Najlepsze ćwiczenia na cellulit - przysiady, unoszenie nóg i inne

Najlepsze ćwiczenia na cellulit na pośladkach: sprawdzone ćwiczenia, które ujędrnią pośladki i zwalczą cellulit na pupie. Gwarancja efektów w krótkim czasie.
Agata Bernaciak / 22.11.2019 05:00

Zabiegi kosmetyczne to nie jedyny sposób do walki z cellulitem. Wygładzenie skóry na nic się zda, jeśli pod nią znajdują się... wiotkie mięśnie. Oto najlepsze ćwiczenia na cellulit na pośladkach – dzięki nim w krótkim czasie poprawisz swój wygląd. Wystarczy, że wykonasz 3 serie po 12 powtórzeń 3 razy w tygodniu, a za niecały miesiąc twoja pupa będzie jędrna i kształtna! Wszystko dzięki tym najlepszym ćwiczeniom na cellulit!

Najlepsze ćwiczenia na cellulit:

Inne ćwiczenia na cellulit

W walce z cellulitem ważne są nie tylko ćwiczenia wzmacniające mięśnie, ale też te spalające tłuszcz. Chodzi bowiem o to, żeby spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, w której tworzy się cellulit, ale też o usprawnienie krążenia krwi i dotlenienie tkanek. Dobrze sprawdzi się:

Bardzo dobrym pomysłem jest też pływanie i aqua aerobik. Ruch w wodzie nie tylko spala tłuszcz, ale też działa przeciwobrzękowo, czyli likwiduje jedną z przyczyn cellulitu – obrzęki właśnie. Styl, w jakim będziesz pływać, nie ma znaczenia.

Wspomaganie walki z cellulitem

Poza ćwiczeniami na cellulit, w walce z nim bardzo ważna jest odpowiednia dieta. Przy nadwadze powinna to być zdrowa dieta redukcyjna, czyli ograniczająca podaż kalorii. Jeśli nie musisz się odchudzać, a mimo to na pośladkach i udach masz nierówności, warto zacząć zdrowo się odżywiać. Z diety trzeba wykluczyć:

  • nadmiar cukrów,
  • nadmiar tłuszczu zwierzęcego i tłuszcze utwardzone,
  • napoje słodzone (soki też),
  • żywność wysokoprzetworzoną i fast-food.

Poza tym warto zwiększyć ilość błonnika w diecie, czyli jadać więcej warzyw i owoców, a także produktów pełnoziarnistych. Dobrze jest też regularnie nawadniać organizm, rezygnując z nadmiaru kawy (do 2 filiżanek dziennie kawa jest OK!) i odmawiając sobie alkoholu. Pomocny może okazać się również skuteczny krem na cellulit.

Szukasz wygodnego stroju sportowego? Znajdziesz go w promocji na Modago.pl. Zobacz na przykład legginsy sportowe.

Dowiedz się więcej na temat walki z cellulitem: Sprawdź stopień cellulitu
9 tajnych produktów do walki z cellulitem
 
Tagi: cellulit