POLECAMY

Czy wiesz jak przygotować się do matury?

Egzamin dojrzałości jest dla każdego ucznia szkoły średniej kluczem do jego własnej przyszłości. Od wyników, jakie uzyska się z matury zależy gdzie i na jaki kierunek studiów się dostaniemy. Jest to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Jak go nie zawalić? Przeczytaj niżej:

Ułóż plan nauki. W tym planie uwzględnij naukę najbardziej podstawowych zagadnień z przedmiotów, które będziesz zdawał na maturze. Piszę tu o tym, co najbardziej podstawowe, ponieważ gdy opanujesz podstawy, to potem będzie ci łatwiej przyswoić bardziej szczegółowe wiadomości, które będą łączyły się z tym, co już umiesz.

Zaplanuj szczegółowo czas nauki nad poszczególnymi zagadnieniami i nie pozwalaj sobie na przekroczenie wyznaczonych ram czasowych. Jeżeli pozwolisz sobie na przedłużanie nauki poszczególnych zagadnień, możesz nie zdążyć przerobić całego materiału.

Powtarzaj przerobiony już materiał. Dzięki temu posiadana przez ciebie wiedza utrwali się w twojej pamięci i łatwiej będzie ci z niej korzystać nawet w warunkach, w których jesteś bardziej podatny na stres, czyli na przykład podczas matury.

Dbaj o własny organizm, a szczególnie o mózg. Jeżeli masz taką możliwość to ucz się na świeżym powietrzu, jeżeli nie, to przynajmniej wietrz często pomieszczenie, w którym się uczysz. Pij też dużo wody mineralnej. Zadbaj o dobre oświetlenie biurka, przy którym się uczysz. Wysypiaj się i zapewnij sobie trochę ruch. Jeżeli zadbasz o to wszystko możesz być pewny, że twój mózg będzie pracował lepiej.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)