Prezenty dla 4- i 5-latków na święta 2020 - 35 propozycji

Boże Narodzenie to idealna okazja, by spełnić dziecięce marzenia. W naszej galerii znajdziecie najlepsze pomysły na prezenty świąteczne dla 4- i 5-latków.
Weronika Kwaśniak / 22.10.2020 13:11

Zakup prezentu dla 4- czy 5-latka to wyzwanie. Dziecko w tym wieku ma już zazwyczaj konkretne zainteresowania. Nie ma jeszcze w sobie dyplomacji, więc potrafi wyraźnie okazać niezadowolenie z otrzymanego upominku. W naszym zestawieniu znajdziecie prezentowe hity na święta 2020, dzięki którym każdy 4- i 5-latek będzie zadowolony - mamy propozycje dla chłopców i dla dziewczynek.

Książki na prezent dla 4- i 5-latka na święta

Jesteśmy zdania, że książka to zawsze świetny pomysł na prezent. Na pewno uda się znaleźć taką, która trafi w gust dziecka. Jeśli nie lubi długiego tekstu, zdecyduj się np. na wyszukiwankę albo książkę obrazkową. Seria o ulicy Czereśniowej lub wyszukiwanki z Muminkami to pozycje, nad którymi można spędzić długie godziny, obserwując i opowiadając. 

Gry planszowe na prezent

Już najmłodsze dzieci uwielbiają element rywalizacji. Ciekawa gra planszowa zapewni rozrywkę całej rodziny - zimowe wieczory to idealna pora na emocjonujące rozgrywki. Wbrew pozorom, planszówka to dla dziecka nie tylko chęć współzawodnictwa i radość ze zwycięstwa - to także świetny moment na naukę przyjmowania życiowych porażek.

Kreatywne prezenty dla 4- i 5-latków

Z całą pewnością nie istnieje na świecie dziecko, które nie ucieszyłoby się z zestawu ciastoliny, piankoliny czy piasku kinetycznego. Kategoria prezentów kreatywnych jest bardzo szeroka. Dzięki nim maluch może przygotowywać biżuterię, figurki, własne tatuaże, a nawet... małe witraże. Do kreatywnych prezentów zaliczamy również artykuły plastyczne. Na pewno wszystkie przedszkolaki ucieszą się z ogromnego zestawu kredek, pachnących pisaków lub brokatowych mazaków.

Lalki na prezent gwiazdkowy dla 4- lub 5-latki

Kategoria lalek idealnych na prezent jest również bardzo obszerna. Niektóre dziewczynki wolą bawić się bobasami, jak płaczące Baby Born. Inne z kolei uwielbiają Barbie, dzięki którym mogą wcielać się w różne role. Jeszcze inne wolą miniaturowe laleczki typu Polly Pocket lub lalki pochodzące wprost z baśniowych krain, jak Enchantimals. A może wybierzesz lalkę inspirowaną popularną bajką, np. postać z Krainy Lodu?

Mówiąc o lalkach, nie możemy zapominać o gadżetach i akcesoriach dla nich. Mebelki dla Barbie czy wózek dla bobasa, to marzenie każdej 4- i 5-latki. Są też bardziej rozbudowane zestawy - karetka pogotowia, kamper czy piękny domek.

Klocki na prezent świąteczny dla 4- i 5-latków

Klocki to świetny prezent i to niezależnie od płci obdarowanego. Jest w czym wybierać! Już same zestawy kultowych LEGO dzielą się na wiele kategorii - choćby LEGO City, LEGO Duplo czy LEGO Friends. Możesz też pójść w zupełnie innym kierunku i kupić np. sensoryczne klocki-jeżyki.

Zobacz więcej pomysłów na prezenty świąteczne: Prezent dla mamy na święta
Prezent dla taty na święta
Wspólny prezent dla rodziców na święta
Prezent dla babci na święta
Prezent dla dziadka na święta
Prezent dla teścia na święta
Prezent dla teściowej na święta
Prezent dla żony na święta
Prezent dla męża na święta
Prezent dla chłopaka na święta
Prezent dla dziewczyny na święta
Prezent dla niemowlaka na święta
Prezent dla rocznego dziecka na święta
Prezenty dla 2-latków i 3-latków na święta


Prezenty dla 6-latków, 7-latków i 8-latków na święta
Prezenty dla 9-latków i 10-latków
Prezenty dla nastolatków na święta
Prezent dla szefa lub szefowej na święta
Prezent dla przyjaciółki na święta
Pomysły na tanie prezenty świąteczne
Pomysły na prezenty świąteczne do 20 zł
Pomysły na prezenty świąteczne do 50 zł
Pomysły na prezenty świąteczne do 100 zł