Dziewczyna z czerwonymi ustami fot. FREE

Gdzie nakładać rozświetlacz - triki z rozświetlaczem

Znacie jakiś doskonalszy kosmetyk?
Małgorzata Machnicka / 07.12.2018 14:37
Dziewczyna z czerwonymi ustami fot. FREE

Nie przypominam sobie, żeby jakiś kosmetyk do makijażu zrobił taką furorę w ciągu kilku ostatnich lat. Kiedyś, zarezerwowany wyłącznie na specjalne okazje, teraz używany na co dzień przez większość kobiet. Rozświetlacz. Mały geniusz, który potrafi w mig dodać skórze blasku i odjąć lat. Kto raz go spróbował, już nigdy nie będzie mógł z niego zrezygnować. Jestem tego najlepszym przykładem.

Mimo, że rozświetlaczy używamy głównie do podkreślenia kości policzkowych, to wcale nie musimy stosować go wyłącznie w tych miejscach. Zresztą, na większości z nich jest napisane "do twarzy" a nie "tylko do policzków". Szalejcie! Nie bójcie się eksperymentów, sama podchodziłam do nich sceptycznie, dopóki nie spróbowałam. Jakie wnioski?

Produkt miesiąca: rozświetlacz The Balm - warto kupić?

1. Policzki podkreślaj obowiązkowo. Rozświetlacz nałóż po nałożeniu bronzera, wzdłuż, na najbardziej wystającą część policzków, palcami lub pędzelkiem (zależy od formuły).

2. Nałóż go również tuż pod łukiem brwiowym, ale tylko przy zewnętrznym kąciku oka, po wcześniejszym wyrysowaniu idealnego kształtu brwi.

3. Wiem, że zabrzmi dziwnie, ale podkreśl nim łuk kupidyna. Nawet jeśli jesteś sceptycznie nastawiona, spróbuj. Dopiero, gdy ten trik przetestowałam na sobie, zobaczyłam, że ta drobna zmiana odmienia makijaż. Naprawdę. A do tego delikatnie optycznie powiększa usta.

4. Muśnij nim nos, sam koniuszek albo przez całą długość. Twarz w mig staje się rozświetlona, młodsza, piękniejsza!

Pamiętaj, że rozświetlacz zarezerwowany jest dla tych z was, które nie mają większych problemów z cerą. Perłowy blask bardzo podkreśla niedoskonałości.

Jak wybrać rozświetlacz?

Najpierw musisz zdecydować się na formułę - w kremie lub sypką. Jeśli większość twoich kosmetyków do makijażu jest kremowa, taki też powinien być rozświetlacz. I odwrotnie - sypki polubi się z sypkimi. Formuły produktów powinny się zgadzać, unikniesz dzięki temu nieestetycznych plam, zacieków czy warzenia się makijażu.

Teraz kolor. W tym wypadku postępuj dokładnie tak, jak przy wyborze różu do policzków - podziel je na ciepłe i zimne. Jeśli masz ciepły typ urody, wybieraj te perłowe, koralowe, lekko różowe czy brązowe, jeśli masz zimny typ urody, postaw na mroźne biele, fiolety a nawet te z domieszką błękitu.

Zerknij na poniższe zdjęcia. Prawda, że rozświetlacz potrafi zdziałać cuda?

Sprawdź, jaki masz typ urody!