POLECAMY

Czy wiesz jaki wpływ na nasze organizmy mają telefony komórkowe?

Część fal radiowych emitowanych przez telefony komórkowe jest pochłaniana przez głowę. Czy wiesz, że wzrost temperatury głowy jest znacznie wyższy, gdy rozmawiamy przez telefon komórkowy, (trzymając telefon przy głowie) niż wystawiamy głowę na słońce?

A może bolała Cię kiedyś głowa, zaraz po długiej rozmowie telefonicznej? Niestety ale korzystając z telefonów komórkowych musimy zdawać sobie sprawę z niebezpiecznych skutków, które odbijają się na naszym zdrowiu.

Oto kilka z nich:

pieczenie skóry głowy, rąk,

zmęczenie,

zaburzenie snu i pamięci,

zawroty oraz bóle głowy,

utrata koncentracji,

opóźnione reakcje,

palpitacje serca,

nawet zaburzenia układu pokarmowego.

Niektóre narodowe komitety doradcze ds. promieniowania, takich państw jak Austria, Francja, Niemcy, czy Szwecja stworzyły zalecenia dla swoich obywateli zmniejszające wpływ promieniowania. Przykładowe zalecenia: – Używanie zestawów słuchawkowych zmniejszających promieniowanie w okolicach głowy, – Trzymanie telefonu komórkowego z dala od ciała, – Zakaz rozmowy przez telefon w samochodzie bez zewnętrznej anteny – możliwie jak najrzadziej korzystać z telefonów komórkowych, – ograniczanie dostępu dzieciom do telefonów, – stosowanie telefonów komórkowych o bardzo niskich poziomach promieniowania

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)