POLECAMY

Jak zachowuje się roczne dziecko?

Na początek warto pamiętać o tym, że każde dziecko rozwija się w innym tempie. Pewne  zachowania dla rocznego dziecka są normą, inne mogą sprawiać mu problem. Nie należy się przejmować tym, że jedne dzieci rozwijają się szybciej, inne wolniej. Zobacz, co powinno Cię zaniepokoić.
Jak zachowuje się roczne dziecko?

Książkowy przykład

Oczywiście istnieje wiele książek o rozwoju dzieci. Często mamy porównują umiejętności swoich dzieci do tabel w nich zamieszczonych i są przerażone, gdy ich dziecko nie spełnia tych wymogów. Warto spokojnie podejść do tych norm.

Nie często zdarza się, że dzieci robią wszystko dokładnie z terminarzem książkowym. Oczywiście jeśli w książce opisana jest jakaś czynność, którą dziecko powinno wykonywać w 4 miesiącu życia, a maluch ma 8 miesięcy i jeszcze tego nie umie, lepiej udać się do pediatry na kontrolę.

Różnice rozwojowe o 1 czy 2 miesiące są jednak na porządku dziennym. Nie trzeba się denerwować i zmuszać dziecka do wykonania jakiejś czynności.

Czytaj więcej na: Co potrafi roczne dziecko

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/7 lat temu
moim zdaniem na mate edukacyjna nigdy nie jest za pozno moja corka jest miesiac mlodsza od twojej kupilam jej ta mate ma ona delikatne wzorki oraz bardzo delikatny welurowy materiał, mięciutkie poduszki zapewniają maksimum komfortu .Poduszeczka jest w kształcie wałka zapewnia wygodne wsparcie dla główki oraz podparcie dla klatki piersiowej, kiedy maluszek leży na brzuszku.Zabawne element oraz zróżnicowani materiałów, z których zrobiona jest mata, zachęcają moja corke do ruchu i odkrywania świata przez zabawe. mate dorwalam na misialala maj bardzo atrakcyjny asortyment jest w czym wybierac o i maja szybka realizacje zamowienia
/7 lat temu
wlasnie mam podobny problem moja corcia mam 8 miesiecy jeszcze sie chwieje jak siedzi. co myslicie o takim pomysle: by kupic jej mate edukacyjna lub jakis kocyc z zabawkami..? a moze jest ona za duza na taka mate...?
/8 lat temu
Dokładnie - lekarz dodatkowo pomoże dobrać odpiwedni zestaw ćwiczeń dla malucha. Bo jeżeli dzieciak ma problemy to trzeba z nim pracować. I najlepiej, żeby ćwiczenia były dobrze zaplanowane i pomagały.
POKAŻ KOMENTARZE (2)