Myśl pozytywnie o swojej pamięci

Myśl pozytywnie o swojej pamięci

Bardzo wiele osób jest przekonanych o tym, że mają słabą pamięć. To przekonanie jest dla nich bardzo niekorzystne i ma istotny wpływ na to, jak ich pamięć działa. Jak myślisz, z dwóch osób, gdzie jedna myśli, że ma fenomenalną pamięć a druga, że bardzo słabą, która więcej zapamięta czytając ten sam podręcznik?
/ 23.03.2009 12:24
Myśl pozytywnie o swojej pamięci

Zmiana sposobu myślenia o Twojej pamięci znacznie polepszy Twoje umiejętności zapamiętywania. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że Twój mózg jest niesamowitym komputerem o ogromnych możliwościach. Każdego dnia zapamiętujesz kilka milionów różnych informacji. Twoja pamięć pracuje perfekcyjnie.

Problem nie leży w tym czy ktoś ma, według niego, dobrą czy złą pamięć. Nie ma czegoś takiego jak „zła pamięć”. Przestań więc podcinać sobie skrzydła i uwierz w to, że Twoja pamięć jest doskonała. Jedyne co musisz zrobić to nauczyć się jak z niej korzystać. Mózg działa w określony sposób, pracuje na obrazach i skojarzeniach, i właśnie w ten sposób powinieneś mu dostarczać informacje. Dlatego poznawaj mnemotechniki i inne sposoby na zapamiętywanie. To od Twojej umiejętności korzystania z pamięci zależy jak dużo rzeczy zapamiętasz.