Jak rozwijać swoją intuicję?

Słuchaj swoich przeczuć! Bądź wyczulony na najlżejszy ruch czy sugestię z głębi. Johann Wolfgang Goethe powiedział: „Najgorsze jest to, że najbardziej wytężone myślenie nie przyniesie myśli. Muszą one przyjść same, ale nie przychodzą, jeśli ich nie szukasz. Niekiedy wysilasz się, wydatkujesz energię na wytężone myślenie. A potem, kiedy już się poddasz, wpadają jak gdyby nigdy nic, niedbale, z rękami w kieszeni”.

Jak rozwijać swoją intuicję?

Prowadź osobisty „pamiętnik zbiegów okoliczności” i „dziwnych” nietypowych pomysłów, idei i rozwiązań, które niespodziewanie przyszły Ci do głowy. Przeglądaj je. Grupuj w kategorie i wątki.

Odnoś te informacje do swojego życia. Dokonuj twórczej interpretacji ich znaczenia. Wyciągaj wnioski na podstawie informacji, które podsuwa Ci Twoja intuicja.

Były uparte, zdeterminowane i... lepsze od mężczyzn. Kobiety, które zawojowały świat nauki

Przewiduj różne sytuacje. Odpowiadaj na pytania: jak ma na imię kasjerka w supermarkecie (przed spojrzeniem na jej plakietkę identyfikacyjną), kto dzwoni lub przysyła smsa (zanim je odbierzesz), za ile minut przyjedzie autobus, na który czekasz.

Zobacz też : Jak ćwiczyć kreatywność każdego dnia?

Ćwicz koncentrację na geometrycznych wzorach, ornamentach, nieregularnych i nieokreślonych kształtach. To znakomita metoda pobudzania naszej kreatywności i aktywowania intuicji. Koncentruj się w trakcie ćwiczenia na swoich stanach wewnętrznych; odczuciach, obrazach i wszelkich innych skojarzeniach.

Rozwijasz w ten sposób swoje umiejętności komunikowania się ze swoją podświadomością, uczysz się skupienia na swojej intuicji.

Zobacz też : Jak rozwijać różne rodzaje inteligencji?

(Fragment przygotowywanej do druku książki Popraw swoje życie, która ukaże się nakładem wydawnictwa Muza w marcu 2011 roku)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)