POLECAMY

Myśl pozytywnie o swojej pamięci

Bardzo wiele osób jest przekonanych o tym, że mają słabą pamięć. To przekonanie jest dla nich bardzo niekorzystne i ma istotny wpływ na to, jak ich pamięć działa. Jak myślisz, z dwóch osób, gdzie jedna myśli, że ma fenomenalną pamięć a druga, że bardzo słabą, która więcej zapamięta czytając ten sam podręcznik?
Myśl pozytywnie o swojej pamięci

Zmiana sposobu myślenia o Twojej pamięci znacznie polepszy Twoje umiejętności zapamiętywania. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że Twój mózg jest niesamowitym komputerem o ogromnych możliwościach. Każdego dnia zapamiętujesz kilka milionów różnych informacji. Twoja pamięć pracuje perfekcyjnie.

Problem nie leży w tym czy ktoś ma, według niego, dobrą czy złą pamięć. Nie ma czegoś takiego jak „zła pamięć”. Przestań więc podcinać sobie skrzydła i uwierz w to, że Twoja pamięć jest doskonała. Jedyne co musisz zrobić to nauczyć się jak z niej korzystać. Mózg działa w określony sposób, pracuje na obrazach i skojarzeniach, i właśnie w ten sposób powinieneś mu dostarczać informacje. Dlatego poznawaj mnemotechniki i inne sposoby na zapamiętywanie. To od Twojej umiejętności korzystania z pamięci zależy jak dużo rzeczy zapamiętasz.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/9 lat temu
WŁAŚNIE P PRZECZYTAŃU TEGO ARTYKUŁU DOWIEDZIAŁAM SIĘ ŻE WIECZNIE SIĘ CZEGOŚ BOJĘ !
/9 lat temu
bardzo mi sie podoba ten artykuł zwłaszcza o dzieciach które są w wieku przedszkolnym mam dziecko w takim wieku i własnie sie bardzo boi sama spać i mówi o potworzch myśle ze przeczytanie tego artykłu napewno w jakiś sposub mi pomoże dzieki