Jak w 15 minut stworzyć piękny stroik na cmentarz z bukszpanu? Oto ciekawe pomysły i inspiracje

stroik z bukszpanu diy fot. Adobe Stock, alicja neumiler
Stroik na cmentarz z bukszpanu jest piękną, a jednocześnie minimalistyczną ozdobą na nagrobek. Możesz przygotować go w kilka chwil, dekorując wedle uznania. Gotowy stroik doskonale prezentuje się w towarzystwie ozdobnego znicza, świeżych kwiatów, a także wielkanocnych ozdób, takich jak pisanki.
/ 14.03.2024 05:38
stroik z bukszpanu diy fot. Adobe Stock, alicja neumiler

Wykonanie pięknego i ozdobnego stroika z bukszpanu jest bardzo proste. Możesz sięgnąć po gotowy stelaż albo połączyć gałązki przy pomocy cienkiego drucika lub sznurka. Tak przygotowany stroik udekoruj sztucznymi lub żywymi kwiatami, innymi gałązkami albo ozdobami wielkanocnymi.

Spis treści:

  1. Jak zrobić stroik na cmentarz z bukszpanu?
  2. Minimalistyczny stroik na cmentarz z bukszpanu
  3. Stroik na cmentarz z bukszpanu i kwiatów
  4. Wielkanocny stroik na cmentarz z bukszpanu

Jak zrobić stroik na cmentarz z bukszpanu?

Aby zrobić piękny i trwały stroik z bukszpanu, najlepiej wykorzystać gotowy stelaż. Może to być popularny wiklinowy wianek, gąbka florystyczna docięta na kształt pierścienia albo metalowy stelaż. Gałązki bukszpanu dodatkowo połącz ze sobą przy pomocy cienkiego miedzianego drucika, tworząc niewielkie bukieciki. W ten sposób będziesz mieć jeszcze więcej ciekawych możliwości kreacji.

Poszczególne gałązki przymocuj do stelaża również za pomocą drucika lub sznurka. Możesz wykorzystać także klej na gorąco lub cienkie nitki. W ten sposób powstanie piękny i nowoczesny stroik na cmentarz, który możesz w dowolny sposób zaaranżować na nagrobku.

stroik na cmentarz z bukszpanu

fot. Stroik na cmentarz z bukszpanu DIY/Adobe Stock, andreaobzerova

Minimalistyczny stroik na cmentarz z bukszpanu

Bukszpan sam w sobie wygląda bardzo dekoracyjnie i często nie potrzebuje już żadnych dodatkowych ozdób. Możesz po prostu ułożyć go w formie pierścienia i postawić na nagrobku, a do środka włożyć okrągłą świecę (prawdziwą lub LED) lub klasyczny znicz.

Tak przygotowany stroik może być cienki i minimalistyczny, ale dobrym pomysłem jest zrobienie nieco wyższej, "gęstej" dekoracji, która otuli postawiony w środku znicz. Możesz także wykorzystać go do powieszenia na nagrobku lub krzyżu.

prosty stroik z bukszpanu na cmentarz

fot. Stroik na cmentarz z bukszpanu/Adobe Stock, Esther Hildebrandt

Stroik na cmentarz z bukszpanu i kwiatów

Jeśli chcesz do stroika dołączyć żywe kwiaty, najlepiej w roli stelażu wykorzystać wilgotną gąbkę florystyczną, która utrzyma cięte kwiaty przy życiu na dłużej. Możesz także użyć sztucznych kwiatów, które stworzą piękną i wieloletnią dekorację. Świetnie sprawdzą się również tzw. bazie kotki.

Decydując się na stworzenie takiego stroika, możesz użyć wielu różnych kwiatów lub jedynie dodać kilka sztuk w postaci wiosennego akcentu. W obu przypadkach efekt będzie doskonały, a tak przygotowany stroik przetrwa długi czas.

stroiki z bukszpanu na cmentarz

fot. Stroik na cmentarz z bukszpanu i kwiatów/Adobe Stock, agneskantaruk

Wielkanocny stroik na cmentarz z bukszpanu

Stroik na cmentarz najczęściej przygotowuje się z okazji świąt i istotnych wydarzeń, np. Wielkanocy. Tworząc tematyczny stroik z bukszpanu, możesz do niego dodać np. niewielkie dekoracyjne pisanki - kupisz je w każdym sklepie z różnościami, takim jak Tedi, Action czy Pepco.

Świetnie sprawdzą się także wstążki w wiosennych kolorach, figurki zajączków i baranków, a także ptaków, owadów, etc. Gałązki bukszpanu będą wyglądać dobrze pomiędzy ozdobami, ale też w formie dodatku - umieść je jedynie w części stelażu, a całą resztę udekoruj innymi wybranymi elementami.

stroik wielkanocny na cmentarz z bukszpanu

fot. Wielkanocny stroik na cmentarz z bukszpanu/Adobe Stock, kalinka

Czytaj także:
Wiosenny stroik z gałązek brzozy
Wiosenny stroik na drzwi
Stroik na wielkanocny stół

Redakcja poleca

REKLAMA