Szybka palma wielkanocna z wierzby DIY, którą zrobisz w kilka chwil. Dodaj do niej gałązki bukszpanu, kolorowe wstążki kwiaty

palma wielkanocna z wierzby fot. Adobe Stock, fottoo
Palma wielkanocna z wierzby to piękna, minimalistyczna ozdoba i symbol nadchodzących świąt. Możesz przygotować ją z samych gałązek albo dodać do niej coś jeszcze, np. bukszpan, świeże cięte kwiaty, kolorowe wstążki czy dekoracje z bibuły. Gotowa palma może służyć przez wiele lat. Jak ją zrobić i jaką wierzbę wybrać?
/ 16.03.2024 05:59
palma wielkanocna z wierzby fot. Adobe Stock, fottoo

Zastanawiasz się, jak zrobić palmę wielkanocną? Wbrew pozorom wcale nie musi być ona bogato zdobiona. Pięknie prezentują się także te minimalistyczne wersje, zrobione z gałązek wierzby czy bukszpanu. Możesz dowolnie je udekorować i wykorzystać do święcenia wielkanocnego przez wiele lat.

Spis treści:

  1. Jaka wierzba na palmę?
  2. Jak zrobić palmę wielkanocną z wierzby?

Jaka wierzba na palmę wielkanocną?

Z czego powinna się składać palma wielkanocna, jeśli chcesz użyć gałązek wierzby. Sięgnij po te odmiany, które mają duże, dekoracyjne bazie. Najlepiej sprawdzi się wierzba iwa (zwisająca). Kwitnie bardzo wcześnie, bo już w marcu. Ma bardzo duże, srebrzyste bazie, które pięknie prezentują się w palmach wielkanocnych.

Wierzba iwa jest też jedną z najpopularniejszych odmian ogrodowych tego drzewa. Łatwe w uprawie i niewysokie drzewko możesz spotkać w wielu przydomowych ogródkach i na tarasach.

Do przygotowania palmy sprawdzi się także (nomen omen) wierzba palmowa. Nie ma tak okazałych bazi, jak odmiana Iwa, ale wypuszcza długie, dekoracyjne liście, które także mogą być świetnym elementem palmy wielkanocnej.

Jaka wierzba na palmę

fot. Palma wielkanocna z gałązek wierzby/Adobe Stock, udra11

Jak zrobić palmę wielkanocną z wierzby?

Palma wielkanocna z wierzby najlepiej wygląda, jeśli jest ozdobiona naturalnymi elementami. Wykorzystaj cięte wiosenne kwiaty (np. niewątpliwy symbol wiosny, czyli żonkile), a także kolorowe wstążki oraz gałązki bukszpanu. Całą palmę od dołu zabezpiecz wstążką lub bibułą, aby była stabilna.

fot. Palma wielkanocna z wierzby DIY/Pinterest

Możesz także przygotować zupełnie minimalistyczną palmę i wykorzystać jedynie piękno dużych, imponujących bazi wierzbowych. Aby całość była bardziej stabilna i mimo wszystko przypominała wielkanocną palmę, dodaj akcent z gałązek bukszpanu lub subtelny dodatek w postaci jednego, dwóch żonkili.

Możesz także przygotować piękną palmę wielkanocną z bibuły, a gałązki wierzby wykorzystać jako dekorację, zamiast jako podstawę.

Z czego powinna składać się palma

fot. Palma wielkanocna z gałązek wierzby/Adobe Stock, DarSzach

Czytaj także:
Życzenia na Niedzielę Palmową
Palma wielkanocna: rysunek
Co włożyć do święconki?

Redakcja poleca

REKLAMA