Krem na cellulit, który naprawdę działa - 15 najlepszych produktów

Krem na cellulit działa wszechstronnie - wygładza, ujędrnia i pomaga wysmuklić sylwetkę. Od ciebie wymaga tylko regularnego stosowania. Jak znaleźć idealny krem na cellulit?
Agata Bernaciak / 22.01.2020 05:03

Krem na cellulit potrafi doskonale uzupełnić antycellulitową pielęgnację. Razem z odpowiednio dobranymi ćwiczeniami i dietą, potrafi pomóc uporać się z pomarańczową skórką.

Cellulit jeszcze jakiś czas temu kojarzył się wyłącznie z kobietami borykającymi się z nadwagą. Dziś zmagają się z nim nawet bardzo szczupłe kobiety, a nawet nastolatki!

Wybrałyśmy 15 propozycji kremów na cellulit, zarówno z oferty drogeryjnej, jak i z wyższej półki. Sprawdź je w naszej galerii!

Krem na cellulit - jak go używać?

Przede wszystkim regularnie. Idealnie, gdybyś wcierała kosmetyk w ciało dwa razy dziennie. Najlepiej połączyć to z kilkuminutowym masażem – wykonuj go okrężnymi ruchami, kierując się od dołu ku górze. To poprawi krążenie i zapewni lepsze wchłanianie kremu. Stosuj go naprzemiennie ze szczotkowaniem ciała na sucho

Jak wybrać krem na cellulit?

Przede wszystkim patrz na skład. Cena ma tu drugorzędne znaczenie - udało nam się znaleźć świetnie kremy antycellulitowe za naprawdę niewielkie pieniądze. 

Jego głównym zadaniem jest wygładzenie, ujędrnienie oraz nawilżenie skóryPowinien zawierać kofeinę, wyciągi roślinne np. wyciąg z kasztanowca i bluszczu, ekstrakt z alg i kwas askorbinowy.

Skąd się bierze cellulit?

Cellulit to nic innego, jak nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, któremu towarzyszy obrzęk i zwłóknienie tkanki podskórnej. Zmaga się z nim większość kobiet. Choć walka z nim nie jest łatwa, systematyczność i konsekwencja w działaniu mogą przynieść spektakularne efekty.

Podstawą walki z cellulitem jest oczywiście zmiana złych nawyków - zarówno żywieniowych, jak i tych związanych ze stylem życia. Przejdź na zdrową dietę i uprawiaj jak najwięcej sportu - zapytaj trenera o najlepsze ćwiczenia na cellulit, które najlepiej pomogą rozbić nieestetyczne zgrubienia na skórze. 

Walczysz z cellulitem? Kup idealny krem bez przepłacania! W tym celu wejdź na stronę Notino kod rabatowy.

Więcej o pięknym ciele:
Szczotkowanie ciała na sucho - metoda na gładką skórę
Jak pozbyć się rozstępów? 3 sprawdzone sposoby