POLECAMY

Czy wiesz jak pokonać i wykorzystać stres na własną korzyść?

Stres nie tylko przeszkadza nam w pokonywaniu różnych trudności w życiu, jakimi są na przykład egzaminy. Czasem potrafi także poważnie zaszkodzić naszemu organizmowi. A tak naprawdę stres jest naszym naturalnym sprzymierzeńcem, który powinien być naszym naturalnym sprzymierzeńcem. Oto jak go wykorzystać:

Najpierw powinno się go pokonać. Można to zrobić w bardzo prosty sposób – poprzez szczegółowe przygotowanie się do sytuacji, w których możemy się go spodziewać.

Gdy będziemy czuli, że całkowicie panujemy nad trudną sytuacją jego negatywne działanie powinno znacznie osłabnąć. A wtedy możemy skorzystać z jego pozytywnego działania, ponieważ będzie on delikatnie pobudzał nasz organizm do wydajniejszej pracy.

Nie wolno dopuszczać, by być pod działaniem stresu przez dłuższy czas – ciągłe napięcie szkodzi naszemu organizmowi. Może to doprowadzić do owrzodzenia żołądka i innych, dość nieprzyjemnych sytuacji. Dlatego też przynajmniej raz w tygodniu powinniśmy odciąć się od nieprzyjemnych sytuacji na część dnia. Najłatwiej zrobić to idąc na spacer do lasu, gdzie nikt nam nie będzie przeszkadzał, albo czytając w spokoju książkę. Należy przy tym pamiętać by wyłączyć telefon komórkowy i nie myśleć o tym, co mamy jeszcze do zrobienia.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)