Pomysły na aktywność fizyczną w zimie

Zima to pora roku zdecydowanie nie zachęcają do aktywności fizycznej, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Zupełnie niesłusznie, bo choć zwykle mamy opory z wyjściem na dwór, okazuje się, że mróz i rześkie powietrze potrafią zdziałać cuda.
/ 29.01.2013 07:31

Zima to pora roku zdecydowanie nie zachęcają do aktywności fizycznej, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Zupełnie niesłusznie, bo choć zwykle mamy opory z wyjściem na dwór, okazuje się, że mróz i rześkie powietrze potrafią zdziałać cuda.

Zimą zwykle towarzyszy nam lenistwo do wszelkich aktywności. Najchętniej całe dnie spędzilibyśmy pod ciepłym kocem z gorącą herbatą lub czekoladą. Zachęcamy jednak do przełamania się. Bo nawet na mrozie można spędzić przyjemnie czas. Oto kilka propozycji, zarówno dla wielbicieli sportów zimowych, jak i tych, którzy ze sportem nie mają nic wspólnego.

Pomysły na aktywność fizyczną w zimie

fot. Depositphotos

Oto pomysły na aktywność fizyczną w zimowej aurze i na świeżym powietrzu:

  • narty lub snowboard – jeśli masz okazję i fundusze, by wyjechać w góry, to nie zastanawiaj się. Nawet jeśli nie masz najmniejszego doświadczenia w jeżdżeniu na nartach lub snowboardzie, warto spróbować nowych rzeczy, być może odkryjesz nową pasję. Nie musisz być mistrzem, by sprawiało ci to dużą przyjemność. Niestety wyprawa w góry wymaga czasu wolnego i wiąże się z kosztami – wyjazd, nocleg, wypożyczenie sprzętu, zakup odpowiedniego stroju. Ale jeśli masz urlop i odłożone oszczędności, serdecznie polecamy.
  • łyżwy – to propozycja dla tych, którzy wyjechać nigdzie nie mogą, a w górach czy w pobliżu stoku nie mieszkają. Lodowiska znajdziecie w wielu miastach, a jazda na łyżwach wcale nie jest taka trudna na jaką wygląda i sprawia dużo przyjemności. To także doskonały pretekst, by spędzić czas razem z przyjaciółmi czy rodziną. Łyżwy możesz wypożyczyć na lodowisku, także nie ma wymówek. 
  • sanki – to propozycja nie tylko dla rodziców. Jeśli macie dzieci, to z pewnością na sankach byliście. To doskonała aktywność, która sprawia mnóstwo frajdy. W dodatku spalamy kalorie niemal bez wysiłku, ciągnięcie sanek, wspinanie się pod górkę – z pewnością zaprocentują i lepszą formą, i lepszym samopoczuciem. A zjeżdżanie na sankach to zabawa nie tylko dla dzieci, dorośli też ją uwielbiają.
  • spacer – w zimowej porze, potrafi obudzić lepiej niż mocna kawa. Jeśli umówimy się z przyjaciółmi to nie dość, że zyskamy czas, by nadrobić towarzyskie zaległości, to w dodatku nawet nie odczujemy, że to wysiłek fizyczny.

Jeśli zimowe sporty są zupełnie nie dla ciebie, bo za żadne skarby nie wyjdziesz na mróz, proponujemy aktywność fizyczną w następujących miejscach:

  • fitness clubaerobik, pilates, step, siłownia, zumba, itp. w zależności od preferencji, każdy może znaleźć coś co przypadnie mu do gustu. W grupie raźniej, dlatego na takie zajęcia najlepiej wybrać się z koleżankami, wówczas jest duża szansa, że wzajemnie będziecie się motywować i nie zrezygnujecie po tygodniu lub dwóch.
  • kręgielnia – to forma aktywności, która łączy dobrą zabawę, kontakty towarzyskie i wysiłek fizyczny w jednym.
  • basen – dzięki godzinnej wizycie na basenie zapomnisz, że to dopiero środek zimy i poczujesz się jak w czasie urlopu. Jeśli nie masz ochoty na pływanie wysiłkowe, możesz postawić na relaks, nawet podczas zabawy w wodzie spalisz dodatkowe kalorie. Możesz także wybrać się do aquaparku, to idealne rozwiązanie, jeśli masz dzieci, a nikt nie może się nimi zaopiekować. Spędzicie wspólnie czas w aktywny sposób, a nie w galerii handlowej lub przed telewizorem.
  • kurs tańcahip hop, taniec towarzyski, taniec brzucha, itp. Zima to doskonały moment, by nadrobić zaległości w tańcu. Można poznać nowych ludzi, możesz wybrać się na takie zajęcia z partnerem lub koleżankami. Rozwiniesz nową pasję, a przy okazji się poruszasz, to chyba jeden z przyjemniejszych sportów.
  • park rozrywki rodzinnej – oto doskonała propozycja dla rodziców. Parki rozrywki oferują mnóstwo pomysłów na aktywność fizyczną, ale w formie dobrej zabawy. Różnorodne zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchańce do skakania, ścianki wspinaczkowe. To pomysł na sport i trening, który tradycyjnych ćwiczeń nie przypomina, można spalić kalorie i spędzić czas wspólnie z rodziną i to bardzo przyjemnie.

A jakie są wasze pomysły, by aktywnie spędzić czas w zimie? Może macie inne, ciekawe propozycje?