Gratulacje z okazji narodzin dziecka: jak napisać kreatywne i oryginalne życzenia z okazji narodzin dziecka? Oto gotowe SMSy

gotowe smsy z okazji narodzin dziecka fot. Adobe Stock, WavebreakMediaMicro
Gratulacje z okazji narodzin dziecka możesz przekazać osobiście, telefonicznie lub w formie SMSa. Świeżo upieczonym rodzicom na pewno będzie wtedy miło. Życzenia z okazji narodzin dziecka mogą być krótkie lub śmieszne, a także wzruszające i poważne. Świetnie sprawdzą się także rymowanki. Oto kilka gotowych pomysłów.
Edyta Liebert / 20.03.2024 08:20
gotowe smsy z okazji narodzin dziecka fot. Adobe Stock, WavebreakMediaMicro

Gratulacje z okazji narodzin dziecka powinno się składać względnie prędko, ale nie od razu po narodzinach dziecka - chyba że rodzice sami od razu pochwalą się pociechą rodzinie i znajomym, wtedy warto zareagować.

Spis treści:

  1. Jak składać życzenia z okazji narodzin dziecka?
  2. Gotowe SMS-y z okazji narodzin dziecka
  3. Krótkie gratulacje z okazji narodzin dziecka
  4. Śmieszne gratulacje z okazji narodzin dziecka

Jak składać życzenia z okazji narodzin dziecka?

Przede wszystkim pierwsze życzenia warto złożyć w formie pisemnej, chyba że mama lub tata dziecka wykonali telefon do ciebie - wtedy trudniej w spontaniczny sposób powiedzieć coś innego, niż „gratulacje”.

Jeśli jednak masz chwilę i chęć, warto posiłkować się gotowymi tekstami życzeń na tę okoliczność. Pamiętaj, by podkreślić, że najważniejsze jest zdrowie i dobre samopoczucie zarówno rodziców, jak i dziecka. Zapytaj więc, jak czuje się mama po porodzie, tata po wszystkich tych emocjach i oczywiście maluszek. Możesz też zaoferować swoją pomoc. 

Gotowe SMS-y z okazji narodzin dziecka

SMS-y z okazji narodzin dziecka najczęściej są krótkie i zwięzłe, ale możesz postawić też na te bardziej wzruszające lub zabawne.

***

Z okazji narodzin waszego synka, który swoim przyjściem na świat uradował tak wiele osób, życzymy Wam, aby rósł duży, silny i zdrowy i żeby był dla Was źródłem nieustającej radości.

***

Z okazji narodzin Waszego maleństwa,
życzymy mu beztroskiego i zdrowego dzieciństwa,
a Wam odkrywania uroków wspólnego życia.

***

Z okazji narodzin Waszego synka
przesyłamy gratulacje dla Młodych Rodziców.
Dołączmy jednocześnie życzenia zdrowia,
radości i beztroski dla całej Waszej Trójki.

***

Wasze Maleństwo jest już na świecie - serdecznie gratulujemy i życzymy mnóstwo zdrowia i spokoju. Dla Maluszka dużo zdrowia i szczęścia, a dla rodziców najserdeczniejsze gratulacje. Z okazji Twojego narodzenia, składamy ci najszczersze życzenia, a Rodzicom wysyłamy gratulacje! Odliczamy czas do momentu, gdy się poznamy. 

***

Życzymy cierpliwości, niewyczerpywalnej miłości i dużo radości z faktu pojawienia się tego malucha na świecie. Życzymy zdrowia i wytrwałości. Bożego błogosławieństwa i łaski Bożej.

gratulacje dla rodziców z okazji narodzin dziecka

fot. Gratulacje z okazji narodzin dziecka/Adobe Stock, BGStock72

Krótkie gratulacje z okazji narodzin dziecka

Krótkie i zwięzłe gratulacje nie oznaczają, że chcesz na szybko napisać cokolwiek. Często potrafią one wyrazić naprawdę wiele, choć oczywiście nierzadko młodzi rodzice dostają je od osób, które chcą być miłe i taktowne, ale same za bardzo za dziećmi nie przepadają.

Oto kilka propozycji gotowych krótkich, a jednocześnie pięknych życzeń i gratulacji:

  • Gratulacje! Niech maluszek rośnie zdrowy, a Wy cieszcie się każdą wspólną chwilą!
  • Wszystkiego najlepszego Kochani Rodzice! Dużo wyzwań przed Wami, ale na pewno sobie świetnie poradzicie!
  • Witaminy na pokładzie nowego członka rodziny! Niech Maluszek rośnie jak na drożdżach, a dla Was mnóstwo spokoju i uśmiechu.
  • Wszystkiego dobrego dla Malucha! Cieszymy się razem z Wami, bądźcie zdrowi i szczęśliwi!
  • Gratulacje w ten piękny dzień! Dużo zdrowia dla Rodziców i nowego członka rodziny!

Śmieszne gratulacje z okazji narodzin dziecka

Narodziny dziecka to piękne i wzruszające wydarzenie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby młodym rodzicom złożyć zabawne, żartobliwe życzenia. Przez najbliższe tygodnie czeka ich naprawdę duże wyzwanie, dlatego poczucia humoru nie może im zabraknąć!

***

Wszystkiego Dobrego młodzi rodzice! Mam nadzieję, że nacieszyliście się nieprzerwanym snem, bo długo go nie zaznacie! Wszystkiego dobrego dla Maluszka!

***

Cześć, Młody! Witamy Cię na świecie i błagamy o łagodne traktowanie rodziców - są nam bardzo potrzebni!

***

Na górze róże, na dole fiołki, kochany tato – pakuj tobołki! Od dzisiaj dziecko Twoje miejsce w łóżku zajmuje, kto wie – może pies kawałkiem posłania poratuje?

***

Gratulacje, młodzi Rodzice! Cieszę się Waszym szczęściem i pamiętajcie - gdybyście kiedyś potrzebowali opiekunki, to akurat nie będę mieć czasu.

***

Witam Cię na świecie, Maluchu! Dużo zdrowia dla Ciebie i rodziców życzy ta bogata ciotka-singielka, która będzie Cię odbierać z imprez w środku nocy i bronić przed rodzicami!

gratulacje z okazji narodzin dziecka

fot. Życzenia z okazji narodzin dziecka/Adobe Stock, Monkey Business

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 21.01.2009.

Czytaj także: Kołysanki dla dzieci: dlaczego warto je śpiewać?Pępkowe, czyli jak świętować narodziny dzieckaWyprawka dla noworodka: co warto kupić?

Redakcja poleca

REKLAMA