Minimalistyczne, oryginalne i śmieszne sposoby na zapakowanie pieniędzy na prezent. Wykorzystaj kopertę albo świnkę-skarbonkę

jak zapakować pieniądze na prezent fot. Adobe Stock, Andrey Popov
Jak zapakować pieniądze na prezent gwiazdkowy czy na urodziny? Przyjęło się, że gotówkę pakujemy w kopertę, ale jest wiele innych ciekawych możliwości. Pieniądze możesz wsadzić do pudełeczka albo przygotować oryginalną dekorację zamkniętą w ramce. Świetnie sprawdzi się także niewielki pojemnik typu poduszka.
/ 01.11.2023 05:33
jak zapakować pieniądze na prezent fot. Adobe Stock, Andrey Popov

Chcesz zapakować gotówkę na prezent w oryginalny, kreatywny sposób? Postaw na te pomysły i spraw, aby obdarowana osoba ucieszyła się podwójnie. Pieniądze możesz podarować osobie, której zbyt dobrze nie znasz albo dziecku, jeśli wiesz, że właśnie zbiera na coś drogiego.

Spis treści:

  1. Jak zapakować pieniądze na prezent gwiazdkowy?
  2. Jak śmiesznie zapakować pieniądze na prezent?
  3. Oryginalne sposoby na pakowanie prezentu na święta
  4. Jak zapakować pieniądze na prezent dla dziecka?

Jak zapakować pieniądze na prezent gwiazdkowy?

Pieniądze często dajemy w prezencie na święta, urodziny, a także śluby czy rocznice. Uniwersalnym pomysłem jest włożenie gotówki do eleganckiej koperty. Jeśli chcesz, możesz przygotować ją samodzielnie z grubego brystolu albo ozdobnego papieru preznaczonego na dyplomy. Świetnym pomysłem jest także ozdobienie prostej, klasycznej koperty.

Do dekoracji wykorzystaj kolorowe tasiemki, koronkę albo naklejki. Wszystko to kupisz w sklepach z drobiazgami i elementami do rękodzieła. Pieniądze włóż do koperty, a następnie zaklej ją domowej roboty woskową pieczątką, zwiąż kokardą i spryskaj perfumami, aby nadać podarunkowi jeszcze więcej elegancji.

oryginalnie zapakować jak zapakować pieniądze na prezent

fot. Jak zapakować pieniądze na prezent?/Adobe Stock, cenchild

Jak śmiesznie zapakować pieniądze na prezent?

Aby zapakować pieniądze na prezent w zabawny sposób, wykorzystaj patenty stosowane z okazji ślubów czy okrągłych urodzin. Dużo radości sprawisz obdarowanej osobie, jeśli włożysz gotówkę do ramki i otoczysz ją śmiesznym napisem, np. "w razie potrzeby stłucz szybkę".

fot. Jak śmiesznie zapakować pieniądze na prezent/Pinterest

Pieniądze w ramce możesz także dołączyć do głównego prezentu i włożyć do niej niewielką kwotę. Taka opcja sprawdza się w szczególności na okrągłe urodziny, np. 50. Wówczas możesz włożyć w ramkę właśnie ten nominał i podpisać "widzisz? 50 to wcale nie tak dużo".

Gotówkę możesz także włożyć do pudełeczka typu poduszka - dostaniesz je w sklepach z rzeczami imprezowymi, ale możesz także zrobić je samodzielnie. Wykorzystaj do tego gruby brystol albo... rolkę po papierze toaletowym.

fot. Jak zapakować pieniądze na prezent/Pinterest

Tak przygotowane opakowanie możesz dowolnie ozdobić w wersji na śmiesznie lub bardziej elegancko. To już zależy od ciebie. W sklepach znajdziesz też gotowe wzory, które naprawdę bywają bardzo ciekawe!

jak zapakować pieniądze na prezent gwiazdkowy

fot. Jak zapakować pieniądze na prezent/Adobe Stock, dimamoroz

Oryginalne sposoby na pakowanie pieniędzy na święta

Wykorzystując ramkę, możesz także stworzyć idealny prezent z gotówką w roli głównej. Pieniądze złóż jak origami w dowolny kształt, a następnie przymocuj do ramki. Jeśli boisz się, że konstrukcja spadnie lub się przekrzywi, banknoty podklej przy pomocy bezpiecznej gumy montażowej typu patafix.

W ten sposób możesz "schować" pieniądze pod postacią balonów, serc albo górskiego krajobrazu. Gotówkę możesz później łatwo wyprostować, prasując pieniądze krótko przez bawełniany materiał.

fot. Jak oryginalnie zapakować pieniądze na prezent/Pinterest

Możesz także zapakować prezent w postaci gotówki w ozdobnym pudełeczku i włożyć do środka drobne prezenty albo cukierki. Świetnie sprawdzi się także kolorowy wypełniacz do paczek, w którym niejako ukryjesz pieniądze np. pod dodatkową ciężką warstwą cukierków.

urodziny jak śmiesznie zapakować pieniądze na prezent

fot. Jak zapakować pieniądze na prezent/Adobe Stock, graja

Jak zapakować pieniądze na prezent dla dziecka?

Dzieci często dostają w prezencie pieniądze, aby same mogły kupić swój wymarzony prezent albo zbierać na coś droższego - ja na ten przykład jako dziecko zbierałam na mały telewizor do pokoju, żeby móc oglądać księżniczkę Sisi.

Zamiast dawać im gotówkę do koperty czy pudełeczka, kup skarbonkę i włóż do niej banknoty. Wybierz taki model, który da się otworzyć i wyjąć pieniądze. Gotówkę możesz też zwinąć w pojedyncze ruloniki i włożyć do małego pudełeczka. Jeśli w rodzinie macie poczucie humoru, może to być oszukana paczka papierosów - dostaniesz ją w sieci albo sklepach z różnościami.

jak zapakować pieniądze na prezent dla dziecka

fot. Jak zapakować pieniądze na prezent dla dziecka/Adobe Stock, bongkarn

Czytaj także:
Tanie prezenty do 20 złotych
Pomysły na prezent dla nastolatków
Co kupić rodzicom na święta?

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA