Czy wiesz jak dobrze przygotować się do egzaminu gimnazjalnego z matematyki?

Matematyka sprawia większości uczniów sporo problemów, ale nie dlatego, że jest trudna lecz wiele rzeczy nie jest dostatecznie wytłumaczonych i utrwalonych. Na egzaminie gimnazjalnym czy tego chcesz czy nie będziesz musiał zmierzyć się z zadaniami z matematyki, dlatego odpowiednio wcześniej zabierz się za utrwalanie swoich wiadomości. Oto kilka wskazówek.
/ 25.09.2010 13:47

Po pierwsze słuchaj nauczyciela i wypełniaj wszystkie jego polecenia. Gdy czegoś nie rozumiesz musisz o to zapyta. Nauczyciel nie siedzi w twojej głowie, więc jeśli nie spytasz nie będzie ci mógł pomóc.

Odrabiaj wszystkie zadania domowe. Jak zauważyłem nauczyciele matematyki zadają tyle zadań (czasem za dużo), że z powodzeniem utrwalą one twoją wiedzę. Jednak pamiętaj, podczas lekcji bądź aktywny, pytaj się swojego nauczyciela, jeśli czegoś nie rozumiesz (by umieć rozwiązać odpowiednie zadania).

Naucz się szybko liczyć w pamięci dowolne liczby/działania. Wystarczy, że zakupisz książkę pt. "Błyskawiczny kurs liczenia w pamięci" M. i M. Dzieszko. Cena to tylko 5,99 złotych, a naprawdę pomoże w nauce.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/24.06.2015 14:37
Do tej części przyrodniczo matematycznej polecam to repetytorium http://www.taniaksiazka.pl/puls-ziemi-2-zeszyt-cwiczen-do-geografii-jaworska-ewa-skomoroko-kamila-p-296928.html . CO prawda z geografii, ale wiele jest zagadnien z chemii i fizyki, a takie pytania często powtarzają sie na egzaminach
/03.10.2014 17:39
Nie wiem gdzie tak jest, ale w Inowrocławiu nauczyciele mało, albo wcale nie zadają do domu...a jak zadadzą to nie sprawdzą bo nie mają czasu!!! Dlatego uczniowie, ci średni a nie ambitne orły, nie umieją matematyki!!!!!
/12.12.2011 17:08
ja sama nie wiem bo dopiero w tym roku piszę jestem w 3 klasie gimnazjum i sama się o to boję ;/ Ale najlepiej to czytać różne regułki z matematyki uczyć się wszystkich wzorów poznanych na matematyce w gimnazjum, rozwiązywać zadania z całego roku.. po prostu powtarzać wszystko i jeszcze regularnie uczęszczać na lekcje w szkole i uważnie słuchać nauczyciela. jak czegoś nie wiesz to się pytaj wtedy więcej będziesz umieć.. dokładnie nie da się przygotować do egzaminu bo nikt nie wie co będzie na prawdziwym nawet nauczyciele więc ci nie powiedzą ale można wywnioskować po próbnym bo to próbny jest przygotowaniem do prawdziwego i to po to żeby uczniowie zapoznali się z tym jak to wygląda i co mniej więcej będzie i to powtórzyć z czym się miało trudności.. mam nadzieję że pomogłam pozdro ;)