Ćwiczenia na płaski brzuch fot. Fotolia

Ćwiczenia na płaski brzuch - efekt widoczny po 7 dniach

Rewolucyjny zestaw ćwiczeń pozwoli ci uzyskać płaski brzuch zaledwie w 7 dni! Ten wyjątkowy trening wzmacnia wszystkie partie mięśniowe brzucha i spala tłuszcz. Bonus? Utrata wagi!
Agata Bernaciak / 28.06.2019 11:00
Ćwiczenia na płaski brzuch fot. Fotolia

Już dzisiaj zacznij wykonywać ćwiczenia na płaski brzuch! Mamy dla ciebie zestaw stworzony przez dr. Tony'ego Castersiano, który przyniesie spektakularne efekty w zaledwie 7 dni.

Spis treści:

 1. Sekret ćwiczeń na płaski brzuch
 2. Jak wykonywać trening na płaski brzuch?
 3. Jak ćwiczyć, by efekty pojawiły się po 7 dniach?

Sekret ćwiczeń na płaski brzuch

Wykonując zwykłe ćwiczenia potrzebujesz co najmniej 6 tygodni, by zobaczyć pierwsze efekty. Mamy dla was coś lepszego - trening, który opracował amerykański naukowiec zajmujący się sportem, dr Tony Catersiano. 

Ochotniczki testujące ćwiczenia po tygodniu schudły ok. 2 kg i zmniejszyły obwód brzucha o 6 cm! Ten unikalny program ma tylko jedną wadę - aby osiągnąć szybki rezultat, trzeba ćwiczyć codziennie. Ale czego nie robi się dla płaskiego brzucha? 7 dni to przecież nie wieczność!

Chcesz mieć umięśniony i płaski brzuch? Poznaj najskuteczniejsze ćwiczenia na tę partię ciała!

Jak wykonywać trening na płaski brzuch?

Brzuszki klasyczne

Połóż się na plecach i unieś ugięte nogi tak, by łydki były równolegle do podłogi. Skrzyżuj ręce na piersiach. Napnij mięśnie brzucha. Robiąc wydech, unieś głowę i górną część pleców (nie przyciągaj brody do piersi!). Wydychając powietrze, powoli opuść plecy, ale nie opieraj głowy na podłodze.

 • Powtórz co najmniej 20 razy. Przerwij, gdy poczujesz napięcie w barkach.

Brzuszki odwrócone dr. Tony'ego Castersiano

Połóż się na plecach i przenieś proste ręce za głowę. Dłonie wsuń pod jakiś ciężki mebel, np. kanapę. Unieś nogi do pionu i lekko ugnij kolana. Napnij mięśnie brzucha, dociśnij plecy do podłogi i robiąc wydech, unieś biodra o kilka centymetrów. Wraz z wydechem opuść biodra.

 • Zrób co najmniej 18 powtórzeń. Przerwij ćwiczenie, gdy zaczniesz gwałtownie podrywać biodra w górę.

Trwa tylko 30 minut! Zobacz wyszczuplająco-modelujące ćwiczenia na brzuch

Unoszenie bioder na płaski brzuch

Połóż się na prawym boku i podeprzyj na prawym łokciu. Lewą dłoń oprzyj na biodrze. Napnij mięśnie brzucha. Robiąc wydech, unieś biodra tak, aby ciało utworzyło linię prostą. Wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund i powoli je opuść.

 • Powtórz co najmniej 15 razy. Zrób 3 serie na prawym, a potem na lewym boku. Przerwij ćwiczenie, gdy poczujesz, że nie możesz utrzymać bioder na stałej wysokości.

Planujesz odświezyć swój dom? Kupuj taniej, robiąc zakupy na Agata promocje

Kołyska na szczupły brzuch

Usiądź na podłodze i ugnij nogi. Unieś stopy i staraj się utrzymać równowagę, balansując na kości ogonowej. Napnij mięśnie brzucha i wyprostuj nogi, jednocześnie odchylając tułów w tył. Wróć do pozycji wyjściowej, ale nie opuszczaj stóp na podłogę.

 • Powtórz co najmniej 8 razy.

Tutaj znajdziecie więcej informacji na temat diety i ćwiczeń na płaski brzuch

Jak ćwiczyć, by efekty pojawiły się po 7 dniach?

Ten trening jest uzależniony od twojej kondycji. Im jest lepsza, tym dłużej będziesz w stanie ćwiczyć, a co za tym idzie - osiągniesz bardziej widoczne rezultaty.

 • Każde opisane ćwiczenie powtarzaj tyle razy, ile zdołasz (jednak nie mniej niż podano przy poszczególnych ćwiczeniach). Potem zrób jeszcze 2 serie z taką samą liczbą powtórzeń. Między seriami odpocznij 30 sekund.
 • Trening brzucha wykonuj codziennie.
 • Oprócz przedstawionego zestawu ćwiczeń codziennie przez 30 minut wykonuj ćwiczenia aerobowe: marsz, bieganie, jazdę na rowerze itp.
 • Aby zmaksymalizować efekty ćwiczeń, stosuj dietę opartą na warzywach, chudym mięsie, nabiale i produktach pełnoziarnistych.

Dzięki tej diecie płaski brzuch już za 7 dni!