Karmienie piersią – 4 korzyści dla dziecka

Jakie korzyści przynosi dziecku karmienie piersią? Czy to prawda, że dziecko karmione mlekiem matki jest bardziej odporne na choroby? Zobacz!
/ 31.07.2015 10:09

karmienie piersią

fot. Fotolia

Światowe organizacje przekonują, że karmienie piersią wpływa realnie na poprawę zdrowia i odporności dzieci na całym świecie. Co jeszcze gwarantuje karmienie mlekiem matki?

Karmienie piersią – korzyści dla zdrowia dziecka

  1. Ochrona przed wirusami. Mleko początkowe, tzw. siara, czyli pierwsze mleko, jakie produkują piersi po porodzie, jest bogate w białka i witaminy, a także zawiera przeciwciała, które pomagają w adaptacji malucha po drugiej stronie brzuszka. Pomaga ono także wydzielić pierwszy stolec i zmniejsza ryzyko żółtaczki noworodkowej, a także alergii.
  2. Niepowtarzalny skład. Mleko matki zawiera idealne proporcje składników odżywczych wchłaniających się z przewodu pokarmowego. Zawiera lekkostrawne białka, tłuszcze, węglowodany i setki innych składników, których nie zawiera żadne mleko modyfikowane.
  3. Idealne proporcje. Skład pokarmu dopasowuje się do wieku dziecka i zmieniającego się zapotrzebowania na poszczególne składniki odżywcze w danym okresie. Organizm mamy produkuje tyle mleka, ile potrzebuje dziecko, ponieważ regularne karmienie pobudza laktację, czyli zdolność wytwarzania mleka przez matkę.
  4. Mniejsze ryzyko chorób. Dzieci karmione mlekiem matki są w przyszłości mniej narażone na nadwagę, cukrzycę i chorobę trzewną, zwaną celiakią.

Źródło: Materiały prasowe Clue PR

Zobacz także: Czy prawidłowo karmisz dziecko piersią?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/18.09.2015 13:31
Ostatnio stwierdziłam, że bardzo przydatna jest odzież do karmienia. Bardzo ułatwia to karmienie zwłaszcza poza domem.
/05.08.2015 13:53
Warto karmić piersią choćby dlatego że pozwala ono uniknąć wielu problemów z układem pokarmowym maluszka, między innymi zaparć. Pojawił się już środek na zaparcia dla niemowląt, dicopeg junior, który można stosować od 6 miesiąca życia, zdecydowanie jednak lepiej jeśli nie dopuścimy do ich wystąpienia.