Czy wiesz jak napisać podanie o egzamin warunkowy?

Powinęła ci się noga na egzaminie i poprawce i chcesz prosić dziekana o przyznanie ci jeszcze jednego terminu? Musisz złożyć odpowiednie podanie i naturalnie zapłacić. Pokażę ci jak napisać prawidłowo podanie o warunek.
/ 27.09.2010 14:57

Najpierw powinieneś zorientować się, jaka procedura zaliczania obowiązuje na twoim wydziale, czyli co jeśli nie zdasz w pierwszym terminie. Na niektórych uczelniach jest bowiem tak, że warunków możesz mieć kilka, a na innych po poprawce nie przysługuje ci żaden warunek, ewentualnie egzamin komisyjny (lecz to w wielu przypadkach samobójstwo). Dowiedz się ile kosztuje warunek i opłać go jeszcze przed złożeniem podania. Składając podanie i indeks musisz przedstawić w dziekanie dowód wpłaty.

Jak napisać podanie? W prawym górnym rogu piszesz miejscowość i datę. Po lewej stronie u góry w kolumnie piszesz swoje imię i nazwisko, poniżej twój wydział i rok studiów oraz tryb (dzienne/wieczorowe/zaoczne), poniżej numer indeksu oraz twój e-mail i telefon kontaktowy. Poniżej zaczynając od środka piszesz adresata, czyli w zależności od jednostki dziekana/prodziekana/kierownika studiów itp. Do kogo masz pisać zapytaj w sekretariacie (ale licz się z tym, że możesz wylecieć z hukiem za głupie pytania:D).

Przykład: Dziekan Wydziału Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego

                 Prof.dr hab. Jan Kowalski

Pamiętaj, żeby podać wszystkie tytuły naukowe adresata.

Poniżej od akapitu piszesz:

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wyznaczenie terminu egzaminu warunkowego z przedmiotu: „……………..” prowadzonego przez Pana Prof. dr hab. ……………. Prośbę swą motywuję faktem, iż ……………………………, co w konsekwencji spowodowało nie uzyskanie zaliczenia w terminie i w konsekwencji nie zaliczenie egzaminu w terminie pierwszym i drugim. Proszę o pozytywne rozparzenie mojej prośby.

Powód może być taki: przez ponad miesiąc przebywałem na zwolnieniu lekarskim -  ale pamiętaj, że musisz mieć na to dowód. Jeżeli nie masz konkretnego powodu, a nie chcesz kręcić piszesz po prostu: Prośbę swą motywuję faktem, iż nie udało mi się uzyskać zaliczenia z wyżej wymienionego przedmiotu w terminie pierwszym i poprawkowym. Poniżej po prawej stronie piszesz: Z poważaniem i imię i nazwisko (czytelnie). Takie podanie składasz wraz z dowodem wpłaty w dziekanacie i czekasz cierpliwie na rozpatrzenie, które bez zaskoczenia będzie pozytywne:)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/24.02.2019 21:16
A ja mam taką skromną prośbę. Jeżeli proponujecie pewien wzór piszcie go proszę bez błędów, bo przez Was ktoś będzie miał obciach. * nieuzyskanie ** niezaliczenie