POLECAMY

Rozmowy o polityce w pracy - wypada?

Polityka i tematy polityczne to chyba jeden z ulubionych motywów rozmów w pracy Polaków. Z kim jednak możemy tematy polityczne poruszać, a z kim nie? Czy wypada "politykować" w pracy? Na wszystkie pytania odpowiada nasz ekspert od zasad savoir-vivre'u.
Rozmowy o polityce w pracy - wypada?

Chciałam zapytać o to czy w pracy wypada rozmawiać na tematy polityczne, np. kto na kogo głosuje w wyborach? I jak się zachować, kiedy ktoś ośmiesza nasze poglądy lub usiłuje zajadle z nami dyskutować? Jak się zachować, jak reagować? Nic nie mówić, machnąć ręką, powiedzieć co się myśli? W ogóle to chyba nie wypada poruszać takich tematów? Barbara Z.

Zobacz także: Kondolencje - komu i jak składać?

W życiu towarzyskim i zawodowym nie należy poruszać wszelkich tematów, które by nas od siebie oddaliły, spowodowały niechęć czy spór, były mało interesujące dla drugiej strony. Do takich tematów należy polityka. Tematy polityczne poruszamy z najbliższymi, przyjaciółmi, osobami, które dobrze znamy i wiemy, że podzielają nasze poglądy polityczne.

Jeśli ktoś wyśmiewa nasze poglądy postępuje niekulturalnie i grubiańsko. Jedynym wyjściem jest grzeczne ucięcie rozmowy, najlepiej przez gwałtowną zmianę tematu lub pożegnanie danej osoby („Wiesz, bardzo się spieszę”).

Zobacz także: Precedencja w polityce i biznesie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/7 lat temu
Też tak samo uważam,lepiej robić to co umiemy najlepiej.
/7 lat temu
najlepiej unikac takich tematow i nie dac sie podpuscic ani wciagnac w takie gadki, zawsze wtedy sie wygrywa