Podanie o warunek: jak napisać podanie o egzamin warunkowy (wzór)

Podanie o warunek fot. Adobe Stock
Jeśli musisz złożyć podanie o warunek/warunkowe zaliczenie przedmiotu, skorzystaj z naszego wzoru takiego pisma i uzupełnij danymi.
Redaktorki Polki.pl / 01.09.2020 04:57
Podanie o warunek fot. Adobe Stock

Zanim zabierzesz się do pisania podania o warunek, zalecamy zorientować się, jaka procedura zaliczania obowiązuje na twoim wydziale, czyli co dokładnie robić, jeśli nie zdasz przedmiotu w 1. terminie. 

Na niektórych uczelniach warunków możesz mieć kilka, a na innych po poprawce nie przysługuje ci żaden warunek, ewentualnie egzamin komisyjny. Musisz też sprawdzić, ile kosztuje warunek i opłacić go jeszcze przed złożeniem podania. Składając podanie i indeks, musisz przedstawić w dziekanacie dowód wpłaty.

Podanie o warunek lub warunkowe zaliczenie przedmiotu

Jak napisać podanie o warunek? W prawym górnym rogu napisz miejscowość i datę. Po lewej stronie u góry w kolumnie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • wydział i rok studiów,
  • tryb (dzienne/wieczorowe/zaoczne),
  • numer indeksu,
  • e-mail,
  • telefon kontaktowy.

W centralnej części umieść adresata, czyli w zależności od jednostki dziekana/prodziekana/kierownika studiów itp. 

                 Dziekan Wydziału Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego

                 Prof.dr hab. Jan Kowalski

Pamiętaj, żeby podać wszystkie tytuły naukowe adresata.

Poniżej od akapitu piszesz:

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wyznaczenie terminu egzaminu warunkowego z przedmiotu: „……………..” prowadzonego przez Prof. dr hab. ……………. Prośbę swą motywuję faktem, iż ……………………………, co w konsekwencji spowodowało nieuzyskanie zaliczenia w terminie i w konsekwencji nie zaliczenie egzaminu w terminie pierwszym i drugim. Proszę o pozytywne rozparzenie mojej prośby.

Jaki podać argument i zwiększyć swoje szanse na warunkowe zaliczenie przedmiotu? Powodem może być wzmianka o problemach rodzinnych lub zdrowotnych, ale pamiętaj, że należy podeprzeć się dowodami (np. zwolnieniem lekarskim, zaświadczeniem o pobycie w szpitalu).

Poniżej po prawej stronie należy napisać:

Z poważaniem

imię i nazwisko (czytelnie).

Takie podanie o warunkowe zaliczenie przedmiotu składasz wraz z dowodem wpłaty w dziekanacie i czekasz cierpliwie na rozpatrzenie.

O problemach nastolatków:Objawy depresji dotykają już co trzeciego nastolatka. Jak je rozpoznać?Co to jest fobia szkolna?Co powinien usłyszeć od rodzica nastolatek – 20 ważnych zdańUczeń liceum - 5 rad, jak wspierać w problemach

Tagi: studia

Redakcja poleca

REKLAMA