Czy wiesz jak nauczyć się żonglować, dzięki czemu możesz zacząć uczyć się nawet 300% szybciej? fot. Czy.wieszjak.pl

Czy wiesz jak nauczyć się żonglować, dzięki czemu możesz zacząć uczyć się nawet 300% szybciej?

Żonglowanie to bardzo pożyteczną umiejętność. Przy odpowiednim treningu sprawi, że będziemy mogli się uczyć (i nie tylko) nawet 3 razy szybciej. Dzieje się tak między innymi z takich powodów jak, np. zwiększenie pojemności pamięci roboczej, poprawa koncentracji, skoordynowanie półkul.
/ 16.09.2010 16:23
Czy wiesz jak nauczyć się żonglować, dzięki czemu możesz zacząć uczyć się nawet 300% szybciej? fot. Czy.wieszjak.pl

Najpierw uczymy się żonglować. Moim zdaniem najlepszy opis jak to zrobić jest na stronie: http://synergia.org.pl/artykuly-38-podstawy-zonglowania-czyli-jak-zaczac-zonglowac-3-pileczkami.html

Ucząc się, szczególnie pamiętamy o tym, aby koncentrować się na wyrzucaniu, łapanie naprawdę przyjdzie same. Powinniśmy się nauczyć 1 dnia minimum zrobienia jednej kaskady. Staraj się zrozumieć schemat ruchu - to właśnie najtrudniejsze.

Teraz, gdy umiemy wykonać już poprawną kaskadę, musimy rozpocząć trening, gdyż tylko trening może nadać nam i rozwinąć potrzebne atrybuty naszego mózgu. A więc postanów sobie codziennie żonglować min 10 minut przez minimum miesiąc. Staraj się oczywiście żonglować coraz to lepiej (możesz także modyfikować żonglowanie). W razie pytań pisz: damianjnc@gmail.com. Po miesiącu będziesz uczył się dużo szybciej.

Tagi: mózg
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)