Błogosławieństwo

Krótko przed ślubem rodzice błogosławią przyszłych małżonków na nową drogę życia. Jest to ogromne przeżycie, zarówno dla rodziców jak ich dzieci. Błogosławieństwo zazwyczaj odbywa się w domu rodzinnym panny młodej.

Krótko przed ślubem rodzice błogosławią przyszłych małżonków na nową drogę życia.

Błogosławieństwo zazwyczaj odbywa się w domu rodzinnym panny młodej. Należy zatem odpowiednio wcześniej przygotować wodę święconą, kropidło i krzyżyk. Przyszli państwo młodzi klęczą, rodzice podchodząc pojedynczo, składają im życzenia, kropią wodą i dają do pocałowania krzyż.

Do błogosławieństwa mogą przyłączyć się inne, ważne dla nowożeńców osoby: rodzeństwo, dziadkowie lub chrzestni.
Jednak zwyczaj udzielania przez rodziców błogosławieństwa przyszłym małżonkom jest coraz rzadziej praktykowany. Niestety w dzisiejszych czasach młodzi ludzie nie przywiązują już takiej wagi do zdania rodziców na temat ich związku.

O cierpieniu rodziców, dotkniętych utratą dziecka. I o decyzji, która zaważyła na życiu wielu osób. Najbardziej emocjonalny film roku
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
Gość We-Dwoje.pl/8 lat temu
właśnie jutro wydaję moją córkę za mąż jestem pewna że wszystko będzie tak pięknie i że młodzi będą szczęśliwi przez większość swego życia tak jak będą szczęśliwi w dniu swego ślubu i przysięgi przed Bogiem
Gość We-Dwoje.pl/5 lat temu
Jest to tradycja, którą należy kontynuować
Gość We-Dwoje.pl/6 lat temu
tak ciekawe po co wraz z rodzicami mają nas błogosławić chrzestni i rodzeństwo. Nas błogosławili rodzice moi i M oraz moi i jego dziadkowie.
POKAŻ KOMENTARZE (12)