Jak dbać o trawnik? fot. Panthermedia

Trawnik - zasady pielęgnacji

Aby trawnik był zawsze piękny i soczyście zielony, powinnaś zastosować się do czterech zasad, które pomogą ci o niego odpowiednio zadbać!
/ 24.05.2013 09:34
Jak dbać o trawnik? fot. Panthermedia
Trawnik to taka część każdego ogrodu, która tak bardzo wtapia się w jego przestrzeń, że często zapominamy o zasadach prawidłowej jego pielęgnacji. Tymczasem trawa, po której chodzimy, na której rozkładamy nasze pikikowe koce, ogranizujemy grilla czy zabawę dla dzieci wymaga szczególnej troski. Poznaj 4 zasady, które pozowlą ci utrzymać trawnik w pięknym stanie!

1. Koszenie trawy


Trawnik należy kosić co tydzień lub dwa. Najlepiej, abyś robiła to wczesnym przedpołudniem. Skoszona trawa powinna być skrócona o 2/3 swojej długości.

2. Regularne podlewanie


Tak jak każda istota żywa, trawa również potrzebuje wody. Szczególnie, jeśli wystawiona jest na nadmierne działanie światła słonecznego. Trawnik możesz podlewać prosto z węza. Może także zakupić specjalne spryskiwacze elektryczne.

3. Nawożenie trawnika


Od czasu do czasu powinnyśmy nawozić nasz trawnik. Najlepeij zastosować mieszankę zawierającą żelazo. Zapobiega ona rozrastaniu się mchu, który niszczy trawę.

4. Napowietrzanie ziemi


Tak zwany zabieg aeracji, czyli nakłuwanie ziemi, pozwoli nam na odpowiednie napowietrzenie korzeni (szczególnie w bardzo wilgotnych miejscach). Dzięki temu nie będą one gniły, a same źdźbła trawy zyskają piękny, zdrowy, soczysty kolor. Zabieg ten wykonujemy dwa-cztery razy w sezonie.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)