28 książek dla dzieci najlepszych na prezent mikołajkowy lub gwiazdkowy

Książka to świetny prezent na każdą okazję - nie zapomnij dopisać wraz z dzieckiem książek do listu do świętego Mikołaja. Droższe propozycje zazwyczaj mają elementy dźwiękowe lub interaktywne, a tańsze będą świetnym dodatkiem do głównego prezentu na grudniowe święta.
Weronika Kwaśniak / 14.11.2022 09:41

Co roku rodzinny święty Mikołaj staje przed poważnym wyzwaniem, aby sprostać wymaganiom wszystkich członków rodziny. Jeśli do listy prezentów chciałabyś w tym roku dołączyć książki, z pewnością przyda ci się nasz przegląd. Skupiłyśmy się na pozycjach dla dzieci i podzieliłyśmy je na kategorie wiekowe.

Książki na prezent dla maluszków

Dzieciom warto czytać od urodzenia, a nawet jeszcze w życiu płodowym - wprawdzie na początku fabuła i ilustracje nie mają dla nich większego znaczenia, ale uspokajający ton głosu rodzica to coś, czego mogą słuchać z zaciekawieniem. Dla czytelników poniżej drugiego roku życia polecamy szczególnie serię Miś Pracuś z ruchomymi elementami, wprost niezniszczalnymi. Inną propozycją jest szeroki wybór tytułów z serii Akademia Mądrego Dziecka, które często dostarczają bogatych wrażeń sensorycznych, np. poprzez różne faktury, których może dotykać dziecko. 

Książki jako prezent dla dzieci w wieku 3-5 lat

Dzieci w wieku przedszkolnym często mają już mocno sprecyzowany gust czytelniczy, lubią też niejednokrotnie dłuższe, bardziej rozbudowane fabuły. Jeśli nie wiesz, jaki "typ literatury" preferuje dziecko, możesz zorientować się, jacy są jego ulubieni bajkowi bohaterowie - książka z ulubioną postacią potrafi zainteresować nawet tych, którzy teoretycznie nie przepadają za czytaniem. Wydawcy dobrze o tym wiedzą, dlatego na rynku można znaleźć mnóstwo pozycji z Krainą Lodu, Psim Patrolem, Świnką Peppą czy Królikiem Bingiem.

Lubiane przez przedszkolaki serie to "Jadzia Pętelka", "Kicia Kocia", "Pucio" - te zawierają mniej tekstu, natomiast dla koneserów dłuższych treści polecamy "Misia i jej mali pacjenci", "Pozytywka Poli", a także "Pan Kuleczka".

Książki na prezent dla dzieci w wieku szkolnym

Dzieci w wieku szkolnym zazwyczaj mają już ścisłe preferencje czytelnicze. Stawiają pierwsze kroki w nauce czytania. Możesz więc sięgnąć po którąś z serii, które wspierają w nauce składania liter. Jeśli dziecko, które ma dostać prezent, interesuje się różnymi ciekawostkami ze świata natury, strzałem w dziesiątkę będzie seria "Młodzi Przyrodnicy". Dziewczynki uwielbiają serię "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn", a także "Akademię Jednorożców". Możesz też wybrać coś z kanonu literatury dziecięcej, np. "Małe kobietki" albo "Tajemniczy ogród".

Pomysły na prezenty na mikołajki:
Prezent na mikołajki dla chłopaka
Co kupić na mikołajki?
Prezent na mikołajki do szkoły
Co kupić dziecku na Mikołaja?

Pomysły na prezenty świąteczne:
Tanie prezenty do 20 zł
Prezenty do 50 zł
Prezenty do 100 zł
Prezent dla rodziców na święta 2022
Prezent dla taty na święta 2022
Prezent dla mamy na święta 2022
Prezent dla dziadków na święta 2022
Prezenty na święta 2022 dla przedszkolaków
Prezenty dla 9-latków i 10-latków
Prezenty na święta 2022 dla nastolatków
Prezent dla chłopaka na święta 2022
Co kupić dziewczynie na święta 2022
Prezent dla psa na święta 2022
Prezenty dla fanki stylizacji paznokci
Prezenty kosmetyczne 2022
 

Redakcja poleca

REKLAMA