Dobór odpowiedniego sportowego stanika, legginsów i T-shirta na szkolny WF

Ćwiczenia fizyczne fot. Adobe Stock
Dorastające dziewczyny zmagają się z wieloma kompleksami. Rozwijające się nierówno piersi czy poszerzające się szybko biodra mogą doprowadzać do płaczu. Szczególnie, gdy trzeba w czymś ćwiczyć na zajęciach WF. Co wybrać?
Magdalena Bury / 30.08.2019 15:01
Ćwiczenia fizyczne fot. Adobe Stock

Gdy rodzice i nauczyciele mówią: „Lekcje wychowania fizycznego to nie pokaz mody!”, nastolatka myśli: „A co, jeśli będziemy mieć zastępstwo z chłopakami, a ja będę w rozciągniętym T-shircie?”. Właśnie dlatego strój na WF powinien być wygodny, skromny, ale i (przede wszystkim) modny!

Sportowy stanik

Piersi nastolatek podczas dojrzewania nie rosną równo. Często jedna pierś jest mniejsza od drugiej albo (co dla niektórych jest jeszcze gorsze) – urosną tylko trochę i ani drgną więcej! W takim wypadku dziewczynom trudno dopasować sportowy stanik, który podkreśli ich dziewczęcość, zakrywając wszystkie możliwe mankamenty dojrzewania.

Nasza rada: Wybierz stanik idealnie dopasowany do twojego rozmiaru. Nie może być on ani za duży, ani za mały. Nie warto też inwestować w staniki z wypełniaczami. Postaw na energetyczny kolor i dobrą jakość materiału. Pamiętaj także, że nieodpowiednio dobrany stanik może powodować wiele dolegliwości zdrowotnych, m.in. problemy z kręgosłupem!

Legginsy

Spodnie dresowe ubierane na zajęcia wychowania fizycznego to już przeżytek. Teraz każda nastolatka chce pokazać się w kolorowym T-shircie z przewiewnego materiału i dopasowanych legginsach, które nie poszerzają bioder!

Nasza rada: Dostępne w sklepach modele najczęściej wykonane są z elastycznego materiału, który odprowadza wilgoć. Dzięki temu nawet najbardziej wyczerpujące ćwiczenia nie będą problemem. Legginsy wcale nie muszą być długie. Modne (i bardzo wygodne) są także te o długości ¾. Które wybierzesz? ;)

Szukasz wygodnego stanika do ćwiczeń? Na Modago.pl znajdziesz modne biustonosze sportowe.

T-shirt

A jaki powinien być T-shirt na WF? Szybkoschnący i naturalnie rozciągliwy. Ważny jest także jego krój – dekolt nie może być zbyt mały, by nie krępował ruchów.

Nasza rada: Przy zakupie należy więc zwrócić uwagę na materiał koszulki – najlepsza będzie taka wykonana z tkaniny termoaktywnej. Materiał musi umożliwiać skórze oddychanie. Podczas dojrzewania walka z potem jest niezwykle ważna ;)

Zobacz też:Na czym polega i co daje bungee fitness? Wzmacniaj mięśnie i unoś się w powietrze jak superwoman!Trening ze skakanką – jak dobrać jej długość i jak z nią ćwiczyć?

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA