Zanim zabierzesz się do pisania podania o warunek, zalecamy zorientować się, jaka procedura zaliczania obowiązuje na twoim wydziale, czyli co dokładnie robić, jeśli nie zdasz przedmiotu w 1. terminie.
Na niektórych uczelniach warunków możesz mieć kilka, a na innych po poprawce nie przysługuje ci żaden warunek, ewentualnie egzamin komisyjny. Musisz też sprawdzić, ile kosztuje warunek i opłacić go jeszcze przed złożeniem podania. Składając podanie i indeks, musisz przedstawić w dziekanacie dowód wpłaty.
Podanie o warunek lub warunkowe zaliczenie przedmiotu
Jak napisać podanie o warunek? W prawym górnym rogu napisz miejscowość i datę. Po lewej stronie u góry w kolumnie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- wydział i rok studiów,
- tryb (dzienne/wieczorowe/zaoczne),
- numer indeksu,
- e-mail,
- telefon kontaktowy.
W centralnej części umieść adresata, czyli w zależności od jednostki dziekana/prodziekana/kierownika studiów itp.
Dziekan Wydziału Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego
Prof.dr hab. Jan Kowalski
Pamiętaj, żeby podać wszystkie tytuły naukowe adresata.
Poniżej od akapitu piszesz:
Zwracam się z uprzejmą prośbą o wyznaczenie terminu egzaminu warunkowego z przedmiotu: „……………..” prowadzonego przez Prof. dr hab. ……………. Prośbę swą motywuję faktem, iż ……………………………, co w konsekwencji spowodowało nieuzyskanie zaliczenia w terminie i w konsekwencji nie zaliczenie egzaminu w terminie pierwszym i drugim. Proszę o pozytywne rozparzenie mojej prośby.
Jaki podać argument i zwiększyć swoje szanse na warunkowe zaliczenie przedmiotu? Powodem może być wzmianka o problemach rodzinnych lub zdrowotnych, ale pamiętaj, że należy podeprzeć się dowodami (np. zwolnieniem lekarskim, zaświadczeniem o pobycie w szpitalu).
Poniżej po prawej stronie należy napisać:
Z poważaniem
imię i nazwisko (czytelnie).
Takie podanie o warunkowe zaliczenie przedmiotu składasz wraz z dowodem wpłaty w dziekanacie i czekasz cierpliwie na rozpatrzenie.
O problemach nastolatków:Objawy depresji dotykają już co trzeciego nastolatka. Jak je rozpoznać?Co to jest fobia szkolna?Co powinien usłyszeć od rodzica nastolatek – 20 ważnych zdańUczeń liceum - 5 rad, jak wspierać w problemach