Gratulacje z okazji narodzin dziecka fot. Adobe Stock

Gratulacje z okazji narodzin dziecka - jak składać życzenia rodzicom

Świeżo upieczonym rodzicom należą się gratulacje z okazji narodzin dziecka: mogą być krótkie lub śmieszne (np. możesz życzyć, aby maluch był lekki, a spał w nocy, a rodzice mieli czas dla siebie). Warto skorzystać z gotowych życzeń z okazji narodzin dziecka.
Edyta Liebert / 07.01.2021 10:15
Gratulacje z okazji narodzin dziecka fot. Adobe Stock

Gratulacje z okazji narodzin dziecka powinno się składać względnie prędko, ale nie od razu po narodzinach dziecka - chyba że rodzice sami od razu pochwalą się pociechą rodzinie i znajomym, wtedy warto zareagować na SMS-a czy zdjęcie na Facebooku w miły i przemyślany sposób.

Jak składać życzenia z okazji narodzin dziecka?

Przede wszystkim pierwsze życzenia warto złożyć w formie pisemnej, chyba że mama lub tata dziecka wykonali telefon do ciebie - wtedy trudniej w spontaniczny sposób powiedzieć coś innego, niż „gratuluję narodzin dziecka”.

Jeśli jednak masz chwilę i chęć, warto posiłkować się gotowymi tekstami życzeń na tę okoliczność. Pamiętaj, by podkreślić, że najważniejsze jest zdrowie i dobre samopoczucie mamy i dziecka. Możesz też zaoferować swoją pomoc. 

Życzenia z okazji narodzin dziecka - proste i zwięzłe

Z okazji narodzin waszego synka, który swoim przyjściem na świat uradował tak wiele osób, życzymy Wam, aby rósł duży, silny i zdrowy i żeby był dla Was źródłem nieustającej radości.

Gratulacje z okazji narodzin maleństwa

Z okazji narodzin Waszego maleństwa,
życzymy mu beztroskiego i zdrowego dzieciństwa,
a Wam odkrywania uroków wspólnego życia.

Uniwersalne gratulacje z okazji narodzin malucha

Z okazji narodzin Waszego synka
przesyłamy gratulacje dla Młodych Rodziców.
Dołączmy jednocześnie życzenia zdrowia,
radości i beztroski dla całej Waszej Trójki.

Radosne życzenia dla rodziców 

Wasze Maleństwo jest już na świecie - serdecznie gratulujemy i życzymy mnóstwo zdrowia i spokoju. Dla Maluszka dużo zdrowia i szczęścia, a dla rodziców najserdeczniejsze gratulacje. Z okazji Twojego narodzenia, składamy ci najszczersze życzenia Rodzicom gratulacje przesyłamy Odliczamy czas do momentu, gdy się poznamy. 

Katolickie gratulacje z okazji narodzin potomka

Życzymy cierpliwości, niewyczerpywalnej miłości i dużo radości z faktu pojawienia się tego malucha na świecie. Życzymy zdrowia i wytrwałości. Bożego błogosławieństwa i łaski Bożej. 

Artykuł pierwotnie opublikowany 21.01.2009.

Więcej na temat: Co kupić przed porodemPępkowe, czyli jak świętować narodziny dzieckaWyprawka dla noworodka - co warto kupić