POLECAMY

Karmienie piersią – 4 korzyści dla dziecka

Jakie korzyści przynosi dziecku karmienie piersią? Czy to prawda, że dziecko karmione mlekiem matki jest bardziej odporne na choroby? Zobacz!

karmienie piersią

fot. Fotolia

Światowe organizacje przekonują, że karmienie piersią wpływa realnie na poprawę zdrowia i odporności dzieci na całym świecie. Co jeszcze gwarantuje karmienie mlekiem matki?

Karmienie piersią – korzyści dla zdrowia dziecka

  1. Ochrona przed wirusami. Mleko początkowe, tzw. siara, czyli pierwsze mleko, jakie produkują piersi po porodzie, jest bogate w białka i witaminy, a także zawiera przeciwciała, które pomagają w adaptacji malucha po drugiej stronie brzuszka. Pomaga ono także wydzielić pierwszy stolec i zmniejsza ryzyko żółtaczki noworodkowej, a także alergii.
  2. Niepowtarzalny skład. Mleko matki zawiera idealne proporcje składników odżywczych wchłaniających się z przewodu pokarmowego. Zawiera lekkostrawne białka, tłuszcze, węglowodany i setki innych składników, których nie zawiera żadne mleko modyfikowane.
  3. Idealne proporcje. Skład pokarmu dopasowuje się do wieku dziecka i zmieniającego się zapotrzebowania na poszczególne składniki odżywcze w danym okresie. Organizm mamy produkuje tyle mleka, ile potrzebuje dziecko, ponieważ regularne karmienie pobudza laktację, czyli zdolność wytwarzania mleka przez matkę.
  4. Mniejsze ryzyko chorób. Dzieci karmione mlekiem matki są w przyszłości mniej narażone na nadwagę, cukrzycę i chorobę trzewną, zwaną celiakią.

Źródło: Materiały prasowe Clue PR

Zobacz także: Czy prawidłowo karmisz dziecko piersią?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
Ostatnio stwierdziłam, że bardzo przydatna jest odzież do karmienia. Bardzo ułatwia to karmienie zwłaszcza poza domem.
/3 lata temu
Warto karmić piersią choćby dlatego że pozwala ono uniknąć wielu problemów z układem pokarmowym maluszka, między innymi zaparć. Pojawił się już środek na zaparcia dla niemowląt, dicopeg junior, który można stosować od 6 miesiąca życia, zdecydowanie jednak lepiej jeśli nie dopuścimy do ich wystąpienia.