Czy wiesz jak otrzymać stypendium naukowe?

Stypendia naukowe otrzymują studenci z najlepszymi wynikami w nauce. Dowiedz się jakie są warunki otrzymania stypendium naukowego i złóż w dziekanacie wniosek.
/ 29.09.2010 12:59

O stypendium naukowe możesz się starać jeśli jesteś: studentem studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, nie wcześniej niż po ukończeniu I roku studiów lub doktorantem (dowiedz się jednak na swojej uczelni jakie warunki musisz spełnić.

Jakie warunki musisz spełnić? Zaliczyć pierwszy rok studiów (nie mieć żadnych warunków), mieć oddany indeks w terminie, zdobyć w poprzednim roku komplet zaliczeń. Jeżeli jesteś studentem pierwszego roku studiów II stopnia, możesz otrzymać stypendium za ostatni rok studiów pierwszego stopnia o ile przerwa pomiędzy jednymi a drugimi studiami nie będzie dłuższa niż rok. Musisz uzyskać średnią równa lub wyższą od wyznaczonej przez twoją uczelnię (uczelnie zaniżają próg więc może być łatwiej). Wysokość stypendium zależy od wydziału. Stypendium przyznawane jest na okres jednego roku akademickiego.

Dowiedz się, czy na twojej uczelni wymagane jest uprzednie złożenie wniosku czy tez stypendium przyznawane jest automatycznie wszystkim najlepszym studentom, bez konieczności składania wniosku.

Uwaga! Jeżeli otrzymałeś stypendium ministra za osiągnięcia w nauce, musisz zrezygnować ze stypendium uczelnianego.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)