenty świąteczne
Prezent dla rodziców na święta 2021
Prezent dla taty na święta 2021
Prezent dla mamy na święta 2021
Prezenty dla dziadków na święta 2021
Prezenty dla dzieci z Psim Patrolem
Prezenty z motywem Barbie


Prezent dla 9-latka i 10-latka
Prezenty na święta dla nastolatków
Prezent dla dziewczyny na święta 2021
Prezent dla chłopaka na święta 2021
Prezenty świąteczne do 20 zł
Prezenty świąteczne do 50 zł
Prezenty świąteczne do 100 zł

Tagi: prezent