Pozbądź się strachu przed porażką

Pozbądź się strachu przed porażką

Często powodem stresu jest paraliżujący strach przed tym, że coś nam nie wyjdzie. Strach ten nie pozwala nam normalnie funkcjonować i sprawia, że działamy poniżej swoich możliwości.  
/ 23.03.2009 12:24
Pozbądź się strachu przed porażką

Zrozum, że porażka to coś niezwykle cennego. Każde niepowodzenie niesie ze sobą bardzo wiele wiedzy i nauki. Jeśli Ci coś nie wyjdzie, jest to znak żeby coś zrobić inaczej.

Patrz więc na porażkę jako na pewien rezultat Twoich działań. Jeśli rezultat nie jest taki jak zaplanowałeś, jest to dla Ciebie świetna okazja do nauki- następnym razem postąpisz inaczej. Jesteś bogatszy o doświadczenie.

W momencie gdy zrozumiesz, że porażka to coś wartościowego, strach przed nią nie będzie miał już miejsca. Stres zniknie. Będziesz wiedział, że nawet jak Ci coś nie wyjdzie, to co z tego? Każda porażka Cię wzbogaci i sprawi, że staniesz się lepszym człowiekiem.

Nie bierz porażki osobiście. Jeśli coś Ci nie wyszło, nie jest to informacja, że z Tobą jest coś nie tak! Jest to informacja, że Twoje działania były nie do końca trafne. Wiele osób gdy odniesie porażkę od razu tworzy sobie opinię na temat swojej osoby. I nie są to zbyt pochlebne opinie. Ty uniknij tego błędu, bo porażka nigdy nie mówi nic o Twoim charakterze czy możliwościach, a jedynie o działaniach, które podjąłeś.