POLECAMY

Czy wiesz jak zorganizować przyjęcie z okazji pierwszych urodzin twojego dziecka?

Pierwsze urodziny to szczególna okazja, którą warto uczcić. Z drugiej strony jubilat jest jeszcze na tyle mały, że trzeba zorganizować uroczystość tak, by nie była dla niego zbyt męcząca. Podpowiadam na jakie sprawy zwrócić uwagę.

Na urodziny zaproś kilka najbliższych, znanych dziecku osób. Jeżeli wypełnisz dom dużą liczbą gości możesz spowodować, że dziecko będzie przerażone i zagubione. Lepiej zatem ograniczyć listę gości do najbliższej rodziny i najbliższych przyjaciół. Inne dzieci, nie więcej niż troje, powinny pojawić się na przyjęciu tylko jeżeli twoje dziecko do tej pory spotykało się z nimi regularnie. W przeciwnym wypadku odłóż moment zapoznania na inną okazję.

Zachowaj umiar w dekorowaniu domu. Zbyt duża ilość wielobarwnych ozdób (balonów, serpentyn, czapeczek) może wywołać odwrotny efekt - zamiast ucieszyć dziecko może je przestraszyć. Zadbaj o takie dekoracje, które spodobają się twojemu dziecku.

Przyjęcie zaplanuj na taką godzinę w ciągu dnia, kiedy twoje dziecko jest najedzone i wypoczęte. Uroczystość nie powinna trwać dłużej niż półtorej godziny, aby nie przemęczyć malucha.

Urodzinowe menu dobierz tak, by maluch znalazł tam coś dla siebie, ale jeśli nie ma ochoty na jedzenie nie namawiaj go do niego. Niech tort będzie także odpowiedni dla dziecka – bez czekolady, orzechów i cukru. Wybierz lub przygotuj tort owocowy z bitą śmietaną.

Pamiętaj o zrobieniu pamiątkowych zdjęć lub filmu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)