Czego życzyć dziecku na komunię i jak składać mądre życzenia? Oto pomysły na mądre życzenia komunijne, idealne na kartkę

mądre życzenia na komunię fot. Adobe Stock, Fotopoema
Mądre życzenia komunijne świetnie sprawdzą się wpisane na kartkę okolicznościową, ale też złożone osobiście. W jaki sposób życzyć dziecku szczęśliwego życia jako "nowonarodzony" katolik? Możesz wykorzystać gotowe pomysły na życzenia, sięgnąć po cytaty i aforyzmy albo po prostu napisać kilka słów od siebie.
/ 18.04.2024 05:47
mądre życzenia na komunię fot. Adobe Stock, Fotopoema

Pierwsza komunia to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla maluchów, ale także ich rodziców, dziadków i wszystkich bliskich. Z tej okazji dzieci dostają przeróżne prezenty, a także kartki okolicznościowe i bukiety kwiatów. Zobacz, czego życzyć dziecku z okazji komunii.

Spis treści:

 1. Mądre życzenia na komunię
 2. Cytaty na komunię
 3. Jak składać życzenia dziecku z okazji komunii?

Mądre życzenia na komunię religijne

Jeśli chcesz złożyć maluchowi piękne życzenia komunijne, do których będzie można często wracać, wpisz je na kartkę i podaruj w ozdobnej kopercie. Gotowe kartki często mają już proste, krótkie życzenia, wierszyk lub cytat, ale możesz śmiało dodać coś od siebie.

Najpopularniejsze są oczywiście życzenia o charakterze religijnym:

 • Niech Święta Komunia będzie dniem, który zapamiętasz na zawsze. Życzę Ci, abyś podążał/a ścieżką wyznaczoną przez Boga i codziennie czuła wiarę oraz nadzieję.
 • Życzę Ci szczęśliwego, uczciwego życia w zgodzie z boskimi naukami, dużo miłości, wiary oraz pomyślności.
 • Niech od tego dnia każda chwila była pełna miłości, zdrowia oraz nadziei. Podążaj ścieżką Boga i bądź wdzięczna/y za każdy dzień spędzony z najbliższymi. Wszystkiego dobrego.
 • W tym uroczystym dniu życzę Ci dużo szczęścia, miłości i Bożej łaski każdego kolejnego dnia.
 • Życzę Ci z okazji komunii, abyś zawsze żył/a w zgodzie ze sobą i boskimi naukami. Pamiętaj o tej uroczystej chwili i dbaj o to, aby w Twoim życiu było miejsce dla Pana Jezusa.
 • W tym radosnym i uroczystym dniu życzę Ci dużo pomyślności i miłości każdego dnia. Abyś zawsze miał/a wsparcie w swoich bliskich i podążał/a ścieżką mądrości, prawdy i lojalności.
 • Z okazji przyjęcia pierwszej komunii świętej życzę Ci dużo szczęścia i miłości, a przede wszystkim najpiękniejszych wspomnień, które będziesz od dziś kolekcjonować każdego dnia. Żyj z uśmiechem na twarzy i pamiętaj, że Pan Jezus zawsze jest przy Tobie.

Jak składać życzenia dziecku

fot. Mądre życzenia na komunię dla dziecka/Adobe Stock, tarczas

Mądre życzenia na komunię: cytaty i aforyzmy

Zamiast pisać życzenia, możesz postawić na mądre, wzruszające i głębokie cytaty, aforyzmy lub fragmenty z Pisma Świętego. Sprawdzą się także proste cytaty o życiu. Jeśli organizujesz komunię, takie sentencje świetnie sprawdzą się np. jako dekoracja sali lub element zaproszenia na komunię. Świetnie sprawdzą się także w podziękowaniach dla gości komunijnych czy chrzestnych.

Popularne cytaty komunijne to także słowa Jana Pawła II, który słynął z niewymuszonego tworzenia aforyzmów, powiedzeń i mądrych, życiowych sentencji. Świetnie sprawdzą się także fragmenty pieśni religijnych i psalmów.

Oto niektóre pomysły na cytaty, które sprawdzą się jako życzenia na komunię:

 • Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. - Jan Paweł II
 • Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj.
 • Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie, mówi Pan. (Iz 54,10)
 • Niezapomnianym spotkaniem z Panem Jezusem jest bez wątpienia Pierwsza Komunia Święta – dzień, który wspomina się jako jeden z najpiękniejszych w życiu. - Jan Paweł II
 • Powierz Panu swą drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał. (Ps 37,5)
 • Każdy potrzebuje Komunii: dobrzy, aby pozostali dobrymi, i źli, aby stali się dobrymi. - św. Jan Bosko
 • Szczęśliwi ci, którzy słuchają słowa Bożego i je zachowują. (Łk 11, 28)
 • Używajcie dwóch duchowych skrzydeł, to jest, pobożności maryjnej i pobożności eucharystycznej. Na tych dwóch skrzydłach szybko podniesiecie się do nieba. - św. Jan Bosko
 • Ku Chrystusowi kierujcie wzrok. Niech będzie obecny w waszych myślach, podczas waszych zabaw i w waszych rozmowach. Z Nim winniście zawsze żyć w szczególnej przyjaźni. - Jan Paweł II
 • Gdzie jest Chrystus, tam jest życie - św. Ambroży

Jakie krotkie życzenia na komunię

fot. Mądre życzenia na komunię: cytaty/Adobe Stock, udra11

Jak składać życzenia dziecku z okazji komunii?

Życzenia komunijne najczęściej składa się pod kościołem albo dopiero w domu dziecka czy lokalu, w którym organizowana jest komunia. Można je przekazać w formie kartki okolicznościowej: zwykle kupuje się je w sklepach papierniczych, przez internet albo w sklepach i marketach. Mogą one być proste i minimalistyczne albo bogato zdobione i wielowymiarowe.

Możesz także przygotować kartkę samodzielnie, korzystając z grubszego brystolu, dekoracyjnych nitek oraz elementów, takich jak suszone kwiaty czy półtransparentne, delikatne wstążki.

Krótkie życzenia możesz także przekazać osobiście, jako dodatek do głównej kartki czy prezentu.

Czytaj także:
Mądre prezenty na komunię
Ile dać na komunię do koperty?
Pyszne ciasta na komunię

Redakcja poleca

REKLAMA